Здравейте на всички във форума.  Обръщам се към вас с молба. От няколко години работим с мъжа ми по въпроса за осиновяване на дете от България. За съжаление, ми се налага да осиновявам в България като чужденка, тъй като съм омъжена за чужденец и живеем извън България. Такива са законите, а за логиката им се отказвам да мисля. Както може би знаете, процедурата за международно осиновяване е много по-сложна, мъчителна, скъпа и дълга, отколкото за осиновяване на българче от българи, живеещи в България - т.н. национално осиновяване. Ние получихме вече сертификата, че сме одобрени за осиновители от страната, в която живеем, но сега възникна проблема за намиране на посредник от българска страна - фондация, асоциация и прочее - чрез която се извършват межд.осиновявания в България. Всички, с които се свързах дотук, искат между 6 000 и 10 000 евро за услугата и ми казват, че трябва да чакам поне още 3-4 години, за да се стигне до избор на дете.  Може ли някой във форума да ме посъветва нещо по този въпрос - има ли случаи на други българи, които трябва да осиновяват като чужденци, тъй като живеят извън България и евентуално, към какъв посредник са се обърнали, доволни ли са от услугите им. Ще бъда благодарна на всякаква информация. Предварително благодаря.