СЕПТЕМВРИЙСКИ мамчета - Тема N6

  • 35 599
  • 741
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 153
Аз имам приятелка, тя е висока 1,70 и беше само 48кг, качи 24кг, бебето се роди 3кг, вече на 2 месеца и тя е 56кг Simple Smile И аз мисля, че е важно бебето да расте, аз най-много на корем съм качила, и моята лекарка като ме видя последния път каза че съм добре, но като и казах че са вече 11кг и тя ми каза че са ми много... Според мен всеки е различен, важното е да се чувстваме добре.

# 31
  • Мнения: 9 886
по-финните мацки качват малко повече от по-пухкавките като мен Wink
аз миналата ЖК бях +4 кила, но за мен и това е много, предвид началните ми килца.

сега като ида дано не строша кантара ..

# 32
  • Мнения: 32
аз съм в 31-32 г.с. горе долу, и съм с около 15 кг качени пак горе долу, доктора последния път каза - много са /тогава бяха 12/ но иначе ме пипа тук там каза че не съм натрупала мазнини незнам как го прецени това. много ми е голям корема хората постоянно ме питат всеки момент ли ще раждам, иначе на цици и на дупе са ми повечето натрупани ама това е хормони всякакви там женски работи какво да направя ...  Sad  и аз ще си казвам като родя се надявам да ги сваля  Praynig 

# 33
  • Мнения: 401
Привет и от мен. Не пиша много понеже още работя и нямам време да пиша, но чета и тук и във фейса. Бях и на море за малко, но много малко се топнах, че беше студено Sad .
Да ви питам вие взехте ли си комплект за изписване и ако да какъв?  Гледам по магазините, но нищо не ми харесва Sad аз ли съм станала капризна....

# 34
  • Мнения: 33
И аз съм качила 3 килограма,с предната ми бременност бях качила общо 8,не знам защо така като се има в предвид че не се ограничавам от нищо и си хапвам както преди да забременея.Понякога и по-малко,но толкова колкото ми се яде.Важното е бебенцата да са добре  Peace

# 35
  • софия
  • Мнения: 125
Аз съм горе долу +12 кг в 31 седмица съм надявам се повече от 15 да не кача , но като гледам как ям и напоследък каквото видя ми се прияжда не знам до къде ще стигна .. benite ние също гледаме за комплекти за изписване и освен един в интернет от сайта на галикс нищо не ни хареса , та или ще си поръчаме или ще си сглобим някакъв сами . Two Hearts

# 36
  • Мнения: 202
Здравейте мами!    bouquet най- накрая се престраших да пиша/ макар, че отдавна чета, ама срам голям  Laughing /. Да ви се представя- софийско бъдещо мамче съм, с термин 28.09- мъжко чадо казаха  baby_neutral . Много ми се ще да ме включите в темата, за да има и аз с кого да си обсъждам болежките  Grinning До момента съм +8 кг, в 28ма или 29та седмица /обърках се вече кое се следи- от последната менструация или на теория една седмица след нея..../. И мен ме мъчи една пронизваща болка в кръста, която май се появява след разходка и след лежане по гръб / тогава ви казвам е нещооо страшнооо/.  Tired Последно да ви питам, защото доста нещо изписах- сигурно сте го обсъдили, но не помня- каква е разликата между течение и околоплодна течност. Когато бях при АГто й казах, че изтича от време на време по нещичко и тя заяви- течение/ не че е поглеждала.../

# 37
  • Мнения: 9 886
Какво искате да включва комплектът? Забравила съм за по-лятни бебета като нашите какво има в тях?
със сигурност завивка - или пелена някаква, може би гащеризон и отдолу боди, може би шапка и ританки под гащеризона?

друго?

# 38
  • Мнения: 202
Благодаря, явно ще трябва да следя малко по- сериозно и ако се засилва този теч  Laughing да тичам в някое спешно, защото АГ реши, че й се излиза в отпуск и до средата на август ще липсва..

# 39
  • Мнения: 401
rumka833  малко ме е срам да си призная, но нямам идея какво да включва. Мислех да и взема някоя сладка принцеска рокля, ама всички ми казват, че не можело с рокля та и аз не знам Simple Smile какво искам

# 40
  • софия
  • Мнения: 125
Добре дошла на новата мама  newsm51 Аз да питам за септемврийско бебе какви бодита и дрешки да купуваме с дълъг или къс ръкав , извинявам се ако ви се стори глупав въпроса  Grinning

# 41
  • Мнения: 153
Пелена или одеалце, боди с къс ръкав, горна дрешка,може ританка или панталонче, шапка, буйки или чорапки, шапчица... И ние не сме купили нищо за изписването още Simple Smile

# 42
  • Драгоман
  • Мнения: 1 219
  Здревейте на всички и добре дошла на новата мама!   bouquet
За изписването може рокля, това, че не може кой го решава?! Катето я изписвахме с такова комплектче - боди с дълъг ръкав, чорапогащник и рокличка цялата на дантела, с лента за главичката и отделно една пелена, обточена с дантела, която беше извън комплекта. Всичко беше бяло! Но като цяло не се разбра, че е с рокля, понеже нали беше увита с пелената и на снимките не се вичда друго, освен главичката и пелената  Simple Smile
  А за дрешките за новородено през септември аз залагам на дълъг ръкав, но не много дебели, понеже като цяло новородено не се облича с къс. Това го знам още от първото раждане, дори в родилното са с ританки и дълъг ръкав дори в летните месеци. Ако пък се взимат бодита с къс ръкав отгоре трябва и блузка/гащеризонче с дълъг!  Peace

# 43
  • софия
  • Мнения: 125
Мерси за отговора  Hug

# 44
  • Мнения: 2 241
Аз няма да купувам специални комплекти за изписване. Не ги харесвам. Купила съм вече доста дрешки и според времето ще реша с какво да облека детето. Не възприемам изписването като нещо по-различно от останалите дни от живота на детето и мисля, че е важно да му е комфортно, както на него, така и на мен.

Общи условия

Активация на акаунт