?Въпроси всякакви за СО?

  • 1 820 464
  • 20 915
  •   2
Отговори
# 18 285
  • Мнения: 9 196
Те няма какво да приемат развода, защото не са се развеждали. Могат да приемат родителя си и постъпките му по някакъв начин.

# 18 286
  • Мнения: 3 510
А какво да направи? Ако продължава да го лъже, детето ще е сигурно, че баща му казва истината - тя е лошата, защото без причина е искала раздяла.
Въобще не са малки на 9, схващат доста по-бързо, отколкото си мислите.

Съмнявам се, че ще може да направи ясната разлика кой от двамата му казва истината и кой го лъже.
Решението е разговори с бащата, докато не и се откачи челюстта. Най-вероятно е наранена след изневерите и постъпките му, но за благото на детото е длъжна, а и никой не е казал, че ще стане лесно.
Плюс това тя самата иска-не иска, ще трябва да има диалог с бившия, защото децата на разведени родители стават особено нестабилни, когато между родителите няма комуникация.

# 18 287
  • Мнения: 9 196
А какво да направи? Ако продължава да го лъже, детето ще е сигурно, че баща му казва истината - тя е лошата, защото без причина е искала раздяла.
Въобще не са малки на 9, схващат доста по-бързо, отколкото си мислите.

Съмнявам се, че ще може да направи ясната разлика кой от двамата му казва истината и кой го лъже.
Решението е разговори с бащата, докато не и се откачи челюстта. Най-вероятно е наранена след изневерите и постъпките му, но за благото на детото е длъжна, а и никой не е казал, че ще стане лесно.
Плюс това тя самата иска-не иска ще трябва да има диалог с бившия, защото децата на разведени родители стават особено нестабилни, когато между родителите няма комуникация.

Абе айде стига с това говорене с бащата. Те като са живели заедно не са се разбрали, поне да си го държи в гащите, че сега ще говори да се излага и да се унижава, като парцал - моля те не говори лошо за мен?! Истината - твърдо и категорично. Който не му харесва да е мислил навремето. Ще му прикрива сега мръсотиите, от къде на къде ...

Сигурна съм, че се съмняваш, много хора се съмняват и подценяват децата. Не говорят за семейните проблеми, за секс, за престъпления. И грешат.

# 18 288
  • Мнения: 18 717
Никой не е длъжен да разговаря с бившия, ако няма полза от тия разговори. При мен има много повече полза, откак няма разговори. Бившият знае, че се чуваме супер рядко за по 1 минута, съответно ме слуша по-внимателно, не ме прекъсва и дори после реагира нормално. Ако се чувахме всеки ден, само лекции за миналото ще слушам. А с 2 чувания годишно нещата са ОК.

# 18 289
  • Мнения: 14 966
Децата на тази възраст имат достатъчно оценъчен капацитет. А и бащата , като е предавал майката , е предавал и семейството. Едва ли се е носил паралелно с някаква мъка и тегоба, че ще загуби детето си. И сега изправната страна да е лоялна , ами -не, не бива. Изневерите са предателство. Те са безотговорност , те са липса на обич. Те говорят много за качествата на индивида. Детето ще разбере. Не е нужно директно да му се внушава. Майката си го познава, ще го насочва в посоката, че тази хубавиня е привидна, че зад този образ прекрасен стои един предател. С примери и спомени от съвместния живот , които са я наранявали незаслужено , с разкриване на истинския образ на бащата и с преките наблюдения на детето , което и расте и степента му на зрялост се увеличава, ще се получи. Без епитети- той такъв, той онакъв. А това е така, защото.. и т.н.

# 18 290
  • Мнения: 3 510
Едно е да му го обясниш като е на 15, съвсем различно е като е на 9. Аз не казвам да крият цял живот от него истината, а да му я кажат, когато му дойде времето.

# 18 291
  • Мнения: 3 545
Аз не знам как е, но в решението на съда за развода упоменато ли е за изневери и подобни? Или в исковата молба? Ако детето само прочете, може да помогне да се ориентира.
Или трети лица, на коити то има доверие в неформална и приятелска среда да поговорят за това.

Последна редакция: пт, 07 сеп 2018, 14:56 от Си*

# 18 292
  • Мнения: 3 510
Никой не е длъжен да разговаря с бившия, ако няма полза от тия разговори. При мен има много повече полза, откак няма разговори. Бившият знае, че се чуваме супер рядко за по 1 минута, съответно ме слуша по-внимателно, не ме прекъсва и дори после реагира нормално. Ако се чувахме всеки ден, само лекции за миналото ще слушам. А с 2 чувания годишно нещата са ОК.

Никой не е казал да се чувате всеки ден и да си говорите как ви е минал деня. То е ясно, че основната и единствена тема ще са децата. Обаче като дори и това липсва, често детето бива изпуснато.

# 18 293
  • Мнения: 14 966
Едно е да му го обясниш като е на 15, съвсем различно е като е на 9. Аз не казвам да крият цял живот от него истината, а да му я кажат, когато му дойде времето.
Това дете е живяло доскоро с двамата , едва ли не е усещало , чувало, възприемало ситуации. Има начин да се обясни на достъпен за 9 годишно начин- примери чрез приказки , филми . На 15 той вече ще им обяснява , не те на него. И то доста авторитетно и обвинително. И защо е крито от него. точно на 15 все едно вече не е твоето дете, но това е друга тема.

# 18 294
  • Мнения: 18 717
Идея си нямате какво е чудо. А всеки гледа да се разведе по взаимно съгласие, защото иначе трябва да води свидетели за разни излагации Simple Smile Така че едва ли в решението за развода пише нещо подобно.

# 18 295
  • Мнения: 3 510
Това дете е живяло доскоро с двамата , едва ли не е усещало , чувало, възприемало ситуации. Има начин да се обясни на достъпен за 9 годишно начин- примери чрез приказки , филми . На 15 той вече ще им обяснява , не те на него. И то доста авторитетно и обвинително. И защо е крито от него. точно на 15 все едно вече не е твоето дете, но това е друга тема.

Абе, то че има начин да му се обясни - има, ама как ще асимилира кой от двамата му казва истината???
Единия му говори едно, другия друго.  Защо си мислите, че непременно ще реши да вярва на майка си, макар и тя да му казва истината. Още повече, че щом и бившата свекърва участва в промиването на съзнанието му, трудно ще му вменят истината. За мен единственото решение е бащата да се осъзнае и да престане.
Освен както някой каза, да му покаже молбата за развод...или направо на детектора на лъжата да отидат.

Последна редакция: пт, 07 сеп 2018, 15:04 от Blackbling

# 18 296
  • Мнения: 46 561
Абе, то че има начин да му се обясни - има, ама как ще асимилира кой от двамата му казва истината???
Единия му говори едно, другия друго
Доколкото разбирам той няма какво да каже с/у нея, приказва общи приказки, но не смее да измисли съвсем несъществуващо нещо. Просто казва, че тя е поискала развода. Така че като чуе причината, няма да има нужда да се чуди кой какво казва, просто ще си обясни много неща.
На 9 г. въобще не са малки за тази истина.

В крайна сметка ние само предлагаме, тя си решава какво да му каже.

# 18 297
  • Мнения: 3 510
Ооо да, надявай се, че не може да си измисля. То това е най-лесното. Да не говорим, че може да отрече за изневярата. Има ли черно на бяло, че е изневерил? Ще каже, че майката си го е измислила, за да се разведе.
Просто това са първични реакции, и от негова, и от нейна страна. Той казал това, аз пък ще кажа това, после той ще отговори и така до безкрай. То и затова се случват проблемите, защото хората реагират първосигнално.

# 18 298
  • Мнения: 14 966
Истината е най- важното оръжие. Пък кой каквото иска да опровергава, или да си мисли.

# 18 299
  • Мнения: 3 510
Да, малко на филм го докарвате, където доброто винаги побеждава и истината възтържествува. За съжаление в реалния живот обаче нещата не седят така. Само с истината нещата няма да се оправят.

Общи условия

Активация на акаунт