До вчера мама бе с тумбаче, а днес на ЮНЧЕто стяга погача.

  • 46 152
  • 737
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 165
И аз имам Медела мини електрик. Много съм доволна. Ползвам я само за доизцеждане, облекчение ако е ял само от едната гърда малкия.

# 271
  • Мнения: 309
Сисондерче, Ел, браво на порасналите дечица  Hug
На мен ми е много интересно Сияна как се движи - за 5-6 дни, откакто сме на вилата хващам, че някои дрешки вече не ни стават  Wink Следващата ни консултация обаче и след цели 20 дни. Дотогава ще утолявам любопитството си само с бебешкото кантарче вкъщи  Laughing Иначе тук на планината на чист въздух доста по-кратки нощни паузи прави - 5-6 часа. Беше ни поразглезила и сега ми е сънено  Wink

Ел, да, няма скука с каката  Grinning Много е жизнена и не се спира много на едно място. В Белгия най-обичаше с момчетата да си играе. Откакто се прибрахме в България обаче ми казва, че тук момчетата не искали да си играят с момичета.
Мимко, така си е - почнат ли да се обръщат бебчовците и да пълзят, а по-натам и да ходят, паданията са неизбежни. Ние само може да се опитаме да ги научим как да се пазят и да не се удрят лошо. И да бдим над тях, доколкото може  Wink

Гледам говорите за цедене и дохранване. При нас това за момента остава невъзможно - Сияна продължава да отказва да приема каквото и да било от шише, дори и кърма   newsm78 На всичкото отгоре, напоследък имаме ново 20: не сме много редовни с капките за колики, но коремчето на Сиси продължава да се бунтува; е, колкото пъти напоследък опитаме да й дадем капки (еспумизан или коликинд), ако не ги изплюе, веднага след това задължително повръща заедно с останалото в стомахчето й мляко  #Crazy Инат ли е това, що ли, идея си нямам  newsm78 Само хич не знам как ще ни се получи със захранването. Вярно, далеч е още, но индикации за промяна няма.
Иначе напоследък все по-упорито и уверено присяда докато я гушкам излегнала се в мен. Определено й е скучно да лежи и иска да гледа. Съответно в количка не протестира да се вози само докато спи... А биба не щем и това си е.

Маги_Света, много хубаво изкарване на моренцето  Hug Другата седмица и ние се запътваме към Царево.

Хайде, здрави да са ни бебоците. Всичко останало ще се подреди  Hug

# 272
  • Мнения: 955
Suzza, във вода ги разтварям, както ти беше обяснила  Peace.
Биберон ми се иска да смуче, защото в противен слувай ползва мен за биба. Понякога денонощно сме скачени. Когато сме на вън и ревне не мога да я успокоя. Плюс това смеятам, че е по-лесно да я отуча от биба, отколкото от цица. Баткото сам хвърли бибата на около годинка, но цицата с голям зор спряхме на почти 3 години. Цокаше по цели нощи, аз ходех на работа и се чувствах като парцал. Не ми се иска това да се повтаря.
Биогайата е пробиотик, който по принцип би трябвало да регулира стомахчето. На нас със сигурност не ни действа запичащо. Купих ги в началото когато започнаха коликите и силно се надявах, че ще помогне, защото на мен самата много ми помагат пробиотиците при колит и често си пия. За съжаление не подействаха на малката и повече не купих. На скоро обаче имаше разстройство и педи ни изписа отново. Капките за колики ги спрях, защото спряха да действат, но не мисля, че Биогайата вреди особено сега, в сезона на ротавирусите  Peace.
Jeini, проблава ли си скоро дали няма да засуче? Можеш да кърмиш и легнала. Това с цеденето звучи кошмарно. За помпа не мога да помогна, аз се цедя на ръка ако се наложи. С баткото много цедях, сега съм оставила малката сама да регулира лактацията и се сме си супер за сега.
Лека!

# 273
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 1 788
да се похваля помпата на медела swing е супер.отнема ми същото време да се изцедя, но никакви усилия Simple Smile
за гукането още от преди 40-тия ден ме изненада с Агуу....Агии и едно странно Аййй.Голяма е скица когато се мъчи да си каже репертоара-запенва се и си гласи устичката,а после колко е доволна и усмихната  Blush

# 274
  • в матрицата
  • Мнения: 952
Добро утро в тоз прохладен ден! Друго си е да поразлади, наспахме се всички. Ние с малакта се събудихме от една гръмотевица, която така близко тресна, че чак се стреснах.
За цаденето - не си го и помислям, малакта много добре се справя. Ето вчера например едната ми гърда, която по принцип е с повече кърма, така се беше надула, чак буци имаше. Млко на ръка постисках, докато бях под душа. Като се събуди бебека, веднага и дадох да яде, ех такова облекчение изпитах. Сега гърдата си е нормална, без надуване и буци. Ако, почна да цедя взлиам в омагьосън кръг, напатих се с каката.

Ellle, ако лекарството не действа, спирай да го даваш, че може да има обратен ефект.

Това е от нас за сега, прекрасен ден ви желая!

# 275
  • София
  • Мнения: 565
как сте в тия жеги? Simple Smile
Анеса е почти изцяло на кърма, но се цедя и й давам. много ми става трудно вече с ръчната помпа и мн ме болят зърната. мисля да си взема електрическата на медела по-скъпия вариант обаче втора употреба. Някой ползвали я, за да изкаже мнение? четох доста и това май е най-доброто.дано само да не се задълбочи проблема с болезнаните зърна. през 3 часа изцеждам 90-100 мл не че няма но е голям зор ...дърпане опъване и става все по-зле. правя компреси..масажи...гермастан..лансинох,но все така. идей нещо друго да опитам или да си взема помпата.

Да не излезе като реклама, но съм много много доволна от медела- малката електрическа помпа. започнах с нея заради раздразнени зърна от бебето и постоянно цедя и давам така. помпата наистина е щадяща. обаче определено отнема време, седяла съм да цедя и по 1 час, което много много ме ограничава. обикновено след помпата ползвам за зърната един крем на българската матернея, не е лош, има подобен и на авент, но е доста по-скъп

Последна редакция: пт, 31 юли 2015, 16:13 от deny

# 276
  • Мнения: 1 849
И аз периодично се боря д разранени и болезнени зърна. Помпата имам чувството, че още по-болезнени ги прави, за това съм я оставила и се кърмим. Спрях да се мажа и с всякакви кремове, защото и от тях ми се струва, че не ми е по-добре, а дори май пречат на възстановяването на зърната. След всяко кърмене мажа зърната и около тях обилно с чист зехтин и го оставям да попие в кожата. Това е единственото, което ми помага. Вече мина доста време и не мисля, че ще загрубеят толкова, че да са болезнени.
Искам да ви попитам в кой месец мислите да захранвате? И с какво ще започнете, че схеми бол има...?

# 277
  • Мнения: 493
привет мами, моят 'работен ден', започна отрано днес - още в 6 сутринта си храних беба...после готвих боб и седнах да ви пиша предиобед и тя се разплака и сега довършвам...

залъгалка давам, че баткото мен използваше за такава и бе кошмар...а има толкова детски книжки, които разказват истории за отказване на деца от залъгалки, та ще се махне тя, не мисля и да я разхождам със залъгалка на 2г.../аз не мисля, живот и здраве ще видим какво ще е/

цедя понякога сутрин кърма аз, като ми е много напрегната гърдата от която не е сукала и я давам като излезем....моето бебе иска само навън - жега не жега - вкъщи реве

проклетият кантар ме показа +1 кг, вместо да съм на минус, писна ми направо вече, днес ходих в един аутлет да си взема нещо да имам да нося, щото дрехите ми за бременни прекалено чувалести вече, другите пък не ми стават и това още повече ме докарваше до депресия...та имам сега 2 рокли, една пола, и две ризки с къс ръкав поне да ги въртя и да не приличам на изпаднал германец, че само с една пола от тера нова и един къси панталонки от лидл бях, и двете памучни, и от пране и простиране и нон стоп носене започнаха и да избеляват....

походих си днес с количката поне 5 км...през ден вървя по толкова...и нищо не се сваля от тия проклети кила, въпреки цялото ходене и внимаване какво ям...ей сега хапнах един постен боб, който сготвих в 6 сутринта, дано не й се отрази зле, просто много ми се прияде...

айде пак се разплака, отивам да кърмя...

# 278
  • Мнения: 955
Jana Ina, баткото го захраних в 6-я месец с пюре от варен картоф и кърма. Сега мисля пак така да направя, но има време. С интерес ще следя и мненията на другите мами.
piletta, очаквам да споделиш има ли последствия от бобът. През бременността почти само това ядях, но от както родих не смея да кусам. Ако дадеш зелена светлина може и да се престраша, много ми се хапва  Crazy.
Лека!

# 279
  • София
  • Мнения: 5 193
И на мен ми се яде Mr. Green

# 280
  • Мнения: 410
Здравейте момичета,
влизам за малко за да ви се похваля Simple Smile
на моето зайче в четвъртък му беше операцията. Всичко мина добре. Той се държа много добре, като възрастен бих казала. Сякаш разбра, че е важен деня и беше много послушен. Въпреки, че не беше папкал 7 часа беше много кротък. Получи похвала от всички лекари 😊 вече съм по-спокойна-успокоих се като след операцията лекаря ни обясни, че операцията минала добре и всичко е успешно.Пуснаха ни да си се приберем и да не стоим в болницата. След операцията нинсложиха последния гипс и после ще си носи обувчиците с шиничка 😊 съвсем скоро ще си имаме две нормални крачета.
Не мога да ви опиша какво почусвах като го взеха от ръцете ми за да го вкарат в опрационната...
Моят герой  е вече добре...спряхме му обезболяващите и дори се усмихва и радва...
Връщам се да ви дочета за да съм час Simple Smile приятен и прохладен уикенд

# 281
  • София
  • Мнения: 2 663
Браво за хубавите новини и смелото юначе, гаргамелка! Дано скоро всички проблеми да са зад вас.

# 282
  • София
  • Мнения: 672
Gargamelka, само положителни новини и емоции ти пожелавам оттук нататък с бебчето. Много се радвам, че всичко е минало успешно и сте си вече в къщи.
Моята бебка днес е неспокойна - спи по малко, събужда се, има доста газове - предполагам, че коремчето я мъчи много. Надявам се скоро да отшумят тези колики, че е много гадно да гледаш как се мъчи една толкова малка душичка.

# 283
  • Мнения: 493
гергамелка браво на вас, всичко да е наред и занапред

ел давам зелен светофар за боба, на беба нищо й няма - аз го 'попарих' с гореща вода преди да го сложа в гювеча - постоя 10тина минути в нея и тази вода я изхвърлих, после го измих и го сложих в гювеча с вряща вода направо /имам кана за варене на вода/, за 2ч на 200градуса, стана супер...само да те предупредя, на беба нищо и няма, ама на теб може да се отрази - на мен лично от пазене от газообразуващи храни, голямо
Скрит текст:
пръцкане
падна после Simple Smile

нашата беба иска само навън и това си е...вкъщи не я свърта, днес с баткото и мм бяхме от 11 до 16 следобед навън, тя яде и спа, дори се наака, преобух я, баткото игра, ние хапнахме навън и се прибрахме после - през цялото време на сянка бяхме скатани, но само така й е кеф на нея....

само гледам разни оферти за планини и си мечтая, з тото живот и здраве в края на август сме на море, а ми се иска и планина...ноооо винаги е така - като има пари няма време, като има време пари няма, здраве да е. баткото е първолак наесен, дори и еднократната помощ няма да може да вземем, з тото за малко не ни стига на документи и ме е яд, з тото братята роми на наш гръб всичко получават...а моето дете и един молив няма да види от тази държава безплатен...

откакто вчера научих, че съм качила 1 килограм и перманентно ме гони постоянен глад..и да помрънкам - моля никой да не го приема лично, ама мразя ги, мразя ги онези майки с малки бебета като моето, които изглеждат така все едно не са раждали, на които не им се налага да пазят диети и какво ли още не...мразя ги, ама не им завиждам, защото горките сигурно други дертове си имат на главата...

баткото живот и здраве ще е още 10 работни дни на детска градина и го отписваме вече, че да си почине малко преди училище...как ще се оправям сама с двамата ще го мисля някак, живи и здрави да сме само, най-големият ми 'дерт' ще е готвенето и домакинството, защото сега с беба само лягам да спя, а него ще трябва да го мисля за закуски и за обеди и все пак колкото и да е голям е дете - и на него трябва да обърна внимание, не е чак толкова голям колкото ми се струва като застане до сестричката си...

за захранването - баткото го захраних и аз като ел с картофено пюре с кърма в началото на 6я месец, живот и здраве ще видя и беба как ще е, дори онзи ден се уговарях с една жена от пазара, от която си купувам моркови неторени да ми каже като наближи да свършват, та да си взема от нея и да си сваря на пара и да замразя за пюренца...да има кърма живот и здраве не мисля да избързвам и този път, щях да подхващам от по-рано ако бе на АМ

# 284
  • Мнения: 268
Гаргамелка, много се радвам за успешния изход. Радвам се, че изпитанието скоро ще е зад гърба Ви. Очите ми се насълзиха като си представих емоцията ти като са го взимали. Браво на героя също.
Пилета съчувствам ти с килата. Аз съм 2 +. Реших , че трябва да увелича физическата активност, защото това с кърменето явно ще се проточи и диетата ще остане някъде в бъдещето. Мисля да си купя колело- остава да измисля и кога да го карам Laughing Аз да ти кажа, направо си им завиждам, особено като се усмихват със самочувствие в прилепналите си блузки.
Катериче,  на планина се хапва повече,  та и тоята коконка сигурно е дръпнала.
За захранването аз захраних баткото на 4 мес. и половина с пюре от тиква. Той беше само на кърма и наддаваше бясно, а и се беше запекъл. Сега ще преценя как стоят нещата, възможно е отново да опитам на 4 мес и половина, ако наддава така бясно и все така няма проблем със стомаха, ще видя и дали го влече да опитва. Но ако изпитвам и най-малкото съмнение ще оставя захранването за декември-януари. Времето ще покаже.

Последна редакция: сб, 01 авг 2015, 19:18 от sisonder

Общи условия

Активация на акаунт