Суровоядство - трета тема

  • 54 157
  • 369
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 12
Категоричен беше, че трябва да са сурови. Според него варените са отрова за организма. Можело, ако се притеснявам да ги заменя със сурови пъдпъдъчи.

Последна редакция: пт, 14 сеп 2018, 17:34 от Veronelata

# 331
  • Мнения: 187
А как аргументира нуждата от сурови яйца? Рискът е твърде голям според мен.

Аз не бих се тревожила за детоксикацията. Високата фиброзност на зеленчуците, плодовете, ядките, зърнените, семената и силно ограничения брой бобови, които можеш да ядеш сурови (примерно мунг, нахут, пресен зелен грах) ще помогне за изхвърлянето на токсините.

# 332
  • Мнения: 12
Малко ме успокоихте! Просто не съм достстъчно запозната с механизмите на изчистване, а случаят ми е по-специфичен и не намерих информация конкретно дали е ок да се започне такъв режим през самата бременност, при положение че преди това тялото няма пидготовка. Режимът ще започне с 14 дена сурови плодове, зеченчуци, яйца, семена, ядки и след това 10 деня захранване със задушени зеленчуци и бобови. А за яйцата твърди, че съдържат всичко необходимо за организма и трябва да се ядат по 6 сурови жълтъка на ден.

# 333
  • Мнения: 187
А за яйцата твърди, че съдържат всичко необходимо за организма и трябва да се ядат по 6 сурови жълтъка на ден.
Това категорично не е вярно. Изобщо нямаме биологична необходимост да консумираме яйца. Така казва която и да било себеуважаваща се англоезична диетоложка, нутриционистика и здравеопазваща организация, основаваща препоръките си на най-новите научни данни. В това число влизат Академията по нутриционистика и диететика, Националната здравна служба на Великобритания, Асоциацията на диетолозите в Австралия и Диетолозите на Канада.

То и да не бях цитирала имената на тези организации, пак твърдението на Гайдурков за яйцата няма да е вярно. Ако беше, H. sapiens щеше да е в състояние да живее пълноценно и да е дългосрочно здрав като яде само и единствено яйца. Подобно нещо е абсолютно невъзможно. Ще измрем от скорбут.

Отново казвам: за мен консумацията на сурови яйца, особено по време на бременност носи твърде висок риск и за майката, и за детето.

# 334
  • Мнения: X
Скрит текст:
А за яйцата твърди, че съдържат всичко необходимо за организма и трябва да се ядат по 6 сурови жълтъка на ден.
Това категорично не е вярно.
Изобщо нямаме биологична необходимост да консумираме яйца.
Скрит текст:
Така казва която и да било себеуважаваща се англоезична диетоложка, нутриционистика и здравеопазваща организация, основаваща препоръките си на най-новите научни данни. В това число влизат Академията по нутриционистика и диететика, Националната здравна служба на Великобритания, Асоциацията на диетолозите в Австралия и Диетолозите на Канада.

То и да не бях цитирала имената на тези организации, пак твърдението на Гайдурков за яйцата няма да е вярно. Ако беше, H. sapiens щеше да е в състояние да живее пълноценно и да е дългосрочно здрав като яде само и единствено яйца. Подобно нещо е абсолютно невъзможно. Ще измрем от скорбут.

Отново казвам: за мен консумацията на сурови яйца, особено по време на бременност носи твърде висок риск и за майката, и за детето.
Всъщност, ТОВА категорично НЕ е вярно.    Smiley
Яйцето е най-съвършената храна, особено в съотношението В/М/Б, за човешкия организъм.По най-най-нови научни данни, и не само нови.
На нито една храна сама по себе си, човек няма да оцелее дълго.Затова ядем комбинации от храни, а не само яйца, или не рупаме само трева.
За суровите яйца и бременна жена не мога нищо да кажа.

# 335
  • Мнения: 187
Изобщо нямаме биологична необходимост да консумираме яйца.
Всъщност, ТОВА категорично НЕ е вярно.    Smiley
Струва ми се, че не те разбирам правилно. Просто не е възможно да твърдиш, че човекът би умрял, ако не яде яйца.

# 336
  • Мнения: 8 749
Здравейте,
Имам проблеми с корема и се налага да мина на сурова храна в съчетание със воден/сух пост.

Не обичам плодове, а ядки и семена не консумирам поради нетолерантност , въпросът ми е - суровата храна в този случай ще идва само от зеленцуци и всякакви зеленолистни, нали така?

Мислите ли че е ок само на тях?

# 337
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 684
Ами ще имаш нужда и от протеини.
 Може опушена риба,или суши,ако ядеш такива неща.
Кълнове също може. Аз обичам боб мунг, т.е. зелена соя. Или кълнове от  семена от люцерна. Или други.
  

# 338
  • Мнения: 5 060
Био кисело мляко понасяш ли?

# 339
  • Мнения: 8 749
Никакви млечни Sad ,

Цял следобед търся в нета за подобен случай и не успявам да намеря .
Все има за комбинации между плодове и зеленчуци ,
Вкл. Семена и ядки ,
Но само зеленчуци и хранения с тях - не ,
Отчаях се направо .

# 340
  • Мнения: 5 060
Ти ли си самоназначи такова хранене. ...понеже е малко странно. Като сурови зеленчуци може всякакви зеленоци , тиквички и краставици и кореноплодните. А зелениите и кореноплодните са по-скоро трудно смилаеми за стомах с проблеми  ( гастрит, колит. ..).
Също така дори да си осигуриш мазнините, протеин няма от къде.

# 341
  • Мнения: X
Здравейте,
Имам проблеми с корема и се налага да мина на сурова храна в съчетание със воден/сух пост.

Не обичам плодове, а ядки и семена не консумирам поради нетолерантност , въпросът ми е - суровата храна в този случай ще идва само от зеленцуци и всякакви зеленолистни, нали така?

Мислите ли че е ок само на тях?
Не, не е о.к. само на трева.
Не знам какви проблеми имаш със стомаха, но обикновено суровата храна повече пречи, отколкото да оправя стомашни проблеми.

# 342
  • Мнения: 187
Здравейте,
Имам проблеми с корема и се налага да мина на сурова храна в съчетание със воден/сух пост.

Не обичам плодове, а ядки и семена не консумирам поради нетолерантност , въпросът ми е - суровата храна в този случай ще идва само от зеленцуци и всякакви зеленолистни, нали така?

Мислите ли че е ок само на тях?
Никакви плодове ли не обичаш или само някои от тях? Пробвала ли си да ги смелиш в смути?

Към всички семена ли имаш нетолерантност?

Бобови можеш ли да ядеш, например киснати сурови фъстъци (на границата на покълване) и покълал боб мунг?

# 343
  • Мнения: 1 177
Суровите бобови, пък било то и покълнали ще ти докарат стомашен проблем, дори и да нямаш такъв.

# 344
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 684
Суровите бобови, пък било то и покълнали ще ти докарат стомашен проблем, дори и да нямаш такъв.
Покълнал боб мунг е много приятен.

Общи условия

Активация на акаунт