Отговори
# 15
  • Мнения: 5 936
Супер, благодаря за линка и препоръките. Hug

# 16
  • Мнения: 360
Може ли малко пояснения за с.Боснек до Живата вода. Няколко пъти ходим и не зная накъде да тръгнем за Живата вода...

# 17
  • Мнения: 5 936
След като момичетата ми дадоха насоки в темата, аз ходих именно там изминалия уикенд. Маршрутът наистина е адски равен, но малко се разочаровахме, защото е и доста еднотипен. Освен това, ни се стори кратичка разходката. Simple Smile Но все пак си заслужава да отиде човек.

А под пояснения какво имаш в предвид? Тя пътеката е една-единствена до Живата Вода и почва от самото село, буквално от последните къщи.

# 18
  • Мнения: 360
Влизам в селото и минавам покрай големия стар дъб и после следвам маркировка докато излезнем от селото...и наникъде

# 19
  • Мнения: 5 936
Не знам, аз не бих могла да ти го обясня по този начин, защото ние ходихме с кола до там и мъжът ми караше, та не съм обръщала много внимание на самия път. Оставихме колата на една голяма поляна, на самия край на селото, точно до последните къщи. Но пътеката наистина е само една, няма никакви разклонения, така че е невъзможно да се объркаш, ако тръгнеш веднъж по нея. Явно не сте били там, където е трябвало. Thinking

Защо не попитахте някого? Нас на два пъти ми упътиха, още докато бяхме в селото. Peace

# 20
  • София
  • Мнения: 571
Привет!
Ще се включа към предложенията с още една съвсем равна пътека, макар и да не отговаря за условието за два-три часа ходене, а да се минава за около час. Върви се покрай река (не през цялото време обаче), а като гледки предлага красиви скалисти хълмове. Маршрутчето е с. Долни Пасарел - Пасарелски манастир "Св. св. Петър и Павел".

# 21
  • Мнения: 5 936
Ще я пробваме обезателно, мерси! Peace

# 22
  • София
  • Мнения: 4 549
Ако сте с кола - между Железница и с. Плана, в най ниската част на пътя има къде да се паркира до реката. Покрай реката (срещу течението) върви черен равен път по посока ханче Ярема. Ходила съм малко по тоя път, сенчесто е и мисля и че нататъка си остава равно. Трябва да се върне човек и наобратно. Има автобус до Плана, който при поискване спира на въпросното място, но в обратната посока или от Ярема не знам как става превоза. От Ярема няма рейс със сигурност. Така че остава вариант само с кола.

# 23
  • Sofia
  • Мнения: 4 036
Витоша, до Златните мостове с кола. Там паркирате и тръгвате пеш по пътя до хижа Момина скала. Разкошна поляна, има си и заведение, и сенчести пейки, и зеленина, абе супер е. Хем ще се разходите на въздух, хем е равен терен. Всичко ще бъде на 6  Sunglasses

# 24
  • Мнения: 5 936
Благодаря, момичета! Hug

# 25
  • София
  • Мнения: 454
Здравейте,
за тази събота сме си избрали маршрута - Владая - Златните мостове, за който прочетох в тази тема. Може ли някой да даде по-точна информация от къде тръгва пътеката и има ли достатъчно маркировка, за лесна ориентация.

# 26
  • София
  • Мнения: 4 549
Здравейте,
за тази събота сме си избрали маршрута - Владая - Златните мостове, за който прочетох в тази тема. Може ли някой да даде по-точна информация от къде тръгва пътеката и има ли достатъчно маркировка, за лесна ориентация.
Ако сте с рейс 59, слизате на третата спирка във Владая - първата е веднага след като влезе в селото, втората е на църквата, третата май се води Кметсто Владая. Ако сте с кола, влизате в селото и карате, докато пресечете реката. И спирката е малко след реката. Пътеката върви покрай въпросната река и започва на по-малко от половин километър над спирката. Хващате пътя към планината отстрани на спирката (посока София), минава се през нещо като малко паркче (ама много малко), после са някакви малки гробища - вървите от лявата им страна по алеята покрай оградата им- тя ще ви отведе до началото на пътеката. Ако влезете в гората и реката е до пътеката, сте където трябва. Вървите все нагоре покрай водата и ще стигнете Златните.

# 27
  • София
  • Мнения: 454
Здравейте,
за тази събота сме си избрали маршрута - Владая - Златните мостове, за който прочетох в тази тема. Може ли някой да даде по-точна информация от къде тръгва пътеката и има ли достатъчно маркировка, за лесна ориентация.
Ако сте с рейс 59, слизате на третата спирка във Владая - първата е веднага след като влезе в селото, втората е на църквата, третата май се води Кметсто Владая. Ако сте с кола, влизате в селото и карате, докато пресечете реката. И спирката е малко след реката. Пътеката върви покрай въпросната река и започва на по-малко от половин километър над спирката. Хващате пътя към планината отстрани на спирката (посока София), минава се през нещо като малко паркче (ама много малко), после са някакви малки гробища - вървите от лявата им страна по алеята покрай оградата им- тя ще ви отведе до началото на пътеката. Ако влезете в гората и реката е до пътеката, сте където трябва. Вървите все нагоре покрай водата и ще стигнете Златните.

Много благодаря! bouquet

# 28
  • София
  • Мнения: 7 242
Влизам в селото и минавам покрай големия стар дъб и после следвам маркировка докато излезнем от селото...и наникъде
Ние сме ходили, нямахме проблем да намерим и чешмата и пещерата. Ползвахме тези описания.
https://otbivki.com/2012/11/25/%D0%B8%D0%B7%D0%B2%D0%BE%D1%80%D1 … 0%BD%D0%B5%D0%BA/
Сещам се за Лозенския манастир, въпреки, че пътеката не е съвсем равна. Тругва се от центъра на с. лозен, около или малко под час идва пътят. Кътинските пирамиди - пътеката е през поляни, в началото, ако не се лъжа има езеро. Самите пирамиди не са много впечатляващи, но си струва да се отиде поне веднъж. Може да се отиде и до Драгоманското блато. Любим маршрут ми е до яз. пчелина: http://www.peika.bg/statia/Paraklisat_na_yazovir_Pchelina_i_edno … _l.a_i.91649.html

Общи условия

Активация на акаунт