Захранване с твърди храни: струва си да се изчака

  • 45 981
  • 39
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 379
Цитат на: nad_tab
SZA, видях отговора в другия форум  Wink


Точно щях да ти го пускам на линк  Wink

# 16
  • Мнения: 3 379
Цитат на: kiki27
Честита покупка! Grinning


Още в понеделник и аз ще го купя този Grand Konfort.
Иначе и Емо е пробвал и тиква и банан, въпреки че аз засега не му разнообразявам много храната. Яде основно пюрета от: картоф, картоф и морков, картоф и тиква, ябълка и тиква, ябълка и морков, ябълка и банан. Действам бавно и постепенно със захранването, но затова пък засега да чукна на дърво всичко върви много добре. Ще добавяме и нови работи полека-лека.
Виждам, че някои мами тук във форума се оплакват, че децата им не ядат зеленчукови пюрета, защото предпочитат по-сладките плодови, така че имай и това предвид Simple Smile


Абе и аз така мислех за по-сладките пюрета, но пък кат опробвах тикват а- ми то тя съвсем не е сладка. А при нас има и друг проблем - таткото не яде ама никакви плодове, та аз реших, че ако почн асъс зеленчуците, рискувам да наследим недолюбването на плодовете  Simple Smile

Във всеки случай смятам след тиквата и банана да включа картофа и моркова, после ще пробвам и с ябълка. Така че няма да наблягаме много на сладкото, надявам се.

Засега предлагам банана не на пюре ами директно - той си го ръфа и е много доволен  Simple Smile Между храненията. Тиква съм давала 2 пъти - миналия уикенд и днес, миналата седмица около половин час след едното хранене, днес също след толкова време.

Абе ще видим как ще е...

# 17
  • Мнения: 2 529
Как ще е то е ясно  thumbsup  eat  feeding  

от нас с Емил за Гогата и теб   love001   Nature Sun With Face

# 18
  • Мнения: 1 278
Цитат на: boo
  Желязото в кърмата се усвоява по-добре, отколкото желязото в изкуственото мляко (49% срещу 10%).


Цитат на: eli_c
  Не съм съгласна само с това че децата на формула приемат по-малко желязо. Има формули с добавка на желязо, каши също, така че да няма недостиг


Има голяма разлика между количеството желязо, което се съдържа в дадената храна и количеството желязо, което се усвоява от организма. В случая усвояването на добавеното желязо в готовите храни далеч не може да се сравни с това от кърмата.
В действителност има изследвания, които сочат, че процентът на усвояване на желязото от майчината кърма достига 70-80. Само за сравнение, процентът от телешкото месо (един от най-богатите източници) е приблизително 30-40.
Разбира се, съдържанието на желязо в кърмата е значително по-малко от това в телешкото месо, но е същото както в кравето мляко. В адаптираното, благодарение на добавките, въпросният ценен елемент се увеличава над десет пъти.
И така, ако говорим просто за математика, количеството на усвоеното желязо от адаптираното мляко в крайна сметка може да надвиши това от кърмата (благодарение на добавките). Но дали това е заветната цел?
Дали мога да оцелея само на Матерна например (нищо лично) - в нея има всичко.
Естествените проценти на усвояване не говорят ли достатъчно!?!

# 19
  • Мнения: 883
По повод късното захранване искам да ви споделя нещо.В събота бяхме на консултация и като стана въпрос за храненето(по съветите на педиатърката трябваше преди 1 месец да почна да давам попара,пилешка супа и т.н., Ева в момента е на 7 м.)аз и казах,че чета в интернет различни статии и мнения за предимствата на късното захранване и тя реагира с голямо учудване.Нейното мнение е,че късното захранване е голяма глупост и напъване от страна на американците да измислят нещо и да са по-по-най умни.А както всички знаем,американците не се славят с добро здраве,фигури и т.н,а сега с това късно захранване направо ще си осакатят цели поколения Shocked
Сигурно 99% от вас няма да са съгласни,но аз смятам,че има някаква логика.Все пак аз и двете ми сестри сме захранвани по "старата" схема и нямаме никакви алергии,боледуваме изключително рядко и изобщо нямаме някакви отклонения,дължащи се на това,че  сме кърмени и 3-те до 3-тия месец и сме захранвани по този начин.

# 20
  • Мнения: 1 734
Не знам, кое е най-правилно - късното или ранното захранване. Може би истината е някъде по средата, а наистина най-важното е да следваме бебето и дали то се чувства доволно и щастливо Sign Exclamation   Крайностите не винаги са добро нещо, даже напротив. Както това да не се дава на бебето да пие вода, ама абсолютно никаква. Не, че трябва да се налива непрекъснато с вода, това също е крайност, но и пълното й избягване не е добро. Това са си мои разсъждения, просто ги споделям с вас нищо повече.

# 21
  • Мнения: 4 414
Цитат на: belalim
Нейното мнение е,че късното захранване е голяма глупост и напъване от страна на американците да измислят нещо и да са по-по-най умни.


ако ставаше дума само за амерканците, щях да съм склонна да се съглася...цяла Европа също си захранва така децата...май ние се напъваме да сме по-по-най умни Wink
Цитат на: sia
Може би истината е някъде по средата, а наистина най-важното е да следваме бебето и дали то се чувства доволно и щастливо Sign Exclamation   Крайностите не винаги са добро нещо, даже напротив.


  202uu   202uu   202uu абсолютно подкрепям!

# 22
  • София
  • Мнения: 2 249
Цитат на: SZA
Хубава статия, направи ли ви впечатление обаче съвета да не се захранва с каша, защото съдържа много празни калории? А и друго интересно имаше, че пълнозърнени резенчета хляб без яйца мляко и захар също е добра първа храна... Какво мислите по въпроса?


В статията явно става въпрос за готовите инстантни каши.

# 23
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 816
Не е само Америка, а цял - биквално цял - свят. Май само тук е останала тази допотопна руска схема на захранване, която цели майките да захранят-отбият по-рано бебето, за да се върнат на работа да строят петилетката.

За готовите инстантни каши иде реч. Ако приготвяш домашни, работата е съвсем-съвсем друга.

# 24
  • Мнения: 3 379
Цитат на: boo

За готовите инстантни каши иде реч. Ако приготвяш домашни, работата е съвсем-съвсем друга.


Аха, мерси. Аз всъщност си купих кафяв ориз на Аргино (мисля така се казваше фирмата) и може би ще пробвам. Вече давам по малко тиква всеки ден след обедното кърмене/хранене от шише. Давам и банан по малко. Вчера пробвах картоф, но не го хареса пасиран (то и аз не го харесах, като лепило е), ще пробвам смачкан след няколко дни.

Цитат на: belalim
Нейното мнение е,че късното захранване е голяма глупост и напъване от страна на американците да измислят нещо и да са по-по-най умни.А както всички знаем,американците не се славят с добро здраве,фигури и т.н,а сега с това късно захранване направо ще си осакатят цели поколения


Според мен е голяма глупост пък така да се изказва педиатър, демек човек на науката. Такива твърдения се подкрепят с научни изследвания, а не с голи предположения.

Освен това наистина цял свят захранва късно вече, по тази логика какво ли ще стане с целия свят скоро?

Между другото американците са дебели и в лошо здраве не заради захранването, а заради силната реклама на fast foods и евтината им цена.

# 25
  • Мнения: 1 517
Цитат на: belalim
Нейното мнение е,че късното захранване е голяма глупост и напъване от страна на американците да измислят нещо и да са по-по-най умни.

Нашата педиатърка пък, въпреки че е възрастна, също приема новостите и ми показа едно българско списание, в което за първи път пишеше за късно захранване. Коментарът й беше, че  това ще навлезе и в България, но новите неща тук идват с 10-15 г. закъснение.

# 26
  • Plovdiv->Toronto
  • Мнения: 1 361
Американците (и Канадците) са затлъстели от бекон и кола и хамбургери и пържени картофи, не от късното захранване Laughing . Тук често се виждат много дебели, ама много ! майки с по две-три деца, които са мнооого слабички, т. е. нормални. Явно след захранването нещо се обърква, когато от мързел го водят в макдоналдс и някой Донът шоп на закуска или обяд  Close .

# 27
  • Мнения: 7 106
Цитат на: SZA
Вчера пробвах картоф, но не го хареса пасиран (то и аз не го харесах, като лепило е), ще пробвам смачкан след няколко дни.


Мога да ти дам една идея,за да не става на "ластик" картофа.След като го свариш го претрии през цедка или аз съм си купила едно сито за тази цел.След това доливам кърма или водичката в която съм варила зеленчуците и разбърквам с тел докато се омеша хубаво.Само другите зеленчуци ги пасирам и добавям към картофа.

 Stuck Out Tongue  Stuck Out Tongue  Stuck Out Tongue

# 28
  • Мнения: 3 379
Цитат на: Shali
Цитат на: SZA
Вчера пробвах картоф, но не го хареса пасиран (то и аз не го харесах, като лепило е), ще пробвам смачкан след няколко дни.


Мога да ти дам една идея,за да не става на "ластик" картофа.След като го свариш го претрии през цедка или аз съм си купила едно сито за тази цел.След това доливам кърма или водичката в която съм варила зеленчуците и разбърквам с тел докато се омеша хубаво.Само другите зеленчуци ги пасирам и добавям към картофа.

 Stuck Out Tongue  Stuck Out Tongue  Stuck Out Tongue


Супер, Шали, много мерси. Не бих се сетила за цедка, ще пробвам тези дни.

# 29
  • Мнения: 4 176
Цитат на: sia
Не знам, кое е най-правилно - късното или ранното захранване. Може би истината е някъде по средата, а наистина най-важното е да следваме бебето и дали то се чувства доволно и щастливо Sign Exclamation   Крайностите не винаги са добро нещо, даже напротив. Както това да не се дава на бебето да пие вода, ама абсолютно никаква. Не, че трябва да се налива непрекъснато с вода, това също е крайност, но и пълното й избягване не е добро. Това са си мои разсъждения, просто ги споделям с вас нищо повече.

Hmm i moiata taka kazvashe. Az sashto imah anmereinie da zahrania po-kasno, no bebetos amo si reshi koga. zapochna da se budi noshtem, da plache za oshte i se nalozi da zapochna s kartofeno domashno purence+morkow. Simple Smile Taka che slushaite bebetata. Prirodata si znae rabotata:)

Общи условия

Активация на акаунт