Захранване с твърди храни: струва си да се изчака

  • 45 980
  • 39
  •   1
Отговори
# 30
  • София, Младост 3
  • Мнения: 410
Цитат на: SZA
А и друго интересно имаше, че пълнозърнени резенчета хляб без яйца мляко и захар също е добра първа храна... Какво мислите по въпроса?


Аз мисля, че е неприложимо в България, защото едва ли може да се намери истински пълнозърнест хляб. Rolling Eyes

Аз лично засега съм решила когато му дойде времето да захранвам първо със зеленчуково пюре.

# 31
  • Мнения: 5 713
Blagodarja ti, boo za statijata.  202uu
a po vuprosa za vodata znam 4e v USA ne se preporu4va davaneto i na bebeta do opredelena vuzrast , no ne ja pomnja poneje ne bjax osobeno vpe4atlena ot idejata.

# 32
  • Мнения: 1 391
Моята бебка става скоро на 4м. Досега е само на кърма. В началото давах и вода, а напоследък - последния месец не пие никаква вода, много рядко... някак си не се и сещам за водата... тя като е спокойна и доволна, не става дума...
Последните 2 седмици по препоръка на педиатърката давам сок от ябълка - 40мл сутрин и толкова и следобед от 2 дни...
Обаче забелязах, че вече след като е пила ябълка, на следващото кърмене суче по-малко и почва да ми се смее... сякаш не е гладна... а е минало достатъчно време за да е гладна по принцип....
Та се чудя, да не би да почва да ми се отбива с тоя сок?!? Аз много искам да я кърмя дълго - примерно поне до 6ти месец! Но това значи ли че не трябва да давам никакъв сок?!
Да не би вкуса на сока да й харесва повече от млякото?! Защото сока много го харесва и направо го лочи и иска още!

Дайте съвет!  
 
Върнете се в началото

# 33
  • Мнения: 1 793
Цитат на: Collibri
Моята бебка става скоро на 4м. Досега е само на кърма. В началото давах и вода, а напоследък - последния месец не пие никаква вода, много рядко... някак си не се и сещам за водата... тя като е спокойна и доволна, не става дума...
Последните 2 седмици по препоръка на педиатърката давам сок от ябълка - 40мл сутрин и толкова и следобед от 2 дни...
Обаче забелязах, че вече след като е пила ябълка, на следващото кърмене суче по-малко и почва да ми се смее... сякаш не е гладна... а е минало достатъчно време за да е гладна по принцип....
Та се чудя, да не би да почва да ми се отбива с тоя сок?!? Аз много искам да я кърмя дълго - примерно поне до 6ти месец! Но това значи ли че не трябва да давам никакъв сок?!
Да не би вкуса на сока да й харесва повече от млякото?! Защото сока много го харесва и направо го лочи и иска още!


наистина щом искаш да кърмиш дълго спри сока, не давай и вода. само кърма и това е. детенцето ще се чувства много добре и без сока, повярвай Simple Smile  моето бебе беше само и единствено на кърма до 5,5 месец. наддаваше страхотно, беше жизнено бебе. така че няма нужда от тия сокове сега. след като започнах да го захранвам също не съм давала сокове. сега пие вода и си цока и това е.

# 34
  • Мнения: 1 391
а ти направо с пюретата ли почна?!
Аз имам чувството че от соковете се издува... пълни й се коремчето и не иска да яде мляко... а пък дали я хранят?!?

# 35
  • Мнения: 5 713
моята дъщеря след като навърши  3 месеца и давах цял месец сок. след като прочетох много менения и статии по въпроса за късното захранване спрях соковете. сега смятам да почна захранването края на 5-я началото на 6-я месец, зависи от бебчо, със зеленчуково пюре или каша, а плодовете ще са по-натам.

# 36
  • Мнения: 4 414
Цитат на: Collibri

Аз имам чувството че от соковете се издува... пълни й се коремчето и не иска да яде мляко... а пък дали я хранят?!?

абсолютно правилно ти е чувството! не я хранят...теб хранят ли те? Wink
не е задължително да се започва със сок...ние започнахме направо с пюрета - не сме имали проблеми.
 offtopic
btw, отдавна се каня да питам...по каква логика суров плод се дава след 6-ия месец, а сок от 2-ия Shocked...защото обяснението за суровия плод е, че плодовите киселини не се отразявали добре на малкото бебе...добре, де...а какво става с тия киселини в пресния сок?!

# 37
  • Мнения: 53
Bebeto mi e na 5 mesetsa i 4 dena. Ot niakolko dni zapochnah da mu davam lazichki iabalkov sok, no ne v opredelen chas - vednaz sutrin, vednaz sledobed, toi niama rezim. Niama alergichni priznatsi. No az se pritesniavam - dali e dobre da prodalzavam, s kakvi sokcheta, ne triabva li da mu davam niakakvi piureta? Nashata pediatarka ni kaza da zapochnem sas sakchetata oshte sled 2-ria mesets, no az ne go napravih. Opitah da i obiasnia, che smiatam, che e rano, no tia reagira dosta hladno. Ottogava az se pravia, che sledvam savetite i, no vsashtnost se chuvstvam kato uchenichka, koiato ne si e napisala domashnoto. Nadiavam se niakoi da me posavetva kakvo da pravia.

# 38
  • Мнения: 3 379
Не е добре да й казваш, че даваш това и онова, а д ане го правиш. Знам как се чувстваш, моята тактика е такава - казвам й че съм дала, но той не я ще тази храна, плюе и не яде и ще изчакам... И така си чаках до 6-ти месец Simple Smile

Сокчето можеш да даваш, но според мен е по-добре да я даваш на пюре ябълката, вместо на сок.  Можеш да даваш и круша, а от зеленчуците пробвай с тиква. После постепенно ще въвеждаш нови неща - на 5-6-7 дин от начало, после на по-често. Но ти препоръчвам пюрета, а не сокчета. И постепенно - лъжичка, 2, 4 и т.н. Давай тновите храни сутрин - ако има реакция, тя ще е факт (в повечето случаи) до няколко часа.

# 39
  • Мнения: 98
          Статията в началото е много много полезна и изчерпателна. Аз мога да кажа своя опит бебка до 6 месеца и половина беше изключително и само на кърма. Предлагала съм и сок и вода основно под натиска на педиатърката и семейството, за които тази схема с дългото изключително кърмене не е правилна и на са съгласни, но момата категорично отказваше всичко друго освен кърма. Всички ме питаха, когато беше на 4 месеца какво яде вече? А аз: само кърма и те шокирани. Бебката ми си наддаваше идеално имам доста кърма дори повръщаше до преди два три месеца. сега е на седем месеца и нещо яде домашно приготвени пюрета / купените не ги хареса нещо / Давам зеленчуково към 12-1 на обяд и плодово около 3-4 следобед. Скоро мисля да предложа и месно, а след 2-3 седмици попарка, грис и др неща. Мога да ви кажа само вие си знаете най-добре кога да захраните, колко и с какво вашите бебоци.   Peace Hug

Общи условия

Активация на акаунт