Брекети - къде, какви, за колко? - тема 6

  • 105 630
  • 731
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 294
Аз днес бях на консултация и най-вероятно януари месец ще си сложа брекети. Имам само едно питане към вас - дали при спазване на изрядна хигиена (почистване с конци, интердентални четки, вода за уста), е възможно да има лош дъх? Питам, защото една моя приятелка ме наплаши, че докато тя е носела брекети, е страдала от този проблем, въпреки че е полагала всички необходими грижи.

# 706
  • Мнения: 76
Аз днес бях на консултация и най-вероятно януари месец ще си сложа брекети. Имам само едно питане към вас - дали при спазване на изрядна хигиена (почистване с конци, интердентални четки, вода за уста), е възможно да има лош дъх? Питам, защото една моя приятелка ме наплаши, че докато тя е носела брекети, е страдала от този проблем, въпреки че е полагала всички необходими грижи.
Лошият дъх със сигурност не е от брекетите. Най-вероятно е от непочистен зъбен камък или развален зъб. Simple Smile

# 707
  • Sofia
  • Мнения: 2 374
Или лошо е почиствала зъбите, въпреки, че си е мислила, че ги е почиствала добре или наистина е имала кариес, натрупан зъбен камък или проблеми с венците.

# 708
  • София
  • Мнения: 335
Здравейте, усмивки! От близо два месеца съм с долни брекети. Но от няколко дни забелязах, че предните четири зъба ми се клатят. А съм все още с най-тънката дъга. И освен това, долните ми зъби не са криви. Е, има леки разминавания, но искам да кажа, че не е някакво зверско разместване,че да предполага големи изминати разстояния на зъбите. Но това клатене много ме тревожи... Имам здрави зъби и ме е страх да не изпопадат без време... Sad

# 709
  • Sofia
  • Мнения: 2 374
Няма опасност. Въпреки това все пак внимавай с много твърдите храни. В крайна сметка това е принципа на действие на брекетите и дъгите! Нали не предполагате, че зъбките сами ще се телепортират на новите си места?

# 710
  • Мнения: 45
Хора, някой имал ли е следния случай:
Извадени долу 2 6-ти зъба, горе 2 предкътника.
Много ме притеснява подреждането на зъбите в такова съотношение.
Ортодонт ми беше казал, че имам склонност към обратна захапка.
Но не искам да се случи обратното (да ми излязат напред горните зъби) след провеждане на ортодонтско лечение.
Довечера съм на зъболекар, и утре ще се чуя с ортодонт за мнение.....но искам да чуя и за вашия опит!

# 711
  • София
  • Мнения: 1 289
Шестите зъби са от огромно значение при провеждане на лечение с брекети. Най-често на тях се поставя пръстен или канюла. Имаш ли седми зъби долу?

# 712
  • Мнения: 45
Да.
Единият е с коронка, умъртвен, а другия е с пломба, все още жив...
Имам и два мъдреца долу, за които казаха, че са доста добре.

# 713
  • София
  • Мнения: 1 289
Мале, и корона... Има специални лепила за корони, но от опит казвам, че пак лесно падат брекетите, а, както вече казах, са важни. Има кукички на тях и се закачат ластици в определен период от лечението. Според мен трябва да направиш консултация със специалист, ние каквото и да си говорим тук, твоят случай е доста особен.

# 714
  • Мнения: 13

Да не би, когато се свалят брекетите да се получи по-голям контакт на зъбите? И аз бих се притеснила. И аз съм с дълбока захапка и без контакт от слагането на брекетите. Само на 6-тите ли нямаш контакт? Не ми се струва достатъчно, че да не можеш да дъвчеш от тази страна.  Thinking  Моят съвет е да обсъдиш с ОД и открито да си кажеш, че резултатът не те удовлетворява. Не е шега работа. Ако видиш, че нещата не отиват на добре, да те види и друг преди да сваляш. Успех и пиши какво става!  Peace Hug

Да, на 6ти нямам грам контакт, когато дъвча от тази стра е някак на магия, и аз не мога да си го обясня. Като се храня използвам главно другата страна.
Много се ядосвам, защо така бързат да ми свалят брекетите при положение, че има още какво да се желае #Cussing out Сега се опитвам да си запиша час при друг ОД да чуя и второ мнение, ще пиша при някакво развитие

# 715
  • Мнения: 45

Да не би, когато се свалят брекетите да се получи по-голям контакт на зъбите? И аз бих се притеснила. И аз съм с дълбока захапка и без контакт от слагането на брекетите. Само на 6-тите ли нямаш контакт? Не ми се струва достатъчно, че да не можеш да дъвчеш от тази страна.  Thinking  Моят съвет е да обсъдиш с ОД и открито да си кажеш, че резултатът не те удовлетворява. Не е шега работа. Ако видиш, че нещата не отиват на добре, да те види и друг преди да сваляш. Успех и пиши какво става!  Peace Hug

Да, на 6ти нямам грам контакт, когато дъвча от тази стра е някак на магия, и аз не мога да си го обясня. Като се храня използвам главно другата страна.
Много се ядосвам, защо така бързат да ми свалят брекетите при положение, че има още какво да се желае #Cussing out Сега се опитвам да си запиша час при друг ОД да чуя и второ мнение, ще пиша при някакво развитие


fufi 8,
Не позволявай некачествено изпълнение на услугата на твоя ОД.
Платила си скъпа, болезнена и времеемка процедура, за която трябва да получиш качествен резултат.
След като зъбите могат да се преместват и хоризонтално и вертикално, защо да не се направи докато брекетите са още на тях?
Отстоявай позициите си! Или поне изискай логично обяснение и най-вече РЕШЕНИЕ на това, което считаш за проблем!

# 716
  • Мнения: 404
Привет от мен, вече един месец съм с брекети. Исках да попитам някой, дали има същия случай. Отдолу единия ринг не можаха да ми го сложати затова залепиха брекета директно на зъба. И един месец всичко беше наред, не се е отлепил. Но днеска ходих да ми сменят дъгата и докато сменяха и се откепи брекета и пак го залепиха. Но се чудя, дали няма всеки път да се отлепя, аз съм с ластици още от началото и те се закачат точно на този зъб, за да ми дърпа предните. Та има ли някой, който също така е само с три ринга?

# 717
  • София
  • Мнения: 1 289
Аз никога не съм имала рангове. И на четирите шести зъба съм с канюла, както е на твоя. Редовно ми се отлепяше едната, но тя е върху корона залепена, а и имах някаква особеност там. Спря да се отлепя, когато махнаха повдигането от шестите зъби и го сложиха на седмите. Не би трябвало да ти се отлепя от ластиците.

# 718
  • Мнения: 8
Има ли вероятност след носенето на брикетите да няма добър резултат ,даже обратното да има лоши последици?

# 719
  • Мнения: 63
Привет от мен, вече един месец съм с брекети. Исках да попитам някой, дали има същия случай. Отдолу единия ринг не можаха да ми го сложати затова залепиха брекета директно на зъба. И един месец всичко беше наред, не се е отлепил. Но днеска ходих да ми сменят дъгата и докато сменяха и се откепи брекета и пак го залепиха. Но се чудя, дали няма всеки път да се отлепя, аз съм с ластици още от началото и те се закачат точно на този зъб, за да ми дърпа предните. Та има ли някой, който също така е само с три ринга?

Аз съм била и само с 1 пръстен, а на другите кътници -  с канюла. Не е проблем.  Wink

Общи условия

Активация на акаунт