Брекети - къде, какви, за колко? - тема 6

  • 105 226
  • 731
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 451
По повод подложките - да поясня, че при мен не се коригира захапка, не нося ластици и нямам брекети на долната челюст. С повдигането се опитваме да наместим един кътник. Предстои ми слагане на брекети на долната челюст на по-късен етап.

Неприятно е, защото ми е трудно да изговарям някои звуци, а пък мина вече повече от седмица и ми се струва че така и няма да проговоря нормално докато не ми махнат тези подложки. Засега съм свела до минимум социалните контакти, но то е и отпускарски период - повечето ми познати са в отпуски и сега е идеалното време. Надявам се до септември да се подобри ситуацията.

Другият неприятен момент е с храненето. Тъй като нямам никакъв контакт между двете челюсти, не е възможно да се яде дори и по-мека храна, а само пасирана, която направо да се гълта. Отначало реших, че това ще ми помогне да сваля някое и друго кило, но засега такова нещо не се очертава. Само снощи изядох 2 големи порции гъбена крем супа с разкиснати в нея крутончета (ама пък много хубава ми се получи!   chef)

# 16
  • София
  • Мнения: 1 289
Medy, знам много добре колко е дискомфортно, но се опитвай да дъвчеш, композита ще се намести и изглади и ще е поне малко по-добре. Аз съм с това чудо от 17-ти февруари... Има голяма вероятност да остане и известно време след поставяне на долните брекети, просто го имай предвид.
Glossy lips, аз нося ластичета от месец, нося ги постоянно, когато мога, защото все ми се разлепя някоя канюла, на която трябва да ги закачам. Но заради това, че съм стриктна в останалото време, челюстта ми се е изместила доста напред, да кажем наполовината от желания резултат. При всеки е индивидуално как ще поддаде организма, но постоянното носене на ластици доста ускорява нещата.

# 17
  • Варна
  • Мнения: 437
Medy, аз бях с такива подложки 2-3 месеца, а после и без тях зъбите спряха да се допират. Аз имам дълбока захапка. В началото чувството е отвратително, най-вече по отношение на храненето. Трябва да движиш челюстите по много интересен начин, за да успееш да смелиш храната Joy Но в чак такива крайни варианти, като да ям пасирано, не съм изпадала Joy Свиква се горе-долу след известно време, но наистина не е особено приятно.

# 18
  • София
  • Мнения: 451
absolutpartystar, loter, явно сме с различни подложки или просто моите са по-високи.

При мен разстоянието между двете челюсти е много голямо и нямам абсолютно никакъв допир между двете, с изключение на двете точки в които се намират подложките и които не са достатъчни (нямат достатъчно голяма повърхност) за да се допусне дъвчене. Това е търсен ефект, за да може да се премести един кътник. Зъбът освен че е накриво е и много висок и се цели освен преместване в посока отвътре навън и едновременно набиване в костта, за да не е толкова висок. Предполагам, че за изтегляне на челюст не е необходимо чак такова отваряне на захапката и затова можете да си дъвчете макар и затруднено.

На мен по-скоро чуденката ми е за колко време се премества един такъв кътник, че да ми махнат подложките, защото по мен работиха двама ортодонти и двамата дадоха различно мнение.

# 19
  • Мнения: 7
Здравейте, записвам се и аз за темата, след като на 23 години реших, че не си харесвам зъбите и искам да си сложа лингвални брекети. Не разбирам нищо от брекети, от четенето в предните теми понаучих някои неща, но не знам дали този вид брекети стават за всякакви случеи. Аз съм с кривички зъби отгоре, първите 6 отпред. Като малка (8-9 годишна) носех обикновено апаратче, което ми оправи крива захапка и доста голямо разстояние между първите два предни зъба... Ако бях постоянна, може би щях сега да изглеждам добре Simple Smile Една моя позната се лекува в Тутракан при д-р Димитър Станков. Има ли някой лекуващ се сега при него и какви са впечетленията ви? А има ли някой с лингвални брекети?  Ще съм много благодарна за всякаква информация :}  Благодаря!!!

# 20
  • София
  • Мнения: 451
Лингвални брекети слагат малко ортодонти. Причината е проста - по-слабото търсене. А търсенето е слабо, защото с лингвалните брекети се свиква много по-трудно и струват по-скъпо. Иначе наистина е супер нищо да не се вижда.

Мисля, че имаше само една съфорумка сред нас с такива. Дано види поста, за да даде отзиви.

Сега си спомних за изказването на един ортодонт, който слага лингвални брекети. Беше нещо от сорта, че ако пациентът не се върне да го пребие през първата седмица след поставянето им, значи ще издържи до край. Лингвалните са голям проблем за езика - наранява се много в началото.

# 21
  • Мнения: 4
Здравейте

Преди 5 месеца си сложих т.нар. "Даймънд Брекети". Уж при тези брекети зъби не се налага да ти се вадят, но на последният преглед ортодонтката ми каза, че най-вероятно ще се наложи вадене. Не искам да ми се вадят здрави зъби, само при мисълта изпитвам ужас, а идеята беше по-скъпи брекети, без вадене на зъби Sad. Някой запознат ли е с този вид брекети??? #Crazy Sick

# 22
  • Мнения: X
Да не би да имаш предвид брекети Деймън (Damon)?

# 23
  • Мнения: 76
Аз не мисля, че цената на брекетите определя ваденето на зъби. Различните ортодонти практикуват по различен начин - едни вадят, други - не. Зависи от конкретния случай на пациента.  Simple Smile

# 24
  • Мнения: 4
да,именно тези брекети Damon. Мнения??? Дразня се от факта,че именно ортодонта ти ги препоръчва,плащаш си и накрая, ми съжелявам, но ще се наложи вадене на зъби. Навсякъде във форуми и сайтове, пише,че при този тип брекети, какъвто и да ти е проблема, не се вадят зъби. #Crazy Cry

Последна редакция: пт, 03 юли 2015, 09:48 от DiLLValentino

# 25
  • Мнения: X
Нещо си се заблудила. В някои случаи с тези брекети може да се избегне ваденето на зъби, но не винаги. Аз също съм с Damon и са ми извадени два зъба. Но ако ортодонтът те е уверил, че няма да се наложи вадене, без да е бил сигурен, не е много коректно от негова страна.

# 26
  • Мнения: 16
Stasiq почти на една възраст сме с теб,аз също се интересувам за лингвални брекети,но от всичко което прочетох с това разраняване на езика,трудното почистване и високата цена се чудя дали изобщо има смисъл..Единствения плюс е ,че не се виждат,но в крайна сметка най-важното е крайния резултат.Знам ,че може да се сложат лингвални на горната челюст и външни на долната,предполагам,че и цената ще е по приемлива  Rolling Eyes

# 27
  • Варна
  • Мнения: 437
Навсякъде във форуми и сайтове, пише,че при този тип брекети, какъвто и да ти е проблема, не се вадят зъби. #Crazy Cry

Това въобще не е вярно.

# 28
  • Мнения: 4
Навсякъде във форуми и сайтове, пише,че при този тип брекети, какъвто и да ти е проблема, не се вадят зъби. #Crazy Cry

Това въобще не е вярно.
Защо пишат лъжи тогава??? Обирджии.... Sad

# 29
  • Мнения: X
Аз не мисля, че си сгрешил/а, като си сложил/а такива брекети.

Общи условия

Активация на акаунт