Отговори
# 690
  • Русе / Банско
  • Мнения: 46
И аз се включвам с проблем - малкият е на 4 месеца , на едната му бузка има пъпчици , педито каза , че това е вид херпес  #Crazy ужасссс . Имал бил температура и чрез лигите го е разнесъл по бузката и по показалците на ръчичките . Изписа разтвор на пиоктанин веднъж на ден и судокрем . Би трябвало до 7 дни  да отмине . Питането ми е , дали някой се е зблъсквал с това чудооо

# 691
  • Мнения: 5 732
Когато моят син беше бебе, на няколко пъти му се появяваха такива пъпчици по бузките. По съвет на други мами от форума, го мажех с разтвор от лайка и при него действаше Peace

# 692
  • Русе / Банско
  • Мнения: 46
Šunšhine  Благодаря , ще пробвам , това поне няма да навреди

# 693
  • Мнения: 558
Здравейте!Има ли и други мами в темата,които да са имали проблеми с храчки при малко дете?

# 694
  • Мнения: 184
Привет, мили мами! Първо да ви се похваля, че моята бебка вече има първото си зъбче! От което сме много щастливи и горди всичко около нея след толкова чакане. Милата виждам, че продължават по-активно да я мъчат и останалите зъби, но се появиха и първите ми притеснения. От няколко дни я чувам, че хърка сякаш има сополки. Понякога изваждам такива с аспиратора, но друг път няма нищо. Не й тече нослето. Докато спи не издава хъркащи звуци. Та, въпроса ми е дали е от зъбите? Няма температура или други симтоми. В едната стая отпляваме с климатик, а в другата с радиатор. Дали не е сух въздуха? Моля за съвет от по-компетентните и опитни мами във форума какво мога да й дам. Благодаря ви

# 695
  • Мнения: 558
Ивелина,при нас това започна от 1-вия месец.Казаха ни,че е заден ринит.Препоръчвам ти да отидеш на УНГ и да искаш да се вземе и секрет от носа...
При нас много се обостри и сега грухка постояно и се образуват храчки от стичаштите се сополки в гърлото.И аз моля,ако има някой който е минал през това да пише.

# 696
  • София
  • Мнения: 3 789
Това, че носът не тече означава, че всичко се стича директно назад в гърлото, моето дете го имаше този проблем, като след това започваше и да кашля (понякога и с повръщане), за да изкара каквото се е стекло. Горещо препоръчвам да си вземете инхалатор (небулайзер) и да правите инхалации с физиологичен разтвор - по 3-4 минути. При нас само това помага. Другият вариант е промивка с физ.разтвор или Стеримар (и след това изсмукване) - ако е засъхнал секрет, който пречи на въздуха да преминава спокойно, те го размекват.
Много голям процент от децата правят такива хъркания заради третата сливица, обикновено го израстват.

# 697
  • Мнения: 610
https://fro-spam156-/news_100190/UJAS!-Vnesoha-opasna-vaksina-s-jivak-ot-Turtsiia-vodi-do-neizlechimi-bolesti/   
Вижте на какво попаднах... Няма ли край драмата с тия ваксини, то нямаше пентаксим, то нямаше хексим, после нямаше за 6 годишните, а сега и това.... Тук пише , че внесени за хепатити, които са негодни, в други статии в нета пише, че половината пентаксим са негодни....И тия журналисти не са на едно мнение даже..ама честно казано на мен много ми писна.. Предстои ни слагане на хексим и направо изтръпвам от ужас вече с всичките тия глупости.

# 698
  • Мнения: 3 595
Здравейте! Дъщеря ми ще стане скоро на 3 седмици и от 2-3 дни и излязоха малки пъпчици на двете бузки - на едната 3, на другата 4. По снимките в интернет "самодиагностицирах" бебешно акне. В брошурата, която ми дадоха в болницата, също е описано и пише, че е често срещано и минава само и не е нужно да правя каквото и да е. Тъй като съм в Германия и тук порядките са други исках да питам наистина ли така да го оставя или мазане с нещо би помогнало? Благодаря предварително!

# 699
  • Мнения: 1 817
Skeeter, зная че е почти невъзможно да не се тревожиш, но бебетата много се изриват и по всевъзможни причини. Майките сме шах и паника, но е излишно. Моят син от три седмичен, до три месечен се изриваше, без източника да е известен. В родилното пък имаше гнойни пъпчици, беше заразен с нещо, защото и на друго бебе се появи, без да е имало. Понякога сега пак се изрива по крака и лице. Отделно като го ухапе насекомо, нови обриви и прочие и прочие. Дерматоложката ми каза, че докато не стане лимфната им система, като нашата, са доста несъвършени и винаги ще има по нещо. А това според нея ставало към седем годишна възраст. Консултирай се с лекар, щом се притесняваш, но повечето пъти няма повод за притеснение!  Wink

# 700
  • Мнения: 1 002
Колко дни е възможно бебе на 2 месеца, което е изцяло на кърма да не ака? При нас в петък беше последното му акане! Бяхме и болни, още сме хремави което може би обяснява това, но все пак 4 дни ми се виждат много?

# 701
  • София
  • Мнения: 3 789
Колко дни е възможно бебе на 2 месеца, което е изцяло на кърма да не ака? При нас в петък беше последното му акане! Бяхме и болни, още сме хремави което може би обяснява това, но все пак 4 дни ми се виждат много?

И 7 дни го дават за нормално.

# 702
  • Мнения: 558
Абе то нормално,ама ако се мъчи и плаче по-добре е да му се прави масажче на коремчето и да се консултира задължително с педито.

# 703
  • Мнения: 184
Мами, от кое средство за подсилване на имунитета сте най-доволни и как го давате съответно? Правите ли почивки?

# 704
  • Мнения: 1 763
Колко дни е възможно бебе на 2 месеца, което е изцяло на кърма да не ака? При нас в петък беше последното му акане! Бяхме и болни, още сме хремави което може би обяснява това, но все пак 4 дни ми се виждат много?
Хриси, педи ми беше казала до 5 дни, не повече. А даваш ли някакви капки със симетикон, че те запичат?

Общи условия

Активация на акаунт