Какво правят жените в менопаузата, когато... 4

  • 144 514
  • 779
  •   2
Отговори
# 45
  • Мнения: X
Аз искам да питам някой от пишещите тук има ли топли вълни и пил ли е нещо за тях. Притеснявам се, че майка ми имаше топли вълни 20 години. А доколкото знам минават за няколко месеца. Да, ама не.
Аз писах назад, че ме навестяват отвреме-навреме....    Laughing   Т.е., февруари имах, по 10-на пъти на ден, после спряха за около месец, после пак имах, може би за 2-3 седмици, сега пак ги няма.Дали ще се появят отново, Бог знае.....През нощта не съм имала.Нищо не пия.

# 46
  • Мнения: 54 660
Нищо нямам. Нито вълни, нито други проблеми.
Иначе съм много зиморничава по природа.
Най-добре ми е над 30 градуса. Grinning

# 47
  • Мнения: 19 523
Записвам се и аз при вас, отскоро имам топли вълни ....нощно изпотяване и прочее екстри. Див ямс на таблети не ми помогна никак на мен. Обаче Фемовита - да, още на втория ден ме облекчи. За добър сън взимам Шлемник байкалски по една таблетка след обяд. Йогата и въобще движението много помагат, но напоследък съм ги занемарила. Дивият ямс, който се съдържа в един крем за мазане на Аквасорс ми помага, обаче в момента нямам от него. Това е моят опит, надявам се тук да науча още полезни неща.

# 48
  • Мнения: 131
Аз също съм доволна от Фемовита, писала съм и преди. Пия и бял равнец /ще пробвам комбинацията с невен и коприва/. Пиенето на повече вода ми облекчава горещите вълни. А докато постех пролетта бях забравила за тях. Но аз обичам много сладко и то не ми се отразява добре в това отношение  Twisted Evil

# 49
  • София
  • Мнения: 16 210
Мен ме е малко срам да питам, но май няма кого или къде другаде (в офиса ми съм най-старата, майка ми почина докато бях още дете...): аз се изпотявам малко през нощта на деколтето, но като попия потта, си заспивам отново, даже май се бърша насън -  вие на това ли казвате "нощно изпотяване" и топла вълна? Не се потя всяка нощ, като че ли когато съм с топъл юрган, сега не, че сме с окалъфено тънко одеяло.

Иначе от 3 години цикълът ми е на 21-24 дена, като последната седмица преди да дойде има цапане, което аз си обяснявам с нисък прогестерон. Иначе ФСХ ми е ниско, инхибина 140, АМХ е 0.62, естрадиолът около 350 на 2 ден. Като че ли менопаузата е далеч, но бих искала да ви попитам дали пък не се лъжа newsm78

# 50
  • Мнения: 19 523
Мен ме е малко срам да питам, но май няма кого или къде другаде (в офиса ми съм най-старата, майка ми почина докато бях още дете...): аз се изпотявам малко през нощта на деколтето, но като попия потта, си заспивам отново, даже май се бърша насън -  вие на това ли казвате "нощно изпотяване" и топла вълна? Не се потя всяка нощ, като че ли когато съм с топъл юрган, сега не, че сме с окалъфено тънко одеяло.

Иначе от 3 години цикълът ми е на 21-24 дена, като последната седмица преди да дойде има цапане, което аз си обяснявам с нисък прогестерон. Иначе ФСХ ми е ниско, инхибина 140, АМХ е 0.62, естрадиолът около 350 на 2 ден. Като че ли менопаузата е далеч, но бих искала да ви попитам дали пък не се лъжа newsm78
Шарки, аз също трудно се ориентирах на кое се казва "топла вълна" и "нощно изпотяване", докато не разбрах, че при всяка жена в менопауза има специфики. Но при мен цикълът ми е нередовен и без изследване на хормони, предвид и възрастта ми нещата са ясни. В офисът и сред познати и аз не го коментирам този въпрос, не ми е удобно, въпреки че бременните ми колежки редовно ни осведомяват за промените в организма си.....защо жените като мен да се притесняват не знам, но е факт. Може би не искаме да се знае, че остаряваме, което пък е глупаво според мен. При теб - имаш все още цикъл и спиш добре, през деня нямаш оплаквания - мисля, че нямаш проблем, но за всеки случай си питай гинеколог, ако имаш някакви притеснения. Аз поне при първото ми закъснение на цикъла посетих такъв и ми казаха, че е нормално и така ще е оттук нататък. Та и лекарката ми предписа Фемовита. Пие се по едно на ден, след 6 месеца се прави един месец почивка и отново. Но някъде в нета срещнах, че може да се пие до 5 години без прекъсване, ами после, ако още имам оплаквания?

# 51
  • София
  • Мнения: 16 210
При мен проблемът е, че няма кого да питам Embarassed.

Да, спя си много добре, особено като излезе малкия във ваканция - аз дори си се поуспивам, докъм 8-8.30 сутринта го откарвам Embarassed.

# 52
  • София
  • Мнения: 345
Да попитам, пиете ли калций и какъв точно.Скоро попаднах на това:

http://www.coralclub.vselena.com/coral%20kalzii.htm

Някои взима ли такъв коралов калций?

# 53
  • Другата България
  • Мнения: 37 692
Добре дошли на Шарки и  на milittana!
Разбира се, че може да попитате тук без никакво притеснение, всички сме добронамерени и кой каквото може и знае, ще ви посъветва.
Вълни аз нямам, но пък и цикъл имам още, нередовен, оскъден, но го имам. Твърдо съм против хормоните под всякаква форма обаче.

# 54
  • Мнения: 1 309
Аз имах нощни изпотявания преди 2 години. Точно около деколтето и отзад. Изчезнаха, а не обичам горещини. Чувствам се добре на около 23 градуса. Имам все още редовна менструация. Само периодът ми варира от 28 до 31 дни. Но всяка нощ се будя към 3 часа. Не ми пречи, заспивам си. Не си го обяснявам с възрастта, а със заминаването на голямото ми дете преди близо 8 години, защото тогава започна.
Пия бял равнец и масло от вечерна иглика. Почти не консумирам животински продукти, но съм така от дете. Дано помогнах.

# 55
  • Мнения: 20 196
Случвало ми се е няколко пъти да се потя ужасно през ноща, но при мен това е симптом, на проблеми с щитоводната жлеза. За жалост отново са ми разбутани щитовидните хормони. Sad

# 56
  • Мнения: 1 772
Прегледах инфо за Фемовита. За мен е доста скъпо - 30 лв. Освен това съдържа доста екзотични съставки, а аз имам алергия и не смея да приемам непознати храни и лекарства. Значи ще си карам с изпотяванията. Нощем спя добре. Понякога се изпотявам сутринта, при ставането, но не винаги. И при мен има периоди с повече такива вълни и други периоди, в които почти нямам.

# 57
  • Мнения: 19 523
30 лева ли? Аз си го взех от Ремедиум за 21 и стотинки.....

# 58
  • Мнения: 131
Напоследък имам учестен пулс 85 и нагоре, при нормален за мен 60-65 до 70. Забелязах го , защото не се чувствах добре и реших да си премеря кръвното - не е било високо. Не е постоянно висок, само понякога. В някои от тези състояния ме боли глава и се чувствам замаяна, като превъзбудена и изнервена. Дори в някои момент  сякаш не мога да мисля и съм със забавени реакции  Rolling Eyes Случи ми се веднъж да подпра колата пред мен  Embarassed Имам и други странни усещания в такива моменти... Последната ми кардиограма си беше нормална. Ако някой има такъв опит моля да сподели.   bouquet

# 59
  • Мнения: 54 660
jemino, провери си щитовидните хормони.

Общи условия

Активация на акаунт