Гледах! Хареса ми! Препоръчвам го! Искам да споделя... XLVII

  • 90 446
  • 714
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 2 253
Докато се назландисам да прочета Хартиени градове, те взели че пуснали филма. Да не си бях губила времето с Множеството Катрини, а да бях прочела градовете. Тюх.

# 121
  • София
  • Мнения: 6 219
Дяволе, пиши за повече филми Simple Smile

Изгледах "Далеч от безумната тълпа" (2015) и съвсем естествено ми хареса.
http://www.imdb.com/title/tt2935476/?=nm_flmg_act_2
И като филм самостоятелен ми хареса, и като екранизация. абсолютно нищо не ми липсваше и нищо не бих добавила. Наслада за сетивата е от първата до последната минута. В добавка започвам все повече да харесвам Кери Милиган. Иначе Батшеба ми е един от най-отвратителните женски персонажи в литературата, заедно с Дейзи от "Великия Гетсби". Дейзи все пак е на челното място де и никоя дама не може да я измести.

Единственото нещо, което ми развали кефа е, че се надявах да го гледам на кино. Надявах се на Г8, но... уви! Не можах да дочакам, нетърпението ме уби!

# 122
  • Sofia
  • Мнения: 2 304
Да благодаря за препоръката на филма Ne le dis à personne  bouquet: един действително много добър напрегнат и завладяващ трилър....удоволствие от добър сюжет, актьорска игра и майсторска режисура на Г. Кане Peace

# 123
  • Мнения: 2 040
Ръка за милиони (Million Dollar Arm)
http://www.imdb.com/title/tt1647668/
 
Биографична спортна драма за това как двама бедни индийци стават звезди в американската Мейджър Лийг Бейзбол или поредния филм, който експлоатира американската мечта.
В интерес на истината е приятен и дори неминуемите клишета не стоят лошо. Бих отличил и каста, особено Джон Хам.
Гледах го преди няколко месеца заради Джон Хам, не знаех какво да очаквам и останах много приятно изненадана. Индийците бяха много свежи и забавни.

# 124
  • Мнения: 510
A Little Chaos (2014) препоръчвам против безсъние  Peace

# 125
  • София
  • Мнения: 1 654
Being Julia (2004) - сигурно е обсъждан през годините, по романа "Театър" на Съмърсет Моъм. Театралните среди на Англия през 30те години на миналия век, прекрасна Анет Бенинг, стабилен Джеръми Айрънс, гарнирани от време на време и с апетитен Том Стъридж. Много приятен за гледане филм на Ищван Сабо.
И един още по-античен шедьовър с много младия Хю Грант - Maurice (1987), макар че шоуто тук изнася основно Джеймс Уилби. Филм за хомосексуалността и английските нрави в началото на миналия век.

Всичко останало, което изгледах напоследък, не струва; особена мъка за гледане ми бяха два от хитовете на 2015 - Blackhat (четири дни го мъчих и го догледах само от спортна злоба Mr. Green) и Insurgent.

Поддадох се на тренда и изчетох две от филмираните напоследък книжки на Джон Грийн - The Fault in Our Stars и Paper Towns. Точно обратно на очакванията ми TFIOS много ми хареса, написана интелигентно, забавно, разплака ме, без да остави усещане за фалшива сантименталност. Хартиените градове ми се видя посредствена, насилена и с хартиено плоски герои, за които така и не ми запука. Вече съм подкована да видя и екранизациите  Simple Smile

# 126
  • в сърцето на държавата
  • Мнения: 321
ISABELLE    -хубав филм

# 127
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 911
Пропуснах "Хартиените градове", но пък да кажа една дума за новата невъзможна мисия на Томчо Крузчо - http://www.imdb.com/title/tt2381249/ Ами, няма невъзможни мисии, то е ясно. Mr. Green Даже природата запазва мълчание пред подвига на героя. Какво тук значат няколко минути повече без въздух под водата. Mr. Green Иначе локациите отново са много красиви и наслада за окото, плюс "Турандот", която освен сюжетно оплетена, присъства и като музикален лайтмотив. А героят се справя, че как иначе - на финала е леко поизмачкан и с няколко кървави резки бонус, но му придават чар. Wink

# 128
  • София
  • Мнения: 27 132
Далеч от безумната тълпа (Far from the Madding Crowd)
http://www.imdb.com/title/tt2935476/?=nm_flmg_act_2

Гледах го след няколко положителни препоръки тук в темата, заслужава си. Хареса ми, но сякаш очаквах повече.
Не съм чел книгата, макар че две мои приятелки непрекъснато ми дуднят да я прочета. Не знам по какво толкова обаче се захласват. В смисъл на мен филма ми хареса, факт, но ме издразни мисленето на главната героиня. А и тази Кери Мълиган ми е някаква безлична, като я гледам не мога да разбера какво толкова намират в нея трима толкова хубави и силни мъже.
Та общо взето самата история нещо не ми се понрави, а и беше предвидима.
Скрит текст:
Още от самото начало бях сигурен, че накрая ще се съберат точно Батшеба и Гейбриъл, както и бях сигурен, че някой от тримата ухажьори ще умре.

Отличавам атмосферата, декорите, шефа на операторите и трите главни мъжки образа, като особено силен бе Майкъл Шийн.

# 129
  • Мнения: X
De storm (2009) http://www.imdb.com/title/tt1230194/?ref_=tt_rec_tt базиран на действителни събития - драматичен и вълнуващ. Бях го гледала зимата - сега случайно го мернах в Замунда и си припомних. Заслужава си гледането.
  Тъй като от Харди съм чела само"Тес от рода д'Ърбървил" в като ученичка и ми беше доста депресираща друго не съм и търсила. Смятам да прочета книгата и филма след нея.
Единственият филм ,който ме е впечатлил повече от книга е" Ловецът на хвърчила" .Първо попаднах на филма и след това четох книгата , която ми се стори постна откъм стил .

# 130
  • Мнения: 728
Отидох да гледам Терминатор:Генезис.
Първите два филма ще си останат култови. Някак всичко друго след това ми идва слабо.
http://linasfavoritestuff.blogspot.com/2015/07/blog-post_23.html
Абсолютно съм съгласна.

# 131
  • вятър в маслините, вятър над хребета
  • Мнения: 14 990
Дяволе, Трой всъщност нищичко не харесва в Батшеба, освен парите и. От тримата той, макар и най-мизерен по характер, е най-трезвомислещ и я вижда колко е зле от начало до край. Прочети романа, много по-хубав от екранизацията е.

# 132
  • в морето до колене
  • Мнения: 2 490
Даже природата запазва мълчание пред подвига на героя.
... А героят се справя, че как иначе - на финала е леко поизмачкан и с няколко кървави резки бонус, но му придават чар. Wink
  hahaha
Какво да се прави, Брус Уилис остаря... и потникът вероятно се е изгубил нейде из гардеробните на студиата.
Все някой трябва да наследи "образЪТ".

# 133
  • София
  • Мнения: 6 219
Далеч от безумната тълпа (Far from the Madding Crowd)
http://www.imdb.com/title/tt2935476/?=nm_flmg_act_2

Гледах го след няколко положителни препоръки тук в темата, заслужава си. Хареса ми, но сякаш очаквах повече.
Не съм чел книгата, макар че две мои приятелки непрекъснато ми дуднят да я прочета. Не знам по какво толкова обаче се захласват. В смисъл на мен филма ми хареса, факт, но ме издразни мисленето на главната героиня. А и тази Кери Мълиган ми е някаква безлична, като я гледам не мога да разбера какво толкова намират в нея трима толкова хубави и силни мъже.


Мммм... много мога да говоря какво намират в Батшеба - не е толкова безлична, обаче мисля, че ключът за теб са техните "отрицателни" качества и това, което не притежават. Замисли се за тази страна на въпроса и как тя би ги допълнила в живота.


И прочети романа. Много бързо се чете.

# 134
  • София
  • Мнения: 27 132
мхмхмх  Thinking
ще си я добавя в списъка за четене книгата пък да видим.  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт