Отговори
# 15
  • Мнения: 19 326
Гледах (слушах по-скоро) интервю със собственичката в предаването на Милен Цветков. Доколкото разбрах, точно това е станало - поносила е панталона рускинята и е решила да го върне, защото ѝ бил малък. Собственичката каза, че има запис от охранителните камери в магазина, където се вижда, че първо едната рускиня (дъщерята май) е започнала да снима още в началото, при връщането, а после и другата е започнала да снима. Панталонът е платен с карта, парите още не са били преведени в сметката и не са били налични. Собственичката е предложила замяна на стоката или безсрочен ваучер за сумата, с който може да се вземе по всяко време друга стока от магазина. По закон не е била длъжна да връща пари. Ядосала се е заради снимането ѝ без разрешение и докато едната рускиня е снимала с телефона, другата ѝ е показвала среден пръст, което се виждало и на охранителните камери.

# 16
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Тази рускиня ни е направила услуга като е пуснала клипчето сред себеподобните си. Тъкмо да видят колко сме зли и да не си позволяват друг път такива волности.

# 17
  • Мнения: 3 784
Имам магазин на морето от 5 години . Работи само през летния сезон , и както се досещате клиентите са предимно руснаци . Нагли , безочливи хора ! Купуват , носят по 1-2 седмици дрехи и обувки , и идват после да ги върнат , и разбира се да си искат парите , защото мъжа и не я харесал , защото не било нейния цвят , не било нейния модел . Многократно сме връщали пари , за да избегнем подобни скандали , и сме бракували въпросната стока . Носени обувки , с изтъркани подметки , носила ги , ама разбрала , че не и били удобни и идва да си иска парите . Многократно съм им казвала , че законите в България позволяват рекламация в определен срок от време , че дадения продукт трябва да е върнат в състоянието в което е закупен / не обличан , не обут , с етикет / , но те най-нагло ми заявяват всеки път , че много добре си знаят правата . Така , че аз напълно разбирам продавачката на дадения бутик ...

При това сте задължени да приемете, само ако стоката е дефектна. Няма закон в България, който да задължава търговците да приемат обратно стока с мотива "цветът не хареса на мъжа ми".

Последна редакция: нд, 05 юли 2015, 02:20 от Nickkie

# 18
  • Мнения: 110
Трудно е да се разбереш с това племе , повярвайте ми ... Те ни смятат за техни слуги , прислуги и каквото друго се сетите . Те сами са го казвали - "Вие разчитате само на нас ; Добре , че сме ние и т.н " , съгласна съм , че е така , но чак да злоупотребяват с това ...

# 19
  • Мнения: 19 326
Всъщност собственичката би могла да осъди рускинята, защото по закон е забранено заснемането на лица, които не са публични личности, без тяхно разрешение и публикуването на такъв снимков и видео материал. Както и собственичката не би могла да публикува за лични цели заснетото от охранителните камери и не го е направила. Но подобни записи от охранителни камери може да се изискат законно от полицията или съда.

# 20
  • Мнения: 1 365
Ще ми стане приятно да я осъди, признавам си по лични пристрастия. Просто да разбере, че не може човек да им се върти на малкия пръст.

# 21
  • Мнения: X
Нека уточним нещо - продавачи, които имат позиция и нерви, не скачат на невинен клиент и не избухват безпричинно, нито правят циркове. Никога. А другите по правило не се задържат дълго в обслужващия сектор.

Между другото, няма по-гнусни от българските и от руските парвенюта. Само човек, който не е работил с/за такива, не знае какво представлява човек от тези две нации, видял се с 2 стотинки повече.

# 22
  • Мнения: 4 292
Убедена съм, че рускинята яко и е вдигнала кръвното преди показаното. Към рускините като клиенти имам особена антипатия, можеш 100 пъти да си обясняваш, те няма да те чуят, знаят си тяхното и накрая започват да крещят, ужасни са!

# 23
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Убедена съм, че рускинята яко и е вдигнала кръвното преди показаното. Към рускините като клиенти имам особена антипатия, можеш 100 пъти да си обясняваш, те няма да те чуят, знаят си тяхното и накрая започват да крещят, ужасни са!
И така да е. Можеше да извика охраната, ако рускинята е прекрачила някои правила, но не и да крещи, да хвърля, да блъска.

# 24
  • Мнения: 4 292
Е, разбира се, че не е редно, но явно до толкова са и издържали нервите. Аз съм била в спор с рускиня от страна на учреждение, отвътре всичко ми е бушувало, едвам съм се сдържала, кръвно сигурно 200, учестен пулс, червена, зелена, но съм знаела, че не мога да крещя, пък и да крещя файда де Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт