Коя домакинска работа мразиш да вършиш?

  • 96 331
  • 1 373
  •   1
Отговори
# 1 350
  • Мнения: X
Цепка нямаше незашита, а където бяха по-големи имаше кръпки с бродерийка  Grinning.


бродерийка...  hahaha

Скрит текст:
Гледам много модерно станало по нашите ширини да се ходи със скъсани дънки. Ама много скъсани и тесни, и предвид нарастващите габарити на средностатистическата нашенка, страшни гледки има навред.

# 1 351
  • София
  • Мнения: 12 374
Сладката на Лиляна ми припомни как баба ми изглади любима модерна намачкана риза. Това го преживях, но като я хванах да ми кърпи скъсаните дънки, пощурях.  Laughing

Дъщеря ми измисли нов почин в домакинството. Чистене пред гостите и приобщаването им към заниманието. Снощи две нейни приятелки спаха в къщи и аз предварително ѝ споменах, че стаята ѝ не е за пред хора. Тя я поприбрала, но не изчистила пода. Тази сутрин явно като светна слънцето я хвана срам или не знам какво, но по едно време чистеше с прахосмукачка около гостенките си, а след малко ги видях те да чистят прах с парцали и спрейове. Едната явно беше по-опитна и се залови с мопа накрая. ooooh!

Ти поне си я хванала, а аз разбрах, чак като ги обух. Цепка нямаше незашита, а където бяха по-големи имаше кръпки с бродерийка  Grinning.

Таис, аз харесвам миризмата на мокро куче  Embarassed.
И аз, Даун  Grinning Но борбата до и в банята е епична, реално аз се къпя след всяка разходка  Laughing

# 1 352
  • Мнения: 22 036
 Joy mnogo e sladka кучката и си заслужава, а ако се преместите при нас, миенето отпада Simple Smile.

Чек, сега ме е яд, че не ги запазих, защото си бяха произведение на изкуството Simple Smile.

# 1 353
  • Мнения: 711
Включвам се и аз да си излея мъката. Мъчно ми става като трябва да мия ваната, много мъчно. Досадно ми е и чистенете на тоалетката с козметика и гримове, защото е пренаселена и всяко махане-бърсане-редене наново ме побърква  Rolling Eyes Мразя и като се събере мръсотия (най-често брашно, канела или нещо прахообразно) във фугата между мивката и плота - хващам една клечка за зъби и лошо ми става като видя какви неща излизат  Mr. Green Обичам да чистя огледалата! Резултатът е винаги налице, докато при чистенете с прахосмукачка не виждам ефект, правя го защото трябва. Омразно ми е да мия дървената дъска за рязане, някак допирът с мокрото дърво ми е неприятен, странна работа.

Оплаках се  Laughing

# 1 354
  • Мнения: 2 760
Мразя да прибирам дърва  Mr. Green

# 1 355
  • София
  • Мнения: 11 493
Е, то това домакинска работа ли е  Mr. Green

# 1 356
  • Мнения: 2 760
Всъщност наистина мислих над това, преди да си напиша поста - и реших, че щом е за доброто на домакинството/дома/къщата/апартамента, според мен е домакинска работа, както и разните дейности по поддръжката.
Не споря, де, може за болшинството да не е така.

# 1 357
  • Sofia
  • Мнения: 4 036
Аз мисля, че си Е домакинска работа  Peace

# 1 358
  • София
  • Мнения: 11 493
Аз пък си мислех, че е дворна, мъжка работа  Laughing

# 1 359
  • Sofia
  • Мнения: 4 036
Аз пък си мислех, че е дворна, мъжка работа  Laughing

Хи-хи-хи, а по моему дворната работа си е част от домакинската.

А и не приравнявам домакинската работа с женска работа. По моите представи голяма част от домакинството си е мъжка работа.

# 1 360
  • Мнения: 724
Цитат
Хи-хи-хи, а по моему дворната работа си е част от домакинската.

По-общо казано - къщна работа - двор, таван, мазе, каквото има да се прави из цалата къща.

Аз днес по оплевих двора на свекървата, нали не е мое задължение, даже ми беше приятно да се мотая по хлад.

# 1 361
  • Мнения: 46 520
Днес си припомних какво мразя - да чистя наакано от гълъби, балконите ни са с теракота и е гладко, и пак засъхва и трябва да се изстъргва ръчно Sick

За дървата - Баба и дядо винаги заедно са прибирали, + всички присъстващи се включваха, дори децата. Така си го помня, като работа за цялото семейство Simple Smile

# 1 362
  • Мнения: 4 303
Аз пък си мислех, че е дворна, мъжка работа  Laughing
А и не приравнявам домакинската работа с женска работа. По моите представи голяма част от домакинството си е мъжка работа.
По повод женска и мъжка работа, едно детенце ми обяснява за щъркелите, че мъжкият седи в гнездото и мъти яйцата, а женската ходи да търси и носи храна. Аз попитах да не е обратното, а то с такъв патос ми каза: Ами същото като при хората, как не разбираш? А де, как не разбирам!? newsm78
Май да мия прозорци ми е най неприятната работа. Веднъж по погрешка бях напръскала с обезмаслител, та стана едно мазало, ужас!

# 1 363
  • Мнения: 8 526
Прозорци и щори

# 1 364
  • Мнения: 1 280

Аз също мразя да мия щорите.  ooooh! Ама имам страхотно чудо вкъщи.Стига да ги минаваш по 2 3 пъти на седмица,няма да ти е нужно да ги миеш една по една. http://prikachi.com/images.php?images/637/8818637Y.jpg

Общи условия

Активация на акаунт