детето ми шепне

  • 1 462
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 265
Здравейте! Имаме проблем, който мислехме за безобиден, но в последно време мисля,че зад него може да стои нещо по-сериозно. Големия ми син ще стане след дни на 8 години. От няколко месеца забелязах,че като каже нещо после си го прошепва под носа. Питала съм защо го прави,а той сякаш не осъзнава дори, че го прави. Родителите ми и те го забелязват. Дали е сигнал за нещо,какъв специалист да търся?

# 1
  • София
  • Мнения: 558
Здравейте,
Това, което описвате звучи като психологически проблем. След като до сега не е имал проблеми с общуването и използването на речта за свързване с околните - възрастни и деца,   мисля че ако поработи с детски терапевт нещата  ще се подобрят. Най-малкото двамата заедно ще достигнат до причините за това му поведение, също  и до начините за овладяването му.
По това, което описвате си мисля, че или  детето ви смята, че не е добре изслушано и разбрано и за това повтаря казаното, макар и тихо, тоест касае се за проблем със самочувствието и самооценката. Или живее много във фантазния си свят и предпочита да води комуникацията „вътре в себе си“. Разбира се, може да има и други варианти. Просто споделям насоки за мислене.

Даниела Тахирова - психотерапевт

Последна редакция: пт, 03 юли 2015, 10:21 от Милена Ташкова

# 2
  • Мнения: 265
  bouquetБлагодаря!

Общи условия

Активация на акаунт