ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО - тема 21

  • 125 273
  • 747
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 724
запис и от мен

# 31
  • Мнения: 4 406
Али, едвам се домъкнах у нас и отварям хладилника. Едно студено бяло вице има cheers А, наздраве.

Славена, на мен ми включиха флуанксол и ми казаха около 3 месеца да го пия. После се чувствах некомфортно 2-3 седмици. Седатиф ПС съм взимала, никакъв ефект, както от мента, глог и валериан. Тук в темата някои пием страшниче.

Айде аз да си пия  виното Wink

# 32
  • Мнения: 114
Здравейте!И  аз да се включа в новата тема.Вчера се прибрахме от морето беше страхотно и времето и си починах ...изобщо не мислех за деперсонализацийте ми и дереализацийте.Детето ме слуша,което беше най-важното!
От снощи съм на клонарекс,за сегга не усецам страниячни реакций,а дано и да нямам вземам от 0,5 мг почнах с 1/4 довечера съм на 1/2 .Искам да попитам имали някой във форума който да е пил ривотрила и да му е помогнал да излекува деперсонализацията и дереализацията с него.Пси ми каза ,че ще го пия 3 месеца.Дано има ефект.

# 33
  • Мнения: 2 860
Сладкишче, като не мисли за тия деперсонизация и дерелиализация имаше ли ги, като пиеш 1 чаша вино не ти ли става по-добре, сериозно питам.

И аз мисля да пробвам тактиката клин клин избива  Simple Smile

# 34
  • Мнения: 226
При мен се получават винаги когато вървя и съм прав И ГИ МИСЛЯ,ако се разсеям нещо и забравя съм добре и не ме замайва Simple Smile

# 35
  • Мнения: 114
Сладкишче, като не мисли за тия деперсонизация и дерелиализация имаше ли ги, като пиеш 1 чаша вино не ти ли става по-добре, сериозно питам.

И аз мисля да пробвам тактиката клин клин избива  Simple Smile
До онзи Ден бях на конвулекс хроно и с него ми забрани пси дя пия алкохол а сега съм на транквилант и пак не може .така че не съм пробвала.Но като вляза в Лидъл или цба все заглеждам вината и ми текът лигите направо ....сега ще изчакам ако с клонарекс не се опрявя ще си остана само на АД и ще си пийвам .Като бях сега 5 дни на морето ми беше най- добре не мислих за нищо

# 36
  • Мнения: 114
При мен се получават винаги когато вървя и съм прав И ГИ МИСЛЯ,ако се разсеям нещо и забравя съм добре и не ме замайва Simple Smile
Аз постоянно ги мисля,не ми дават мира .

# 37
  • Мнения: 891

Проблемът ми е, че освен другите фобии имам страх и от лекарства. И ми е трудно да пия такива, които не съм ги приемала, защото все си мисля, че ще проявя някаква алергия, нещо няма да ми понесе или най-лошото- да умра. Съзнавам, че звучи глупаво, но понякога е по-силно това чувство от мен. Понякога успявам да се справя....

И аз съм така, изобщо не звучи глупаво. Голяма мъка ми е да пия нещо непознато, много ми е притеснено. Но при мен причината е, че имах алергичен шок от един медикамент и оттогава се наплаших  да пия нови лекарства.

# 38
  • Мнения: 226
Още повече намерих стресора-съседката ми.Когато не съм в къщи,особено за повече време ставам нов човек,завърна ли се напрежението си идва.Сега ще го отработвам в терапията,между другото там се научих да не обръщам внимание на атаките и тревожността,огромна доза симптоми ги няма вече,ям спокойно и спя като бебе Simple Smile

# 39
  • Мнения: 933
Само запис после ще чета благодаря за новата тема

# 40
  • Мнения: 735
Ще се справиш,но така и не разбрах приблема ти или от части?!?!?
Седатиф моя психотерапевт ми го предложи като сигурност да е винаги в мен и при паник атака две под езика-хомеопатично,Аз не го купих обаче Simple Smile и етто ме сега на върха почти без него,абе требе си терапия и толкоЗ Wink

Преди години имах един много нелеп инцидент. Задавих се със солета и буквално си умирах, не можех да си поема въздух. Мъжът ми запази самообладание и ме спаси. От тогава са ми проблемите. Много се уплаших. Няколко месеца се мъчих сама да се справя. После стана нетърпимо. Отидох на психиатър и ми изписаха Стимулотон.Пих го година и половина и напълнях, но се чувствах човек. После 5-6 години не съм пила нищо, като че ли всичко се беше пооправило. Имах си притесненията понякога, но минаваха. А и забременях и не можех да си позволя да пия АД. После кърмих 3 години и пак беше немислимо да ползвам АД. Дълго време бях без работа, само в къщи стоях и постепенно ми се задълбочиха оплакванията. Беше ме страх да излизам сама, ако нещо ме заболеше си представях най-лошото, после взе да ме е страх и в къщи да стоя сама, постоянно плачех, не можех да се храня...Накрая пак отидох на психиатър и пак съм на АД.Изписаха ми и успокоително тогава флуанксол. Пих ги и отново бях човек. След известно време ги спрях постепенно. Около месец бях добре, но се разболях, стигнах до бронхоспазми, на урбазони, кашлица до напикаване, не можех да дишам...и пак се филмирах. Много се уплаших, че ще умра и всичко започна отначало. Пак на психиатър, нов АД и флуанксол от септември.Сега спрях флуанксола, но не знам дали да направя опит да спирам АД. На най-минималната доза съм и се чудя какво да направя. Психиатърката каза, че мога да го направя през ден и евентулно след месец да го спра. Но аз се чудя още...
Това е в общи линии при мен. Искам просто да ходя на работа и да си гледам семейството, да съм здрава и пълноценна. За това мечтая. Не искам нито скъпи коли, нито скъпи парцали или екзотични почивки! Само здраве и спокойствие, за да съм с децата си! Защото най-големият ми страх е, че ще умра и вече няма да съм до тях...

# 41
  • Мнения: 724
Славена, на какъв АД си и каква доза?

# 42
  • Мнения: 735
НА Есобел 5 мг сутрин.

Имам си седмокласник и покрай вълненията с излезлите резултати днес забравих да си пия хапчето. newsm78

# 43
  • Мнения: 226
Няма да умреш спокойно Simple Smile Виж Славена няма да те лъжа ти си за психотерапевт,проблема ти е силен стрес,при мен беше същото,успявам да то овладея едва след 10 месеца,скоро ще съм готов и ще ви се хваля,помни ми думата:)

# 44
  • Мнения: 735
Няма да умреш спокойно Simple Smile Виж Славена няма да те лъжа ти си за психотерапевт,проблема ти е силен стрес,при мен беше същото,успявам да то овладея едва след 10 месеца,скоро ще съм готов и ще ви се хваля,помни ми думата:)

Ще се радвам искрено!
А що се отнася до психотерапията, то в нашият град такова животно няма , както се казва. А нямам възможност да пътувам някъде. И да си призная малко ме е страх тази психотерапия да не ме обърка съвсем. Embarassed Но все пак ако имаше специалист щях да опитам.

Общи условия

Активация на акаунт