Брекети - къде, какви, за колко? - тема 6

  • 105 819
  • 731
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: X
Вече мога да получавам ЛС.

Подписах една декларация, честно казано, не помня точно съдържанието, но явно не ме е притеснило нищо в нея. Пишеше например, че съм информирана и съгласна да ми бъдат извадени еди-кои си зъби.

За брекетите - дадох ѝ сумата за тях (за двете челюсти) предишния ден, защото ги поръчва, заедно с дъги и други консумативи, и ѝ ги носят в кабинета, после тя ми даде фактурата от фирмата и ми върна някакво малко ресто. Самото лепене го платих в деня на поставянето. Всички манипулации се плащат на касата в Юниордент срещу касова бележка.


Аз сега трябва да нося единия ластик кръстосано и мога да кажа, че за пръв път от началото на лечението имам реални неприятни болки. На всичкото отгоре през нощта дъщеря ми ми удари една глава в зъбите насън... направо видях звезди.  Crazy

# 661
  • Бургас
  • Мнения: 43
Здравейте, преди година и половина описах в темата сагата си в търсене на ортодонт в Бургас.  Blush
Благодарение на панорамната снимка д-р Будинова забеляза един гранулом на първи зъб. Лекувах го при д-р Сирачева (ендодонт) 6 месеца и след още 6 вече се вижда костна тъкан, т.е. е излекуван е успешно. Не съжалявам за нито лев даден за лечението си при Сирачева.
Междувременно много хора от темата свалиха брекетите си. Поздравление за всички, които вече се радват на красивите си усмивки!
Сега пак се включвам в сериала "Ден и нощ с брекети"  Laughing Харесах си д-р Малина Димитрова. Тя е от Русе, но идва в Бургас през 2 месеца. Надявам се да е достатъчно често. Предложи ми брекети Damon - метални 4700лв с включени в цената анализ, посещения, пособия като четки, ластици, ритейнъри - постоянни или снемаеми. Честно казано ме спечели с това, че иска да ми разшири дъгата (която сега е безобразно тясна и поради това доста крива, вследствие на изникналите ми мъдреци), вместо да си направи място с вадене на зъби. (Вече съм на 29.)

# 662
  • Карлово
  • Мнения: 4 708
 Ariya,
Дано имаш късмет и с нея, както и с лечението си при Сирачева. Peace

# 663
  • Мнения: 1 849
От вчера съм без брекети!
Много съм щастлива, от вчера все се хиля в разни огледала- свиквам, с новата усмивка и още ми е трудно да повярвам, че това са моите зъби  Party
За година и месец промених живота си.
Яд ме е, че не се реших преди години, но по-добре късно, отколкото никога.
Д-р Йозгюр ми сложи постоянен ритейнър, поисках и такъв,който се носи нощем- ще го взема след няколко дни.
Зъбите ми са прави, бели, страхотни!
Имах опасения- от свалянето- траеше секунди; въпреки хигиената да не останат бели отпечатъци от брекетите- няма и следа; дали ще се махне лепилото- няма и следа и от него; кариеси- нямам  Laughing
Като се върнах вчера, хапнах и отидох да ги мия, грабнах четчицата и осъзнах, че вече няма къде да я пъхна  Laughing
Голяма радост, който се двоуми- веднага да тича при свестен ОД.
Д-р Йозгюр има златни ръце!  Hug
Ще кача и снимки тези дни, дано изнамеря от преди, толкова мразех тия криви зъби, че май нямам снимка с широка усмивка  Mr. Green

# 664
  • Карлово
  • Мнения: 4 708
да не останат бели отпечатъци от брекетите- няма и следа; дали ще се махне лепилото- няма и следа и от него; кариеси- нямам  Laughing

Дай боже всекиму! Praynig

# 665
  • Пловдив
  • Мнения: 4 153
Тара, честито  Hug Със здраве да си ползваш новата усмивка  bouquet

# 666
  • Sofia
  • Мнения: 2 375
Честито Та.ра! Да огряваш с усмивката си хиляди лица Simple Smile

# 667
  • Мнения: 219
Здравейте! Моята сага с брекетите продължава вече трета година и вероятно ще ги нося още минимум 5-6 месеца. Има ли други такива от Вас?

# 668
  • Мнения: 1 849
Благодаря ви  Hug
Змейковица, честичко си припомнях твоята страхотна усмивка, тогава не очаквах, че и моите зъби ще станат толкова хубави  Peace

# 669
  • Пловдив
  • Мнения: 4 153
Благодаря ви  Hug
Змейковица, честичко си припомнях твоята страхотна усмивка, тогава не очаквах, че и моите зъби ще станат толкова хубави  Peace

Много си мила  Hug  Blush
Чакам снимки с нетърпение - не се и съмнявам, че е перфектна новата усмивка  bouquet

# 670
  • Варна
  • Мнения: 436
Здравейте! Моята сага с брекетите продължава вече трета година и вероятно ще ги нося още минимум 5-6 месеца. Има ли други такива от Вас?
Аз ги нося от 1г. и 9м., но планът е за 3г. минимум.

# 671
  • София
  • Мнения: 1 289
Здравейте! Много съм щастлива от новата си придобивка - постоянен ритейнър на долните зъби. На 22-ри ще сложат и на горните и след около месец ще съм без брекети! Искаше ми се за празниците да ги махнем, но какво пък, ще ги изтърпя още малко.
Сега имам въпрос към вече пруключилите с лечението - как стои въпросът със снемаемия ритейнър, че забравих да попитам. Предполагам, че при сваляне на брекетите се снема отпечатък и за колко време е готов? Въпросът ми е подбуден от това, че когато сваля брекетите трябва първо да сменя две корони, а и за тяхната изработка ще трябва някакво време.

# 672
  • Мнения: 45
Здравейте.
Бих искала да ви попитам няколко неща.
От известно време гледам доста снимки, за да добия представа как ще изглеждам по време на лечението с брекети, и виждам различни пособия - ластичета, пружинки.
Бихте ли ми обяснили следните неща:
- За какво служи пружинката в този случай http://s44.radikal.ru/i104/1006/fe/19137c179ca1.jpg
- Каква е разликата между металните лигатури и еластичните http://breketi.3bb.ru/uploads/0000/26/7f/207581-3-f.jpg
- Лигатурите през цялото време ли се носят? Има ли време, в което не се слагат? Кои са най-добрите като цвят (максимално безцветни)?
- Много ли се зацапва бялата дъга? Колко често се сменя дъгата, ако се сменя изобщо?
Моят основен проблем са кучешките зъби, за които няма място, и затова ще вадим съседни.
Благодаря предварително!
Лека вечер!

# 673
  • Мнения: 5
Аз само да споделя че от 4 5 часа вече имам брекети и на долната челюст. Отказах на ОД-то да ми извади горните 4-ти защото, тя искаше да ми дръпне горните зъби по-назад, заради захапката.. но всички зъби са ми толкова здрави... нямам и пломба даже... и някак си съм привързан към тях... Grinning Тя малко се обиди... защото, иска всичко да е перфектно ... но, не е каквото тя иска все пак:D.... Ще кача и снимка утре, други ден... да видите долните колко са силни... нали съм от Левски Grinning

# 674
  • Мнения: 745
- Много ли се зацапва бялата дъга? Колко често се сменя дъгата, ако се сменя изобщо?
Бялата дъга не се зацапва, а се олющва. Това си е метална дъга, покрита с бял тефлонов слой. Понякога се олющва тук-там (при мен най-вече при кътниците) след няколко дена, понякога изтрайва цял месец.
На мен ми сменят дъгата всеки месец.

Общи условия

Активация на акаунт