СЕПТЕМВРИЙСКИ мамчета - Тема N6

  • 35 631
  • 741
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 9 921
Безсъние мъчи всички ни май...
Аз като ставам нощно време даже не святкам лампите и ходя спяща. Mr. Green
Мм той не спи също много много.
Вика ми айде патето пак тръгна за тоалвтната.И да ви се оплача,аз досега не съм хъркала ,но сега като легна на дясно и започвам а Мм ми се подиграва ,докато спя. Joy като ме имитира.Една нощ даже го шляпнах,защото ми се смееше.
хахах - ми тъй му се пада!  hahaha

# 721
  • софия
  • Мнения: 125
На мен записите ми започнаха от 33 седмица както писах вече. Обменната карта ще ми я даде в понеделник тогава ще остават 22 дни до термин не ми я даде по-рано защото направлението което се издава важи 30 дни.

# 722
  • Мнения: 9 921
Я да ви питам нещо друго, последните изследвания са ми от 30 юли, а на 11 септември ще ми пуснат тези преди операцията, защото трябвало да не са минали повече от 10 дни. Но ако се наложи спешно нещо какво ще се случи, как ще ми се направят изследвания? Embarassed newsm78

е, на мен ми казаха че ако са минали пвоече от 6 месеца от теста за спин, като ида в болницата ще ми направят нов, защото такова било изискването. Малк осе втрещих, защото се разбрахме да ида като почнат контракциите, та ... ??

в крайна сметка, ще ти направят нови, ако има време. Ако няма - няма да правят.

# 723
  • Мнения: 56
На мене сега за първи път в 35г.с съм от днес и доктора ми каза всяка седмица да хода на тонове, но и аз миналата бременност не са ми правили въобще тонове,чак на самия ден преди операцията! Според мене си ги искай като ходиш,защото той може и въобще да не ти ги даде ако си мисли че ще раждаш при него на мене миналия път също не ми даде лекаря обменната карта,изследвания и т.н

# 724
  • Мнения: 9 921
Каза ми да отида на 25-ти, но аз мисля да подраня с 1 седмица, защото ще тръгваме към  София на 20-ти, и ще останем за известно време. И искам да са в мен. Дано ми ги даде, защото и за мен незнайно защо, ми е писал термин 21/09, при все че винаги сме говорили за 14/09 с него. Та на 20,08 ще има повече от 1 месец от термина, който е изчислен погрешно тъй или иначе, но пък документите са важни  Praynig

вчера се коментираше колко се въртят бебоците. При моите първите 2, не са правили кой знае какви бабуни по тумбака ми. Но сега ме рита и боксира, и прави пирамидки и други нестандартни фигури с мен при следните поводи: когато му харесва позата ми, и когато не му харесва. Когато спи и когато не спи. Когато гледам ТВ и когато не гледам  Joy  С други думи - много интензивно, на моменти почвам да охкам, и децата се скупчват и почват да му говорят да намали темпото Wink)

Последна редакция: пт, 14 авг 2015, 17:23 от rumka833

# 725
  • Мнения: 822
Заедно с болничния получих обменна карта и направление за хоспитализация в 2 екземпляра, точно в деня 45 дена преди термин. На две седмици ще ходя вече.

# 726
  • Мнения: 324
Заедно с болничния получих обменна карта и направление за хоспитализация в 2 екземпляра, точно в деня 45 дена преди термин. На две седмици ще ходя вече.

Аз в понеделник ще ходя на Жк и ми казаха картона да си взема да ми внесат изследванията,влаг.секрет и 45 дневният болничен да ми издадат.А за тоновете изобщо не съм наясно,как ще стане и от кога..

# 727
  • Мнения: 9 921
в моя картон само болничният е нанесен. явно се различават малко нещата. Ами, ще поискам документите, определено. А за тоновете - ще питам, но не тая големи надежди. На мен на ехографа ми каза че имам достатъчно води, плацентата е добре, тоновете са добри - сигурно няма да ме прати. Каквото, такова, засега сме си добре явно.

# 728
  • Мнения: 401
На мен картата и направлението ми ги дадоха с болничния. Нищо че ще раждам при същата лекарка. Не са ми казвали, че ще има ноещви кръвни тестове тези за спин ми ги даде с направлението. Но ще видим в понеделник ще ходя пак, каза ми, че трябва да мина на кардиолог и още няколио лекари преди операцията .

# 729
  • София
  • Мнения: 1 540
katya_pk, в Токуда ли ще раждаш? Към кой доктор си се насочила?
Аз по всички изглежда, ще се целя към дежурен екип и ще видим какво ще излезе. Много ми е несигурно така и съм на ръба на паниката  Crazy

Бях твърдо за Токуда, понеже и предния път бях там и бях много доволна. Сега се бях насочила към д-р Илиев, но на прегледите е ужасно зает и много ме претупва, обикновено взима по няколко наведнъж. Като исках да говоря с него и ми отдели точно една минута, в която като го питах дали мога да родя естествено, ми каза, че не и ще съм секцио. Причината е, че предното ми секцио е през 01.2014. Не ми хареса това, че той дори не ми измери белега и не провери състоянието ми. На ехографа гледа само бебето и това, което ми каза е, че му била голяма главата Simple Smile Ако наистина има толкова много рискове няма да се инатя за секциото, но исках поне да види как е зараснало всичко и дебелините. Затова си записах час за второ мнение при д-р Ослеков в Надежда и ще видим той какво ще ми каже. Като цяло не ми се ражда в Надежда заради един случай с една приятелка, която искаше да ражда там преди няколко месеца. Токуда е със страхотна неонатология и база и е многопрофилна болница и затова ми се иска там. Термина ми е на 15.09 а Илиев се връща от отпуск май на 27.08 защото ме вика на тонове тогава и на УЗИ на 3.09. Ако случайно започне раждане преди 27.08 сигурно и аз ще съм при дежурен екип.
Иначе на ЖК съм при д-р Живкова. И от нея съм доста доволна.
Знам от темите тук, че ти си при д-р Герганова. И аз може би трябваше при друг лекар да отида, но не знаех като си запазих часа, че д-р Илиев е толкова натоварен.

# 730
  • Мнения: 5 259
И аз след последния преглед при Герганова взех да се чудя дали да не ида в друга болница.
Хем не успях да обсъдя с нея въпросите, които ме притесняват (имаше няколко прегледа едновременно + една раждаща и постоянно влизах и излизах от кабинета и напълно забравих какво исках да питам), хем ще отсъства прекалено дълго точно преди термина ми и може и да не се засечем преди раждането.
Но къде да търся тепърва други доктори!

В Надежда използват ли някакви по-напредничави методи или пак е стандартното лежане по гръб и дирижирано напъване?

При теб наистина много малко време е минало от секциото, няма две цели години и може би на Илиев не му се рискува. Ти попадала ли си на мнение, че може да се ражда нормално след толкова кратко време?

# 731
  • Северо=Западналия край
  • Мнения: 1 033
Някой да се навие да направи нова тема? Ще почне бебевалежа а няма къде да пишем Wink. Не съм се занимавала и незнам как,има ли във форума някъде указания как се прави?

# 732
  • София
  • Мнения: 1 540
За Надежда не знам никакви подробности как протича раждането. Историята с тази приятелка е, че тя след като чака 4 часа някой да я прегледа (беше неделя вечерта и имало само един дежурен лекар), щяха да я пратят да си ходи, въпреки болките и тя отиде в Шейново и след 5 часа роди. Но тя ще има представа как протича раждането, понеже се следеше там и ще я питам и ще ти пиша лично съобщение.
За малкото минало време от секциото не познавам хора, които да са раждали нормално, чета по форумите, но и там обсъждат по-големи интервали. Май само на един случай бях попадала с година и половина разлика между децата и нормално второ раждане, но това раждане не беше в България. И все пак мен ме подразни повече това, че аз трябваше да го извикам и да поискам да обсъдим раждането и той ми отдели 1 минута и избяга. И това, че на ехографския преглед нищо не измери, а все пак може би е добре сега накрая да се види как е белега. Ако се налага секцио - ще го преживея пак, важното е всичко да е наред накрая, просто ми се иска причинара за него да е съобразена с моето лично състояние и да ме прегледат.

# 733
  • Мнения: 1 037
Опитах се да направя нова тема, обаче не стана толкова хубава, колкото тази. И се отказах Sad
Ако някой може да ми помогне, ще я направя. Но хич не ми е ясно как се слагат тези шрифтове, картинки и тн Tired

# 734
  • Северо=Западналия край
  • Мнения: 1 033
Опитах се да направя нова тема, обаче не стана толкова хубава, колкото тази. И се отказах Sad
Ако някой може да ми помогне, ще я направя. Но хич не ми е ясно как се слагат тези шрифтове, картинки и тн Tired
И аз така, пробвах ама не са ми ясни тези красиви надписи и на мен, мога само да копирам първата страница и да сменя с наличните цветове и шрифтове от форума, но с добавянето на линкове също ми е трудно. Дали да не пуснем една тема, дори и не толкова хубава, защото скоро тази ще я заключат, пък после ще я дооправяме?

Общи условия

Активация на акаунт