Да преправим старите мебели с любов - тема 29

  • 147 827
  • 737
  •   1
Отговори
# 15
  • Бургас
  • Мнения: 754
Балерина, смятам да пробвам и ми харесва, една жена е направила под с хартия в края на предната тема е качила снимки. А тези шкафчета ги правим на закуска.. Grinning моя дори е с декупаж

# 16
  • в света на неограничените измерения
  • Мнения: 254
.... А тези шкафчета ги правим на закуска.. Grinning моя дори е с декупаж

Ха..ха Хриси, и аз съм вече така.  Такива шкафчета или регали даже вече не ги отразявам.
 
Сега съм в творческа почивка Mr. Green, но от септември живот и здраве ме чакат няколко по-мащабни проекта. Дано не е дъждовно за да се вихря на двора.

# 17
  • Бургас
  • Мнения: 754
Почивка, почивка от 9 месеца съм в почивка /съкратена/ и всеки ден ме сърбят ръцете

# 18
  • Мнения: 5 215
Охоо вие сте професионалистки значи Crazy

Аз тепърва започвам с четенето Laughing
Правили ли сте шкаф или секция от този тип?
Скрит текст:
   

# 19
  • Мнения: 21
Чудя се защо като публикувах снимки за под от хартия,няма никакви коментари?

# 20
  • Мнения: 21
Извинявайте,не съм забелязала,че е останало в предната тема!

# 21
  • Мнения: 5 215
Чудя се защо като публикувах снимки за под от хартия,няма никакви коментари?

Клепачка, пробвах се да прехвърля поста ти, но не става. Има коментари за пода Grinning

Ще дадеш ли повече подробности-пода на замазка ли беше, колко хартия ти трябваше, колко ц200, как точно го направи, абе всичко каквото се сетиш? Grinning

# 22
  • Мнения: 729
Охоо вие сте професионалистки значи Crazy

Аз тепърва започвам с четенето Laughing
Правили ли сте шкаф или секция от този тип?
Скрит текст:
   
Точно такова смятам да боядисвам съвсем скоро. Но нека майсторките ти препоръчат, аз още уча.
Може ли да ми препоръчате златен спрей за метал - искам да боядисам едни дръжки.

# 23
  • Варна.
  • Мнения: 1 101
Да се привмъкна,
ще чакам идеи за стари секции, намират ми се на вилата, здрави са, ще ги фасонирам нещо.
Също ме интересува какво може да се направи върху доста захабен теракот, има пукнатини, на няколко места липсват малки парченца. Равно е, не искам ламинат, идеи?

# 24
  • София
  • Мнения: 568
Покрий го с амбалажна хартия. Върни се по-назад да видиш техниката.

# 25
  • Мнения: 21
Здравейте!За стая 16 кв. ми отиде 2 ролки и половина.Едната е 10 листа хартия,лак-5 кг.Отдолу нищо не съм изравнявала,само го минах една ръка с грунд за под и лепих направо върху цимента.Лесно за почистване,бързо и не на последно място-евтино.

# 26
  • Мнения: 21
А сега да кажа  и как точно  направих пода от хартия:
1.Накъсвам хартията на каквито искам парчета и ги правя на топка.
2.Намазвам с лепило малка площ
3.Разгъвам топката и лепя отгоре,като хубаво изпъвам с ръка.Намазвам пак с лепило.
Следващото парче го застъпвам за предното и така до края.
4.Оставям да съхне 24 часа
5,Лакирам една ръка.Стои 12 до 24 часа
6.Повтарям още една ръка лак
Заб:Ако искате да оцветите хартията,изсипвате байца в кофичка и с гъба бързо минавате по хартията,но когато е изсъхнала от лепилото,преди да лакирате.Колкото задържате на едно място с гъбата,толкова става по-тъмно.
Това е!

# 27
  • Мнения: 976
    Страхотно се получава с тази хартия!
    Нефертари, спреят е много летлив и мирише доста. По-добра идея за дръжки според мен е боя за метал - взела съм със същата идея една кутия от промоция - на Хемърайт, имат добри цветове. Някои и мебели боядисват с нея. Иначе за спрея всичко наоколо трябва да се защити, че ще се напръска...

# 28
  • София
  • Мнения: 618
Здравейте!За стая 16 кв. ми отиде 2 ролки и половина.Едната е 10 листа хартия,лак-5 кг.Отдолу нищо не съм изравнявала,само го минах една ръка с грунд за под и лепих направо върху цимента.Лесно за почистване,бързо и не на последно място-евтино.
Много ми хареса как е станало. На вилата трябва да се прави подово покритие, но там е много трудно да намерим майстор. Това мога аз да го направя.  Може ли да се използва лак на водна основа или си използвала друг? Какво лепило си използвала? Може да се пробвам първо с някое шкафче.

# 29
  • София
  • Мнения: 6 094
klepachka, чудесно се е получило. Моля те, сподели след време колко траен е такъв под.

Барелина, подобна секция съм боядисвала няколкократно - грунд, боя и евентуално лак. Покритието се получи, но пак си мяза на сандък. Може би не трябва да е едноцветна.  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт