?Въпроси всякакви за СО?

  • 1 820 180
  • 20 915
  •   1
Отговори
# 18 525
  • Мнения: 2 837
Нито бих се радвала синовете ми да се изживяват като принцове, нито пък да искат да отглеждат принцеси, на които да слугуват.
Разбира се, те ще си решат как да живеят живота си. Но моето разбиране за плодотворни отношения винаги е било такова - че трябва да има баланс и поне в моето семейство работи.

# 18 526
  • Мнения: 9 196
То едното не изключва другото. Някои готвещи "слугини", изглеждат в пъти по-добре от само плюскащи, мързеливи прасенца. Така че ... По-добре хубава слугиня, от колкото мъзелива мечка стръвница.

А мързеливеца си е мързеливец, няма разделение само за готвене, то го мързи и къщата и да си оправи, и мазната косица да си измие. За яденето, айде - някой ще сготви, то ще се наяде, прасенцето, ама кой ще го изкъпе, кой ще му смени гащите ...

# 18 527
  • Мнения: 143
Сега, реално закуската и обядът ми минават в работата, излизам сравнително рано. Всичките ми гаджета са ми готвили,в случаите, когато не сме яли навън, самите те така са искали и са обожавали да готвят. Мога да готвя доста добре, но не желая и съм била директна по въпроса от самото начало. Някой път съм имала желание, но ми се е заявявало, че жената е принцеса и трябва да бъде глезена, не да седи до печката. Уикенди винаги сме били позаведения. Също така никога не съм била оставяна и да чистя сама, въпреки че обичам и мразя да ми се пречкат. Винаги съм привличала мъже, които обичат да глезят жените до себе си, самата аз се позиционирам така, не съм на вълна да бъда домакиня, искам да ми е хубаво и безгрижно във връзката. Говорим, когато няма деца в картинката. Съгласна съм с твърдението, че почнеш ли да слугуваш на мъж, спира да те възприема като жена. Имам нагледен пример с моя близка приятелка, на моята възраст, която цял живот се старае да угоди на мухльовците, готви, чисти, работи в ресторант, заделя храна за вкъщи, да не се охарчва милото, излиза веднъж в месеца и тя плаща сметката на приятеля си, който взима четворна на нейната заплата. Скапва се от работа до 23 часа всеки ден, мухльото се прибира в 5, ляга да спи и я чака да се прибере в полунощ и да започне да готви, докато й крещи защо се е забавила. И предишният й беше такъв, и по-предишният също, накрая я зарязаха заради кокетки, които не пипват нищо. Готвенето и чистенето мъж не задържат.
Ти сериозно ли ? Какви принцеси ,какви глупости говориш..или си имала връзки не по-дълги от седмица,две .

# 18 528
  • Мнения: 3 510

На никой акъл не давам. Просто от описанието на Уиш ми се стори добро момиче и си казах мнението. Моите синове принцеси не биха търпяли, защото аз тях си гледам като принцове, така че не вярвам да се залюбят с моме, което изисква високи капиталови вложения. Просто те са си най-важни.
Няма смисъл да ти казвам как звучиш, нали? Предполагам и сама си знаеш. Дано само това, което пишеш е някакъв образ за форума, като на повечето тук.

# 18 529
  • Мнения: 10 993
Да няма смисъл. Всеки си има виждане за живота и си го живее както намери за добре.
Лични нападки и вкарване на здрава мисъл у съвсем непознати хора е излишна загуба на емоция. Постът ми беше изцяло към девойката, която готви обяд на гаджето си. Намирам го за мило. Без да смятам, че е задължително аудиторията да се придържа към този модел.

# 18 530
  • Мнения: 9 196
Скрит текст:
Сега, реално закуската и обядът ми минават в работата, излизам сравнително рано. Всичките ми гаджета са ми готвили,в случаите, когато не сме яли навън, самите те така са искали и са обожавали да готвят. Мога да готвя доста добре, но не желая и съм била директна по въпроса от самото начало. Някой път съм имала желание, но ми се е заявявало, че жената е принцеса и трябва да бъде глезена, не да седи до печката. Уикенди винаги сме били позаведения. Също така никога не съм била оставяна и да чистя сама, въпреки че обичам и мразя да ми се пречкат. Винаги съм привличала мъже, които обичат да глезят жените до себе си, самата аз се позиционирам така, не съм на вълна да бъда домакиня, искам да ми е хубаво и безгрижно във връзката. Говорим, когато няма деца в картинката. Съгласна съм с твърдението, че почнеш ли да слугуваш на мъж, спира да те възприема като жена. Имам нагледен пример с моя близка приятелка, на моята възраст, която цял живот се старае да угоди на мухльовците, готви, чисти, работи в ресторант, заделя храна за вкъщи, да не се охарчва милото, излиза веднъж в месеца и тя плаща сметката на приятеля си, който взима четворна на нейната заплата. Скапва се от работа до 23 часа всеки ден, мухльото се прибира в 5, ляга да спи и я чака да се прибере в полунощ и да започне да готви, докато й крещи защо се е забавила. И предишният й беше такъв, и по-предишният също, накрая я зарязаха заради кокетки, които не пипват нищо. Готвенето и чистенето мъж не задържат.
Ти сериозно ли ? Какви принцеси ,какви глупости говориш..или си имала връзки не по-дълги от седмица,две .

Даже им е много две седмици на такива. А сега си кукува сама и си принцества.

# 18 531
  • Мнения: 3 510
Да няма смисъл. Всеки си има виждане за живота и си го живее както намери за добре.
Лични нападки и вкарване на здрава мисъл у съвсем непознати хора е излишна загуба на емоция. Постът ми беше изцяло към девойката, която готви обяд на гаджето си. Намирам го за мило. Без да смятам, че е задължително аудиторията да се придържа към този модел.
Не го приемай чак като лична нападка. Просто ти самата излагаш някакви факти и виждания от личния си живот, нормално е според някои те да не са ок, и да изкажат мнение.

# 18 532
  • София
  • Мнения: 17 777
Христина си отглежда клинични егоисти. Тия трябва да ги отделят в някакви гета, да не се мяркат сред нормалните хора. Че току- виж някое "мило момиче" си загрози живота, притичвайки да угажда.

# 18 533
  • Мнения: 25 641
Какво поколение на бъдещи свекърви расте, мали-и-и-и...
Мъка ми е за момичешките майки.  Sad

# 18 534
  • Мнения: X
Какво поколение на бъдещи свекърви расте, мали-и-и-и...
Мъка ми е за момичешките майки.  Sad

И на мен! Ужас някакъв.

# 18 535
  • BG
  • Мнения: 892
Ааа, споко-аз отсега стягам пък моят момък да помага и да не чака на готово. Понеже баща му е гледан по описаното по-горе- като принц, ами честно казано резултатът не е никак добър. Ще се цитирам и от една друга тема.
 
Цитат
Като се събрахме с БНД той ме научи да готвя. И съответно после с капризите си и тормоза да съм ала Джейми Оливър и подобни ме накара да ненавиждам готвенето. Че и не обичаше претоплено! Отделно претенциите и как да му глася обяда за работа! Ай сектир!
Сега ми е голям рахат, откак се махнах. Майка ми готви за дребния, а аз карам на салати и кюфтаци и сладко. Но като се отделим определено ще готвя заради детето.
И то да е само готвенето...та затова съм решила за себе си-принцове и разни други короновани особи няма да отглеждам. Стигаше ми няколко години. Wink

# 18 536
  • Мнения: 13 770
Извинявай, ама кюфтаците кой ти ги прави Simple Smile
Майка ти готви на детето...
Понякога е по-добре да не споделяме чак всичко Wink

# 18 537
  • Мнения: 25 641
Според мен дълг на всеки родител е да научи детето си на основните домакински дейности – да си сготви храна, да се изпере, да се изглади, да си почисти... Важи и за момичетата, и за момчетата.
А дали ще го правят след време, дали ще живеят в кочина, дали ще делегират неприятните за тях дейности на половинката, си е лично техен проблем. Не е луд, който яде баницата...
Важното е родителят да си е свършил работата и да е спокоен, че детето му, даже и да остане съвсем само в живота, няма да се затрие и ще може да се грижи само за себе си.

# 18 538
  • Мнения: 1 050
Знам за случай, в който 40+ годишен мъж не може да си пусне сам пералнята. За щастие, с простирането се оправя, та не се налага бабата или майката да изчакат да се извърти прането.

# 18 539
  • BG
  • Мнения: 892
Майка ми готви сега на детето, защото не обича да и пипам из кухнята. Ха познай като се изнесем кой ще готви? Жокер-определено няма да е тя. Както се казва-всеки да си знае кухнята. А кюфтаците си ги купувам на тарелка и си ги пека-лесно и просто. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт