Зоополиция

  • 25 868
  • 599
  •   1
Отговори
# 585
  • Мнения: 4 008
Закон... Фейсбук...
Не знам, такива неща като не са достатъчни опира вече до самосъзнанието на съседи, колеги на тормозителчето. Или на свидетеля, който го е видял. Ми издебваш и пребиваш. Ръка, пръст... лесно се чупят. Трошиш зъбите ако можеш. За тази цел помага и най-проста тоя, насочена добре. Ако е възможно в малко по-тъмна доба.
Разбира се не бива да се забравят и странните изблици на жестокост у децата понякога. Но те поне са малки и могат да бъдат възпитани и с по-добро.  

И толкоз. Има неща, които се явяват твърде далчени на съответните органи. Ето защо и с по-простичкото бой до посиране нещата си идват на място.

# 586
  • Мнения: 32 575
Закон... Фейсбук...
Не знам, такива неща като не са достатъчни опира вече до самосъзнанието на съседи, колеги на тормозителчето. Или на свидетеля, който го е видял. Ми издебваш и пребиваш. Ръка, пръст... лесно се чупят. Трошиш зъбите ако можеш. За тази цел помага и най-проста тоя, насочена добре. Ако е възможно в малко по-тъмна доба.
Разбира се не бива да се забравят и странните изблици на жестокост у децата понякога. Но те поне са малки и могат да бъдат възпитани и с по-добро.  

И толкоз. Има неща, които се явяват твърде далчени на съответните органи. Ето защо и с по-простичкото бой до посиране нещата си идват на място.

Тъжното е, че и това  ще почва да се случва поради липса на безнаказаност и недействащи закони.

# 587
  • Мнения: 9 991
Анкета на БТВ, дали са достатъчно строги законите, за насилие срещу животни:

http://m.btvnovinite.bg/article/bulgaria/obshtestvo/dostatachno- … kam-zhivotni.html

# 588
  • Мнения: 1 384
Те са, въпросът е, че не се прилагат. Няма значение достатъчно ли е или не е строг-има закон. А първо да започнат да го прилагат, после пак ще си говорим.

# 589
  • София
  • Мнения: 12 374
Именно. И най-най-строгите закони да имаме, кел файда ако не се прилагат. А е крайно време да заработят, защото тук има достатъчно психопати, които си въобразяват, че домашната животинка е кукла или робот.

Лошото е, че понякога наглед нормални стопани всъщност уражняват насилие. В Заимов преди 2 години някъде видях как младо, добре облечено девойче бие голдъна си. Кучето беше на не повече от 5-6 месеца, а тя го налагаше с пръчка като озверяла. Намесих се, направо ми падна пердето. Онази ми се сопна, типично в стила на 20-тина годишните пикли, които смятат, че могат да си правят всичко безнаказано, че не е моя работа и че тя така си възпитава кучето, с бой. И ''да знае кой командва''. Патка. Идваше ми да я тресна нея с пръчката, да грабна горкото куче и да изчезна. Голдъните са толкова мили, сладки души. Това изглеждаше тъжно и нещастно, въртеше й се долу в краката докато го удряше и скимтеше. Абе  #2gunfire Вдигам кръвно само като се сетя.

# 590
  • Мнения: 6 311
Днес много се разстроих, попадна ми случай за отвлечено и изтезавано куче от приют в Бургас, дори не можах да го дочета до края. Страх ме е, ненормалните са безчет.

# 591
  • Варна
  • Мнения: 25 350
И аз го мярнах, но нямах смелост да го прочета. И за пребито и потрошено бременно куче. Страшно не, ами ужасно става положението! Не знам кой си въобразява, че извергите, причиняващи това на животни са безопасни в отношенията си с хора. Просто трябва да спре това, трябва да се намери начин. Безобразие е да се допускат безнаказано подобни изродщини в 21 век.

# 592
  • Мнения: 1 780
Нямам вече сили и нерви да чета и гледам тези зверства ...... #Cussing out
Малко са хората като нас, които ще се застъпят за всяко малтретирано  животно. Повечето отминават равнодушно, все едно че нищо не става. Много пъти съм се намесвала и съм получавала обидни думи и  подмятания .....даже вече си мисля, че аз нещо не съм наред. Да не би да съм КРАЙНО чувствителна или с крехка психика  newsm78, че  да отмина все едно че не съм видяла или чула ...... кога ли и мен ще ме набият ...

Последна редакция: пн, 04 апр 2016, 17:18 от Glamour___

# 593
  • Мнения: 32 575
Нямам вече сили и нерви да чета и гледам тези зверства ...... #Cussing out
Малко са хората като нас, които ще се застъпят за всяко малтретирано  животно. Повечето отминават равнодушно, все едно че нищо не става. Много пъти съм се намесвала и съм получавала обидни думи и  подмятания .....даже вече си мисля, че аз нещо не съм наред. Да не би да съм КРАЙНО чувствителна или с крехка психика  newsm78, че  да отмина все едно че не съм видяла или чула ...... кога ли и мен ще ме набият ...


По-добре чувствителна, отколкото безчувствена. От безчувствени, бездушни хора се правят такива постъпки.

# 594
  • Мнения: 4 586
  Снощи около 18ч. на бул. Априлско въстание в Разград, между кръстовищата с България и Бузлуджа едва не се натресох в конска каруца без светлини. Кончето бе паднало, както е впрегнато и един мангал го биеше с дебела сопа. След малко отново минах от там и клиентът ми изяви желание да спра, да го заколи (мангала). Не спрях, защото беше с малкото си дете и съпругата си. Срещнахме пожарната с включени звукови и светлинни сигнали. Как мога да разбера какво е станало?

# 595
  • Мнения: 6 311
Аз пък снощи видях едно кученце с вързани задни крака със сезал. То ме познава и дава да го галя, опитах да махна сезала, но са станали рани и то избяга. Тази сутрин ходих с ножица, едва успях да го примамя да срежа сезала, свързващ двата крака. довечера продължавам опитите да го махна от краката, но е толкова впит, че не знам....а и то бяга от мен вече.

# 596
  • Мнения: 4 586
 Можеш да се свържеш с Любомила Кривошиева от Дивите животни.  Тя може да организира да го уловите и да го лекуват във ветеринарна клиника. https://www.facebook.com/falconesss?fref=ts

# 597
  • Мнения: 6 065
Вчера с моя приятел се прибираме и срещаме един комшия. Отивал да види едно коте, което е паднало в канала до нас и не може да излезе. Веднага тръгнахме с него. Направо лошо ми стана като видях ситуацията. Дълбочината на канала е поне 3 - 4 метра на това място. Долу едно максимум 40 сантиметрово бетонно мостче и наоколо само вода. На всичкото отгоре мостчето в средата си е залято от вода, която тече с бърза скорост. Котето се свило до стената и мяука изплашено. Без стълба или въже няма слизане. Чудим се какво да правим, а комшията вика: Да звъннем на 112. ooooh!    Викам: Боже, не си ли гледал по Господарите? От 112 те прехвърлят на Пожарната, от там на Гражданска защита и става един омагьосан кръг. В крайна сметка с 300 зора намерихме стълба. Моя приятел мина по мостчето, честно казано не знам как запази равновесие, мина през залятата от вода част, за да стигне до котето и след 5-минутни опити да спечели доверието му успя да го вземе. През цялото време бях на тръни и за моя приятел да не падне във водата и за котето - да не се изплаши и да скочи във водата. Докато намерим стълбата и оформим стратегията се чувствахме доста безпомощни и си мисля как в една цивилизована страна щеше да има на кой да се обадим и да разчитаме на помощ.  Crazy newsm78 Добре че всичко завърши благополучно. Удовлетворението е голямо, а не можех да си представя да си легна вечерта и да спя спокойно докато котето замръзва там долу.

# 598
  • Мнения: 6 311
Браво на вас  Hug

# 599
  • Мнения: 2
Поста ви е от преди около 7 години и само хвалене, а реалността е коренно различна! Зоополицията никаква я няма в София! От години съм свидетел как един собственик на жилище неглижира кучетата в апартамента си и нищо никой не прави! Кучетата лаят денонощно - няколко сигнала съм подавал до който се сетя и дори не ми отговарят. Зоополицията просто отговаря, че няма нарушение на обществения ред, което е откровенна лъжа, защото денонощното лаене е нарушение на обществения ред.

Общи условия

Активация на акаунт