Една история за булимията

  • 7 496
  • 17
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 9
Здравейте! Хранителните разстройства са модерната болест на 21 век.Жалко е, че в България помощ се намира много трудно.Бях болна от анорексия.Положението беше ужасно,пагубно.Бях скелет, грозна гледка.Успях да я преборя!Всичко се нормализира за период от 2 години.Сега се боря с булимията....Най-вече човек трябва да повярва с себе си.Повярвайте, че болестта не е по-силна от вас самите!
Ако някой желае информация за психолог,психиатър,диетолог,лекарства и тн. да ми пише с удоволствие бих помогнала

# 16
  • Мнения: 165
булимията ти е следствие ,предпазния клапан,да се справи с дадения прблем,а не сама по себе си като проблем.корена на самоконтрола или на липсата на такъв е в мама,властната и взискателна мама,с безкрайните си изисквания и вечно недоволство,което си проектирала.така си узряла страшно самокритична,вечно искаща да надскочиш себе си и дисциплинирана,с ред положит.качества,но и с един гаден минус-неумението да се наслаждаваш и отпускаш,да изхвърляш гнева от себе си цивилизовано,да се изчистваш от събраната болка.гневът е пускът.ядосаш ли се на нещо-пат!мозъка веднага крещи и алармира-ядене........ и се започва...5хил.ккл минимум и като следствие-чувство за вина,че си се самонаранила-драйфус.сама виждаш,че трябва да работиш в 2 насоки.щом си учила психология може да се справиш и сама.сега тъй като си под напрежение и се завръща.при мен беше същото.4 год.нямах ''пристъпи'' и когато 2то ми дете се появи на бял свят под формата на едно 24 реване и крещене,аз съответно пак се закачих.осъзнаваш ситуациите и ги контролираш.няма какво да се лъжем-това е психична зависимост и цял живот носиш маймунката на гърба си.оставиш ли я,тя се качва на главата ти.можеш да се справиш сама,не е необходимо да търсиш съчувствие от близки и далечни.

# 17
  • Мнения: 4 569
Ако някой желае информация за психолог,психиатър,диетолог,лекарства и тн. да ми пише с удоволствие бих помогнала
Как става самото диагностициране?
Какъв е пътя за излекуване от анорексията?
Разкажи повече, моля те.

Общи условия

Активация на акаунт