На море в Гърция 2015 - IV

  • 73 214
  • 868
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 10 940
Здравейте от Амудия, този път ви четох тихичко преди да тръгнем, но реших, че ще е хубаво да напиша отзив тук.
Времето е чудесно, вчера се посмрачи следобед и вечерта валя, но ние в такива случаи се надбягваме с облаците и обикаляме наоколо Simple Smile
Районът е прекрасен и бих препоръчала определено.
Плажът на Амудия е хубав, широка плажна ивица с пясък и плитко море. Самото село е много приятно, в момента не е пълно, много от хотелите изобщо не са отворили дори.

Най-често обаче ходим на Алонаки, който макар и неподдържан и предимно застлан с водорасли е изключително живописен и приятен. Пясъкът е ситен, като по нашите плажове, морето е плитко. Единствен лек минус малко стръмните стълби надолу, но си струва неудобството Simple Smile

Луца, плажната ивица там е огромна и пясъчна, но ние само се разходихме по крайбрежната алея, така че не сме я пробвали. Самата Луца не ми хареса, един ред къщи и една улица Simple Smile

През Лигия минахме само, но на пръв поглед ми хареса повече от Луца включително и плажа. Там само на едно място имаше чадъри, а плажната ивица беше голяма, но предполагам ще се промени скоро това.

Парга е приятен град с един огромен минус, човек може да се разходи само из централната част, иначе трябва да ходи по пътя. Общо взето за разходка от час максимум два е чудесен. Отделни моменти картини ми напомниха на Чинкуе Тере, но съвсем бегло.
Но там си намерих най-сетне чудесни, магнитни книгораздели, така че ми се издигна допълнително в очите Simple Smile

С две ръце препоръчвам разходка до изворите на Ахерон. Не се стига директно до извора или поне ние не успяхме, но има кратка разходка в гората, покрай реката, която е чудесна, стига се до бряг, на който може да поджапаш в реката (беше много студена). Мисля, че може да се продължи нагоре, но трябва да се върви през реката, а ние не бяхме подготвени за това.
Има възможност за рафтинг (краткия тур ни излезе 15 евро 2 възрастни + дете). По-надолу по реката има заведени, което е на самия бряг и на сянка и е наистина прекрасно да седне там човек.

Още исках като че ли да пиша, но сега не се сещам, та ще допълвам.
Накрая искам да благодаря изключително много на всички, които са писали за тук. Търсих в стари теми и четох с интерес. Окуражихте ме да експериментирам Simple Smile
Малко ме притеснява прибирането и как ще е на границата, но се надявам да имаме късмет...

# 46
  • София
  • Мнения: 1 735
Да се включа в новата тема,която мибе много полезна.При нас подготовката за моренцето кипи с пълна сила.Добре,че ви чета та ме успокоявате за някои неща.

# 47
  • Мнения: 11 218
Ули, къде се разхождаш по пътя в Парга? Той градът е почти изцяло пешеходен Grinning
Радвам се, че добре си прекарвате, отидете и на север, ако не ви мързи Grinning

# 48
  • Мнения: 700
Параход   bouquet
Благодаря ти за труда  Hug

Все повече почвам да се ядосвам на гръцките хотели в севера Гърция. Ама ние сме си донякъде виновни, защото почти всеки уикенд търчим до там и ги разглезигме. Цените на добра категория стаи/студия/апартаменти е поне с 1/3 по-висока отколкото по островите /изключвам екстремно популярните като Санторини например/ за същия период или за такива в по-южна Гърция. Гледах да резервирам за септември в края - 20-25 септември и цените  около Кавала - Неа Ираклица, Неа Перамос и т.н. са ненормални за края на септември. от 60€ нагоре. Края на септември е все пак. Аз само да си помрънкам  Joy
И моя извод е такъв , даже изпаднах в комплекс , че не мога да търся в Нета по-добра цена.
Ще резервирам на Никити и Неос Мармарас, но ми ще щеше да разделим пътя някъде към Неа Ираклица за 4-5 дни. На всичко отгоре попаднах и на 2-3 заети за юни и се отчаях. Дали да не ходим направо на Ситония?! Пътуваме от Пловдив, през Маказа.

Последна редакция: пт, 19 юни 2015, 18:24 от Mislq

# 49
  • Мнения: 10 940
Ули, къде се разхождаш по пътя в Парга? Той градът е почти изцяло пешеходен Grinning
Радвам се, че добре си прекарвате, отидете и на север, ако не ви мързи Grinning
Няма да успеем вероятно за съжаление, щеше ми се и до там да стигнем, но тъкмо повод да дойдем пак насам Simple Smile

А, то наистина къде да ходиш по пътя из Парга Simple Smile ама се чудехме дали ако тръгнем нагоре ще стигнем до интересни места, но понеже трябваше точно по пътя да вървим се отказахме. Иначе туристите, които явно бяха отседнали в по-отдалечени къщи, си вървяха към града по пътя  Simple Smile
Сетих се какво най-много ме впечатли там Simple Smile Огромните маслинови дървета. Никъде не бях виждала толкова големи и високи маслини. Даже не подозирах, че могат да стават такива  Embarassed

Чудехме се дали седмицата около 22-ри септември ще е прекалено студено вече Simple Smile

# 50
  • Мнения: 11 218
За круиз до Пакси и Антипакси мислите ли?
Аз знам само корабчетата от Парга (от 10 сутринта са), но чувам, че имало и курс от Амудя...

22 септември - на късмет е, зависи дали ще завали. Миналата година беше променливо и с ужасни проливни дъждове времето на Йонийското крайбрежие, дори в първата половина на септември. Предишните две години - чудесно. Но след 10-12.09. не съм ходила.

# 51
  • Мнения: 10 940
Чудим се за круиза, но може да го издигна до по-челно място в програмата Simple Smile . Тук не съм видяла табела за Пакси и Антипакси, но може и да не сме пропуснали. Като цяло си личи, че не е започнал сезонът, което е учудващо, защото времето е чудесно, морето също, но явно си чакат юли и туристите и местните Simple Smile

Да, миналата година бяхме в Торони седмицата преди 22-ри и валеше всеки ден. Ние се гонехме с облаците и нямаше ден, в който да не направим плаж, но си валеше. Може би е добре за по на юг да се помисли.

# 52
  • Мнения: 5 228
Здравейте, момичета! Тази година съм се насочила към Ставрос по незнайни причини, харесах там един хотел, четох старите теми, но има само откъслечни отзиви, а аз искам подробности - плаж, приятно ли е градчето/селцето, какво инетерсно има наоколо? Ще бъда много благодарна за отзиви.

# 53
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
. Дали да не ходим направо на Ситония?! Пътуваме от Пловдив, през Маказа.

не е толкоз дълго, защо ще го разделяте?

Страдат ли гърците, че ЦипрасЧО е мъж под чехъл?  Laughing

# 54
  • София
  • Мнения: 660
Параход, благодаря за новата тема   bouquet Прекрасни снимки, чудесно оформена, както винаги. Аз се оглеждам за 5 дни ,разочароваха ме от две места, но тази година не мога да планирам нищо предваритено, а много ми се искаше всичко да ми е уредено. Пълна импровизация ще е при нас.

# 55
  • София
  • Мнения: 1 464
Параход, със страхотна снимка от Афитос цакаш! Как ми се иска да го видя!:)
Благодаря за темата!
  bouquet

# 56
  • София
  • Мнения: 973
Ули къде сте отседнали в Амудия?

# 57
  • София
  • Мнения: 283
И аз тук.
Параход, благодаря за новата тема.    bouquet

Като стана въпрос за времето през септември....бяхме два пъти.

Сани, миналата година - 22.09. - уникално време....


Пак тогава - 20.00 часа вечерта, водата беше като чай. Не ни се тръгваше на другия ден.


Естествено, гаранция с времето няма никаква. Задължително правиме едно късно гръцко септемврийско моренце всяка година. Ще видим тази година как ще е.

# 58
  • Мнения: 18 666
Миналият септември изненада дори гърците. И въпреки това след бурите и проливните дъждове времето бързо се оправяше. За пръв път видях и мътна морската вода.

# 59
  • Мнения: 4 275
Момичета, ние за първи път се опитваме да планираме нощувките. Предни години търсихме на място, но този път решихме предварително да си резервираме местенце. Звъннахме на две места за началото на август. За едното студио ни искат 55 евро, а за другото 50 евро. Питането ми е, това как е като цена? Не помня предни години колко сме плащали. Мисля около 40 лв да беше нощувката. За Вурвуру става въпрос, началото на август, както писах вече. Какво ще кажете? Thinking

Общи условия

Активация на акаунт