име на бебето ми

  • 5 136
  • 53
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 034
здравей те и от мен  Simple Smile и аз съм пред една дилема,ноември месец чакаме близначки и мислим поне първата буква да е на моите родители.Ако питате мен аз съм против това детето да се кръщава на някой но уви те си живеят в тяхното време и за тях това е вид уважение,и знам че биха се зарадвали дори и на буквичката сама,та имам нужда и от чуждо мнение-на имената Мария и Стайко сме се спряли за сега на Мирая и Селина. newsm78.при мен дилемата е за Селина.
Харесвам Стефани, София и Сияна. Но пък с Мирая най-си отива Селина.

# 46
  • Мнения: 1 034
И според мен също си е вид уважение да си кръстиш детето на някого. И то защото в повечето случаи възрастните така си мислят. С други думи и аз не смятам, че това е начина да ги уважавам, ама те така мислят. Така че и моето първо дете е на свекър ми. Не виждам нищо лошо. Взела съм първата буква, а името сме си измислили ние. И къде е драмата?! Не се чувствам прецакана, въпреки че аз съм го носила, раждала, гледала и ще го гледам. Сега второто живот и здраве ще е на моите родители.

# 47
  • Мнения: 5 259
Мария и Стела.

# 48
  • Мнения: 38
здравей те и от мен  Simple Smile и аз съм пред една дилема,ноември месец чакаме близначки и мислим поне първата буква да е на моите родители.Ако питате мен аз съм против това детето да се кръщава на някой но уви те си живеят в тяхното време и за тях това е вид уважение,и знам че биха се зарадвали дори и на буквичката сама,та имам нужда и от чуждо мнение-на имената Мария и Стайко сме се спряли за сега на Мирая и Селина. newsm78.при мен дилемата е за Селина.
Харесвам Стефани, София и Сияна. Но пък с Мирая най-си отива Селина.
                     



да и аз така мисля но Селина не е ли турско име?за тожа съм в чуденка newsm78, друго което мислех е Селена? името Мирая ни харесва и на мен и мъжа ми за това бяхме единодушни, а и четох че Мирая е новата разновидност на Мария,а Мария е мн хубаво име но мн мн често срещано,исками се имената на моите момичета да са рядко срещани и да звучат добре Grinning

# 49
  • Мнения: 5 259
Защо да е турско Селина? Селин Дион да не би да е туркиня?
Всъщност името е от гръцки произход и значи луна, но е много популярно и извън Гърция, като George, Catherine и т.н. гръцки имена с международна популярност.

# 50
  • Мнения: 38
Да точно и аз това бях чела преди няколко дена за Селин Дион и се зачудих,защото тя не е туркиня,и даже се поуспокоих малко:-)  чудех се защото на турски сериал бях чула Селин еди си кой не помня,му беше истинското име,за това! Благодаря ти за отговора, за сега се спирам на тия имена,дано моите момичета си ги харесват и не ме критикуват един ден:-)

# 51
  • Мнения: 3 047
Мирая и Селина изобщо не ми харесват, ама кой както си реши така да си кръщава децата..Името Мария може да е старо, често срещано и традиционно, но аз бих го предпочела пред Мирая. Разменени са двете букви от местата им и вече се получава име не често срещано, нетрадиционно, абсолютно ново, но не добре звучащо поне в моите уши.
Селина също ми е някак си измислено. Сияна може би е по-добър вариант.

# 52
  • Мнения: 4 569
Мария и Сияна
Мариана и Светла/на
Мария и Силвия

# 53
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Магдалена и Свилена. Звучат ми много красиво, с ударения на Е.
Мирая ми е измислено и кичозно, Селина също.

Общи условия

Активация на акаунт