Суровоядство - трета тема

  • 54 379
  • 369
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 8 163
Фаина, какъв заразителен ентусиазъм!  Hug Добре дошла!

***

Пролетна салатна смеска с мандарини и малини

# 196
  • Мнения: 388
Здравейте. Как де съхраня сварен нахут? Може ли да се замрази с малко от водата в която е врял? Повечко сварих и затова.

# 197
  • Мнения: 8 163
Аз слагам варен нахут (без вода) в хладилника, не във фризер.

# 198
  • Мнения: 388
Колко дни издържа така?

# 199
  • Мнения: 8 163
4-5 дни май. Не е оставал за по-дълго.

# 200
  • Мнения: 388
Благодаря.На крем супа от нахут,какви подправки мога да сложа?

# 201
  • Мнения: 8 163
Благодаря.На крем супа от нахут,какви подправки мога да сложа?
Потърси комбинирана подправка за фалафел.

# 202
  • Мнения: 5 713
Благодаря.На крем супа от нахут,какви подправки мога да сложа?
Кимион + кориандър или отделно; къри. Зависи какво ще има за зеленчук.

# 203
# 204
  • Мнения: 66
Здравейте отново!
Налага ми се да съхраня листни зеленчуци (някакви италиански миксове и рукола) и банани за 4 дни в хладилника. С какво да ги опаковам/намажа, за да не увехнат и да не станат кафяви корите на плода?
Чела съм за лимонов сок, но трябва лида овкуся и салатите, те са 2 кг шума..  Crazy Което си е един чувал! Надали след замразяване ще са годни за употреба.

# 205
  • Мнения: 8 163
Сто, ако сложиш бананите в хладилника, кората ще потъмнее. Вътрешността ще остане непроменена.

Не слагай лимон и не мий зелениите. Прегледай листата, за да си сигурна, че всичките са здрави. Затвори ги в кутия или найлонова торбичка и сложи вътре парче кухненска хартия. Гнилостните процеси се ускоряват при наличие на влага.

# 206
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 782
Здравейте отново!
Налага ми се да съхраня листни зеленчуци (някакви италиански миксове и рукола) и банани за 4 дни в хладилника. С какво да ги опаковам/намажа, за да не увехнат и да не станат кафяви корите на плода?
Чела съм за лимонов сок, но трябва лида овкуся и салатите, те са 2 кг шума..  Crazy Което си е един чувал! Надали след замразяване ще са годни за употреба.
ето какво правя аз-Мия зелениите, центрофугирам много добре,за да не остане вода и после съхранявам с цялата центрофуга вътре. Издържа за повече от 5 дни.
Банани не слагам никога в хладилник. Стават пихтиести вътре и кафяви отвън. Завивам добре в пластмасова опаковка и после затварям на тъмно в кутия, за да не влиза светлина.

# 207
  • Варна
  • Мнения: 3 255
Хора, какви са тия семена от целина?  Гледах статистика за разни витамини и минерали и съдържанието им в различни храни и тези семена ги имаше почти навсякъде на челни позиции. Гледам,  че има разни хранителни добавки от семена от целина, но не ми се пият хапове и без друго ме тъпчат със синтетичен магнезий в конски дози заради втвърдявания на корема. По този повод гледах, че пък 100г оризови трици съдържат 780 мг магнезий. Някой консумирал ли е и под каква форма? 

# 208
  • Мнения: 8 163
Didi, за пръв път чувам за семена от целина. Четох, ама на фона на общия ми висок прием на витамини в естествена форма не намирам за нужно да добавям и това.

Имай предвид, че семената от целина не се препоръчват на бременни и кърмачки.

Ще почета за оризовите трици, че и за тях чувам за пръв път. Да разбирам ли, че те интересуват естествени източници на магнезий?

# 209
  • Варна
  • Мнения: 3 255
Ами да, уж наблягам на разнообразни салати и смутита,а последните ми изследвания не бяха добре - нисък хемоглобин, изписаха ми желязо и за втвърдяването на корема пия по 2000мг магнезий...

Общи условия

Активация на акаунт