До вчера мама бе с тумбаче, а днес на ЮНЧЕто стяга погача.

  • 46 186
  • 737
  •   1
Отговори
# 255
  • София
  • Мнения: 2 676
След дъъъъългооооо пътуване вече сме в Бургас. Валерия беше кротушка, а сега спинка. И аз така

# 256
  • Мнения: 350
piletta И аз нямам цикъл все още и тъкмо щях да питам вие как сте.
poohito И аз почнах да си укротявам бесовете. Но пък ММ нещо е в цикъл  и е нетърпим. Но ще мине. Явно от тук нататък ще има постоянно екшън - ако не с децата, то с бабите или мъжете.
Катериче Като чух поредната случка с голямото момиченце и осъзнах,че психически не съм подготвена за подобни изживявания. Хубавото е,че в подобни ситуации винаги съм била хладнокръвна. Ще трябва да се настройвам, че ще има падане, ставане, кръв, джонги и синини.. Ужас.


Както знаете от 6-ти до 21 (това са 2 седмици) Яница беше наддала едва 300 грама. Днес бях пак да е тегля - да проверя как върви дохранването с цедена кърма - е резултатът е на лице - за 1 седмица е наддала близо 400 грама. Ояло се е детето. Аз пия чайче Хип, бира и като цяло доста течности, хапвам орехи и така.Приемам още съвети за богатство на кърмата.

 Жегата много ни тормози - и за капак климатикът ни замокря стената в стаята. Днес малката за първи път се изпоти на главата - въреки, че с тази голяма коса това се очакваше много по-рано.
 Flutter

Още неща щях да питам, но ще дремя. Скоро пак ще се включа :-*

# 257
  • Мнения: 268
Здравейте момичета,
Днес бяхме на консултация. Пак ни се скараха - за 25  дни е наддал 1200 гр. и е пораснал 6 см. Вече тежи 5,700 кг. Докторката се притеснява да не развие рахит поради твърде бързите темпове, въпреки че е лятно бебе - ще почвам вит.Д. Тепърва ще се ходи на ортопед.
За да не наддавал толкова бързо ми каза да съм го държала само по 10 мин на гърда на ядене и край  Shocked . Беше ми ясно, че това е невъзможно,  но реших да ъкратя от 40 мин.- час сукане до 20-30 мин. Аууу настана едно безпокойство,  едно притеснение и резултатът беше сукане на два часа и още по-разранени зърна. Хич и не мога да се преборя. Колкото наддава -толкова. В тази връзка - кажете някой трик, за да го науча на залъгалка- до сега съм купила 5 с различна форма - някои ги изстрелва на 2 м от плюене
, а други ги засмуква (много рядко) смуче 10-тина минути след което - край тази залъгалка никога повече. 
Иначе цикъл и аз нямам все още вече трети месец.
С ММ и двамата сме като пришки- само се дебнем да се сдъвчем.
Качила съм още 1 кг и умирам от глад. Няма такъв апетит. Дайте съвет какво да ям за намаляне на апетита, че скоро ще покрия огледалото - да не се ужасявам случайно като се погледна.
Спокойна вечер.

# 258
  • София
  • Мнения: 2 676
Добро утро, момичета!
Мимко, звучиш супер, много се радвам и стидкам палци така да продължавате.
За караниците с половинките - много естествен процес на напасване след бебето - у нас е трето, че пак се случва. ММ си мисли, че като родих и край на хормоналните лудости, вече имам време и сили за всичко. Беба има способността да се цупи и кисели точно като седнем за обяд или вечеря. Та онзи ден ММ вика вече ядосано - няма ли как да кротува във време за хранене...аз вече се бях изнервила, изкарах бебето от трапезарията ни, извиних им се че смущавам храненето и то помолих когато има време да дойде да я програмира - това избухване сработи, скоро не сме се карали.
Катериче, радвам се че каката е добре.
Гаргамелка, стикам палци на теб и малчо за операцията (аз нещо съм изпуснала), всичко ще бъде наред.
Валерия вчера заспа към 23 вече смъртно уморена от дългия път и многото емоции и тази сутрин в 6 я взех да хапне без да се събуди.
Днес няма да ходим към плажа, може само късна разходка да си направим, че и аз се чувствам уморена, просто искам около мен нещата да се случват бавно. Вече два пъти  кърмих навън успешно. Това е около нас - с деца на море, ще пробваме как е с три.

# 259
  • Мнения: 955
Ох, по навик влязох в "Бременност с термин месец...", видях, че вече посрещат априлки 2016 и се зачетох. Ако знаете колко тъжно ми стана, чак ми се насълзиха очите. Сякаш вчера видях положителния тест. Не е истина колко бързо минава времето...
Та да се върнем в настоящето. Моите 2 чертички от миналия септември вчера ги теглиха и мериха. Мацката е наддала 1.300 кг/3 см за месец и вече е 5700/58. Ако я видите как й висят бузите и каква е нагъната като мишелинче  Mr. Green. Биха й първата ваксина против хипатит. Другата седмица ще я водя за пентаксим, а може би след още една седм ще й бият синфлорикс. Педи я нямаше, но сестрата ми обясни, че са върнали стария имунизационен календар, та по него ще слагат ваксините. Не знам дали заради ваксината или жегите Михаела днес хич не спа. Като се събуди в 10 сутринта, та заспа преди малко. През целия ден има около 2 часа разпокъсан сън за по 15-20 мин. Не беше крива, не е плакала, но не заспива. Съответно вечерта беше супер превъзбудена и едва се прибрахме от разходка, съдра се от рев просто  Confused. Утре се надявам да е по-спокойна, тъй като очакваме гости.
gergamelka, и моето мишле ходи рядко /в смисъл като консистенция/ от известно време. Дори понякога само като пръцне и цапа памперса и дупето се зачервява. Акото е толкова рядко, че попива в памперса и не остава нищо твърдо /извинявам се за образното описание  Embarassed/. Давам Биогайа всеки ден, но не помага. Стискам палци за операцията. С вас сме и вярваме, че всичко ще е наред  Hug! И моля те, дръж ни в течение.
Suzza, завиждам ти за коликите. Михаела все още се напъва сутрин, но се надявам да отшумят скоро. Вече не давам нищо, само гранулките, за които писа от 2-3 дена. На ортопед ходихме във втория месец по ЗК.
Катериче, с Райчето май хич не ти е скучно, да ви е жива и здрава Laughing!
sisonder, както виждаш Михаела наддава горе-долу колкото твоят юнак и тя е само на кърма. Синът ми пък наддаваше по 1.800 на месец пак само на кърма. Аз не бих обръщала внимание на съветите на педи, много добре си върви детето. Залъгалка Михаела започна да приема преди 2-3 дена. В началото въобще не искаше, гадеше й се от тях, после спрях да предлагам. На скоро реших пак да пробвам и с повече упорство се получи. Пак не я иска особено много, но вече няколко пъти с биба приспивам. Нашата е каучукова на Нук.
magi_sveta, радвам се, че сте пристигнали успешно и Лери е слушкала. Приятно изкарване в Бургас, любимият ми град  Wink.

# 260
  • в матрицата
  • Мнения: 952
Добро утро!
Ellle, гранулките разтворени във вода ги даваш, нали? Иначе може да стане лошо...
Момичета, защо толкова настоявате за тези залъгалки? После ще се чудите как да откажете детето. Карина изобщо не ги иска, както каза Ellle , направо и се гади като се опитам да и дам. Вече и не пробвам, въпреки че, редовно ги изварявам.
Ние също минахме през ортопед. Вече има ябълка горе на бедрото, което било характерно за след 6ят месец, т.е. както каза ортопедът " Имате едно бързо развиващо се бебе"  Mr. Green И наличието на тази ябълка ни спестява прегледа на 6 месеца. Каза, че вече можем да я слагаме да седи  за по няколко минути. Абе, добре се развива детето.
Жегите ги борим с климатика в къщи, иначе не знам как щяхме да преживеем. Определено и нея я тормозят.
Още нещо, що не спрете с тая Биогайа? Като виждате, че децата имат проблем. Аз нищо не давам, детето се изхожда някой път през час, понякога 2-3 пъти на ден. Според мен с Биогайа не бива да се прекалява, особено като не са на лице симптоми за прилагането и, но вие си знаете.
Хубав ден от нас!  Hug

# 261
  • Мнения: 268
Суза,
нястоявам за залъгалката, защото малкият ползва мен за залъгалка, което поради плиткото му засукване ме разранява и освен това храненето продължава по 40 мин.- час, което води до приемане на по-голямо количество храна, което не му е толкова нужно. А що се отнася до чуденето - изобщо няма да се чудя, когато дойде момента. Просто я скривам и край - разбира се с известна потготовка. Чуденето идва, когато трябва да се отучва детето от смукане на пръста което става неусетното заменяне на сукането от гърда. Все пак всяко детенце е различно и всеки си преценя как да си гледа бебчето. В случая не се заяждам, просто обяснявам своя избор като "по-малкото" зло. Успешен ден. Peace

# 262
  • Мнения: 166
И на мойта беба и се гади от залъгалката,затова и не правя вече опити.

Последна редакция: чт, 30 юли 2015, 13:23 от Ванчето89

# 263
  • Мнения: 1 849
Биогайа според мен води до запек, педи потвърди предположението ми. Спрях го и запекът се изпари.
Биберон не обича, с голямо отвръщение го плюе и бута с език. Не му го давам, освен ако не е ревал много време и тогава се сетя да му го предложа. Като цяло ме устройва, защо да го приучвам сега и после да го отучвам драматично. Имаче има деца, които имат нужда и дори си изяждат ръкавите на блузките, ако не им се даде биберон. Всяко бебе е различно и според мен майката трябва фа се води от детето във всяко едно отношение, а не да се съобразява с чуждото мнение и наложени правила от разни книги и системи за отглеждане на деца.

# 264
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 1 813
как сте в тия жеги? Simple Smile
Анеса е почти изцяло на кърма, но се цедя и й давам. много ми става трудно вече с ръчната помпа и мн ме болят зърната. мисля да си взема електрическата на медела по-скъпия вариант обаче втора употреба. Някой ползвали я, за да изкаже мнение? четох доста и това май е най-доброто.дано само да не се задълбочи проблема с болезнаните зърна. през 3 часа изцеждам 90-100 мл не че няма но е голям зор ...дърпане опъване и става все по-зле. правя компреси..масажи...гермастан..лансинох,но все така. идей нещо друго да опитам или да си взема помпата.

# 265
  • Мнения: 1 739
Аз съм с електрическа помпа но от нея ме болят много повече зърната Rolling Eyes
А ти защо не кърмиш а цедиш?Аз като цяло си кърмя,пак боли но е по-добре.Изцеждам ако остане нещо след като малчо се нахрани,защото имам малко кърма и всяка капка е ценна Laughing
Най-безболезнено е цеденето "на ръка" поне за мен.Зърната така се щадят и си почиват.Обаче е по-малко като количество  Rolling Eyes

# 266
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 1 813
първата седмица се кърмихме... по-ужасно от раждането беше. тя се фъчка не иска да захапе олива се изпотяваме се. кръв от зърната тече.аз отделно имам проблеми с кръста и гърба и се отказах да кърмя, а и много заспива и не знам какво е изяла. на ръка също пробвах,но както казваш много бавно 100 мл ще ги цедя 3 4аса  #Crazy #Crazy

# 267
  • Мнения: 1 700
Jeini то и при мен беше така първите дни на кърмене,но не се отказах.сега блажено си суче и нямам вече ранички.щом неще на гърда цеди се и давай ама е голяма хамалогия.
в болницата имаха електрическа помпа на Медела обаче много ми се раздразняваха зърната от нея.вкъщи имам обикновена на Чико,но не я ползвам.спрях да се цедя,защото сме много лакоми и не оставя мляко даже и за едно кафе дет се казва.какво да цедиш 10 мл.нямаше и затова спрях,ама то си е мъка с ръчна ръчички здрави да имаш да помпиш.по-едно време ми се схващаше ръката заради помпенето .
за биберона-всичко друго смуче не и биба.блузи,юмруци,ръце...бяхме в родилното понеже беше на АМ.слагах след като се е наял и като заспеше си я пускаше.от как се прибрахме и започнахме да се кърмим неще.пъхам му я в устата като е нервен ,ама я плюе от яд и я замята с ярост.а като е спокоен пак я плюе и спрях да му я давам.2 ги имам захвърлени само дето ги мъкна навън.по-хубаво а мен де.

# 268
  • София
  • Мнения: 5 193
Доскоро се хранеше само с цедена кърма, слава Богу от 10ина дена суче, та се "родих". Ползвах в началото ръчната на Авент, много ми беше комфортна, но в един момент дясната китка ме заболя ужасно. После си взех на Медела мини електрик - по-удобно откм това, че не полагаш усилия, но пък на гърдите беше по-малко комфортно. Нито една не ми е разранявала зърната, само бебка. Mr. Green

# 269
  • София
  • Мнения: 672
За трети път започвам да пиша, от предните постове няма и следа Simple Smile
Катериче, като се върнете в София свиркай за едно кръгче в парка. Надявам се да имаме и други мами компания този път + Еveto.  Hug
Еле, много добре си наддава малката. И моят син не искаше биберон и не давах. Сега давам на малката, но ппределено не му е голям фен.
Малката започна да се заглежда и да гука   Heart Eyes . В тази жега обаче се тормози детенцето. Днес не сме излизали - с изключение на 15 мин набързо до кварталния магазин. Сега се приготвяме и излизаме, че вече не ме свърта.

Последна редакция: чт, 30 юли 2015, 18:16 от aYnaT

Общи условия

Активация на акаунт