Настаняване в Узана???

  • 12 699
  • 27
  •   1
Отговори
  • Мнения: 646
Планираме края на юли да отидем на Узана-видях че има стари теми, но не знам колко са актуални в момента. Ако има някой, който е посещавал скоро местността-нека сподели за настаняването там. Интересувам се в кой от хотелчетата са най-добри условията и кухнята. Ние по принцип сме туристи и през деня мислим да обикаляме околността, но вечер все пак е добре да се прибереш на прилични условия.

# 1
  • Мнения: 5 259
Тази година за пръв път ще бъдем на фестивала и понеже се сетих сравнително късно, започнах да се обаждам подред на изброените хотели в графа настаняване. В доста от тях нямаше места вече.
Фестивалът е към края на месеца, така че проверете дали има нещо останало свободно или ако не ви се ходи на самия фест, помислете за други дати.

Впечатления още не мога да дам, чак след като мине, ще мога да кажа.

# 2
  • Мнения: 646
За фестивала и ние разбрахме, но ще ходим точно след него и ще хванем и началото на август. А вие като звъняхте по хотелите с какво впечатление остана за условията?

# 3
  • Мнения: X
И на мен ми е много любопитна темата, дано някой сподели впечатления.

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 23 888
Аз съм писала в другите теми за Узана, каквото съм казала е валидно.

Новия хотел, който е в бившата "хижа на съвета" не съм го пробвала. Това по пътя за "Географски център", подминавате разклона за географския център и след около ... километър-два пътя свършва с паркинга на въпросното. Хотел "Балканци" се казва сега.

Двата големи хотела на местността са Хотел Импулс и Хотел Прима Ес. Другите места са от тип хижи. По-малки. Примерно старата хижа Узана си е баш хижа - общи умивални и т.н. Хижа Хлебна - имат отделни бани, но е малка хижичка. Хижа "Горското" - по-соц.


А, хотел Еделвайс е по-питомно.

Последна редакция: ср, 01 юли 2015, 22:52 от Янтра

# 5
  • Мнения: 5 259
Ние ще сме в Еделвайс. Нямах особен избор, просто звънях наред. Първият беше в ремонт до края на лятото, а изглеждаше най-хубав - хотел Балканци. Може би затова по другите е имало по-малко места.

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 23 888
Само едно да кажа за тези от вас, които не са ходили друг път. Това не е тип ... Боровец. Примерно хотел Импулс е на средата на поляната. Прима Ес е на майна си от него 3-4 км по пътя и да речем... два км напряко по поляната. Повечето места не са близо едно до друго, имайте го предвид като си правите плановете. Някои са близо, примерно "Горското" до Прима Ес - 500-600 метра. Нощен живот практически няма.

# 7
  • Варна
  • Мнения: 382
Здравейте,
басейна на Еделвайс става ли , някой ползва ли го ?

# 8
  • Мнения: 5 259
Не, басейнът не става за нищо. Малък и мръсен, най-вероятно и леденостуден.
Като цяло в Еделвайс е ужасно, "обслужването" е под всякаква критика. Държат се нагло и се не свенят да ти се скарат, ако посмееш да поискаш или попиташ нещо. Бях изумена. Все едно не говорят с клиент, а с леля си Пенка, съседката.
Но като цяло бяхме в хубаво настроение и затова приемахме с усмивка култовите реплики, които получавахме. Например като отидеш до ресторанта да си купиш сладолед (от фризер), ти казват "Еее, до сега за един сладолед не бях слизал до долу".   #Crazy
Остава ми успокоението, че поне не ни набиха  Joy

Като цяло ужасно място, а аз никак не съм капризен и претенциозен човек и до сега на планина съм ходила основно на палатка. Не съм някой, дето е очаквал супер лукс, ама и не очаквах да ми викат насреща при всеки най-елементарен въпрос. Нулева култура на обслужване на клиент, да не кажа направо отрицателна.

# 9
  • Мнения: 646
Allana, а някакъв поглед върху останалите бази за настаняване в околността имаш ли-ние тръгваме утре и съм решила да си избера на място, за да не се получи като при теб?

# 10
  • Мнения: 5 259
Просто не се настройвай, че отиваш на хотел и че ще има свестен ресторант.
Впечатления нямам, но не вярвам да е много по-различно, защото няма конкуренция.
Дано да попаднете на по-свестни хора.

# 11
  • Мнения: 12
За сега все още в Узана е за туристи, това автоматически означава че е далече от хотели поне 3 български звезди Simple Smile За момента Примата е що-годе прилична като условия. Били сме там и затова тази година решихме да пробваме другаде - Еделвайс. Там условията определено са по-лоши .Басейнът е мръсна локва и не става . Кафето им е тип "негърска пот", но поне кухнята и обслужването в ресторанта бяха добри. Друг плюс е че се намира на най-доброто като разположение място .  Все пак стаята в която бяхме беше добре, с тераса, ремонтирана баня с WC, топла вода - на нас като туристи повече не ни и трябваше, щото цял ден бяхме по пътеките в гората. Предлагаха и конна езда От там има добре маркирани пътеки до връх Исполин, нормален преход , става и за малки деца. През гората ходихме и до т.н. хижа Хлебна . Там пихме кафе и "ударихме" по една супа. Поне отвън изглежда много добре. Продължихме и до х. Партизанска песен - ами все още си е хижа... хубавото там е че има страхотен огромен двор доста добре уреден с всякакви занимавки за малки и големи. Там спокойно можеш  да изкараш цял ден - има хамаци, въжена линия тип Тарзан, интересни въртележки, катерушки и др. подобни съоръжения. Около самата х. Узана има още 2 подобни, там трябва да си мазохист за да отидеш. Импулса и той е каталясал, дори барчето му не работеше да пие човек едно кафе. Географски център изобщо не работи но и да работи - не става.. В Прима-С пихме хубаво кафе, но от др. посетители там разбрахме че нещо не са очаровани от обслужването. Най-добре се очертава да е на Балканци, личи си че се прави от човек с много пари  и....акъл, почти приключваха ремонта, има страхотно външно кафе, стъпило на платформа направо над пропаста. Точно до него има и ски писта и ще става и за скиори през зимата.

Последна редакция: чт, 27 авг 2015, 12:22 от БаткоВладко

# 12
  • Мнения: 5 259
но поне кухнята и обслужването в ресторанта бяха добри.
Не думай  Laughing
Никога не съм попадала на по-лоша кухня и обслужване.
След това бяхме на море и то на българското черноморие, прословуто с лошото си обслужване, а дъщеря ми не спря да повтаря "Виж тук всички колко са мили и добри! Не като в Еделвайс". Този коментар го направи дори за една продавачка на банички насред улицата. Дори тя успя да я впечатли с любезност и усмихнато отношение за разлика от сърдитите и намусени хора в Еделвайс.
Стаята ни беше много близо до комина на кухнята и пушекът непрекъснато духаше в прозореца ни  #Crazy Заради което се налагаше да спим на затворено.
Матракът на едното легло беше толкова изтърбушен с щръкнали пружини, че дъщеря ми се наложи да спи върху постелени на земята одеяла.
Забравих да кажа, че в някои дни яденето беше приготвено от остатъци от предния ден!

Природата също не ме впечатли, нито горите и пътеките. На което и място в Родопите да отидеш, виждаш сто пъти по-красиви гледки и месности.

Ясно е, че няма да повторя  Laughing За мен това място изобщо не си струва.

# 13
  • Мнения: 12
но поне кухнята и обслужването в ресторанта бяха добри.
Не думай  Laughing

Думам и пак казвам - това беше единствено доброто нещо там - хубава скара,вкусни ястия, бързо и безпроблемно обслужване...е, сладолед не сме си поръчвали Simple Smile.  Всеки ден - различна закуска.  А се налага и да повтаряме, щото вече май всичко из Родопите, Рила и Пирин сме изрушкали , тъй че избора е ограничен - остава Ст.планина ..а и първия път в  Примата бяхме през зимата. Сега поне на ягоди и малини си отядохме

Последна редакция: чт, 27 авг 2015, 13:38 от БаткоВладко

# 14
  • Мнения: 5 259
На нас ни даваха готово меню без възможност да си поръчаме нещо по избор. Каквото е сготвено, това е. И както казах, един ден беше направено от остатъците от предишния. Закуската също.

В последния ден сервитьорката я нямаше и готвачката се наложи да излезе да сервира. Беше наистина готина. Мъжът ми коментира "Забележи, че това е първият мил и любезен човек, който срещаме откакто сме дошли"  Laughing

Радвам се, че сте ги уцелили в хубаво настроение Simple Smile Дано и другия път да имате същия късмет.

Общи условия

Активация на акаунт