До вчера мама бе с тумбаче, а днес на ЮНЧЕто стяга погача.

  • 46 125
  • 737
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 269
Gargamelka,
Специални поздравления. Невероятно геройче си имаш! Wink искрена се радвам за вас е и нека всички тревоги останат зад гърба ти

# 286
  • София
  • Мнения: 565
Стискам палци на Gargamelka за изпитанията, през които минават. Сигурна съм, че всичко ще е наред.

Да попитам смятате ли за нормално два дни да не е акало бебето? Храненето е смесено- кърма и АМ, досега два пъти се е случвало да ака през ден, иначе си се изхожда всеки ден. Няма признаци нещо да се мъчи, коремът не е твърд. Какво да правя

Последна редакция: сб, 01 авг 2015, 23:37 от deny

# 287
  • Мнения: 1 723
При нас Вики не беше акал 24 часа и почнах леко да се притеснявам.Но реших да изчакаме още малко преди да звъня на педи.Малко преди да станат 2 денонощия,Вики напълни добре 3 поредни памперса Laughing
На мен ми беше притеснено,но май не е проблем ако пропусне един,два дни.Щом не се мъчи и не му е твърдо коремчето Rolling Eyes
И ние сме на смесено хранене.Капки за колики си ползваме еспомизан от самото начало,не сме сменяли.

# 288
  • София
  • Мнения: 565
При нас Вики не беше акал 24 часа и почнах леко да се притеснявам.Но реших да изчакаме още малко преди да звъня на педи.Малко преди да станат 2 денонощия,Вики напълни добре 3 поредни памперса Laughing
На мен ми беше притеснено,но май не е проблем ако пропусне един,два дни.Щом не се мъчи и не му е твърдо коремчето Rolling Eyes
И ние сме на смесено хранене.Капки за колики си ползваме еспомизан от самото начало,не сме сменяли.

Какво е адаптираното мляко? Ние почти от изписването му даваме Колийв и Биогая по препоръка на педиатъра за колики. Пие Фризолак

# 289
  • Мнения: 493
според нашата лекарка /ние сме само на кърма/, ако 3 дни не се изходи, вече на четвъртия се дава нещо, за да ходи - тя ни даде рецепта за лекарство за всеки случай ако ми се наложи

сисондер аз имам велоергометър, но първо не го карам в момента поради липса на време, и после с тези големи пешеходни преходи моите без почивка - вървя поне по 40 мин без да спра за почивка, няма смисъл да се претоварвам с кардио, упражненията с тежестите са при мен голямата нужда...но поне за през зимата живот и здраве като няма мърдане със сигурност там на велоергометъра ще си наваксвам

днес е вече втори август и колкото и да обожавам месеца ми стана изведнъж тъжно - така бързо ще отмине и ще се затворим да се крием от дъждове и мъгли, изведнъж ще стане студено и пак няма да сме били на воля навън - или е прекомерна жега или пък ще е мъгливо, ветровито или дъждовно...и докато се усетим ще литне времето и ще трябва да се работи.... /защото на мен лично ще ми е трудно да издържа повече от 1г в майчинство ако искам да си запазя работата, а и после с 340лв на месец...ще е мн трудно финансово/ затова....да се насладим доколкото можем, сега му е момента да работим под егидата на най големите шефове в живота ни -децата:)

Последна редакция: нд, 02 авг 2015, 00:52 от piletta

# 290
  • Мнения: 252
Здравейте и от нас.
Гаргамелка,браво на юначето.Дано всичко вече да е наред.Много щастливи мигове ви желая.
За килограмите незнам колко съм(нямам кантар и не съм се теглила),но вчера се засякох с бивша колежка(не сме се виждали 2 години)та беше учудена че бебето е мое и толкова малко(не ми личало да съм раждала).
за коликите вчера четох в друга отчетна,че дават по 5 капки зехтин(екстра вижън )в млякото.За щастие при нас няма нужда(давала съм само 2 -3 пъти капки абоколикен).Явно съм от мързеливите майки(казват,че на мързеливите майки бог давал спокойни бебета) Mr. Green Mr. Green
Мисля да опитам да захраня в края на 4 ти началото на 5 ти месец(дано ни се получи).
Приятни мигове с малките съкровища ви желая.Много усмивки и дълги часове спокоен нощен сън.

# 291
  • Мнения: 1 700
здравейте момичета!месеца започва с хубави новини.желая на Гаргамелка догодина краченцата на малкият герой да тичат лудо.
момичета да ви питам вие минахте ли на по-горен номер памперс?когато отесня,когато започна да пропуска?

# 292
  • София
  • Мнения: 565
според нашата лекарка /ние сме само на кърма/, ако 3 дни не се изходи, вече на четвъртия се дава нещо, за да ходи - тя ни даде рецепта за лекарство за всеки случай ако ми се наложи

Може ли да ми кажеш кое е лекарството?

Ах, и на мен ми става тъжно като си помисля, че скоро ще захладнее. Толкова много ми се ходи на море, но не знам дали ще стигна тази година, а дано.

Колкото до по-горния памперс- ние сме на тези с размер 3-6 килограма. Засега не ми изглежда да са малки, на месец и половина е.
За захранването и аз се чудя, понеже е на смесено хранене- кърма и АМ, може би е добре по-ранно захранване (така съм чувала, но не знам дали е правилно, предстои да питам педиатъра). Може би 4-5 месец

# 293
  • София
  • Мнения: 5 193
А защо бързате да захранвате?

# 294
  • Мнения: 1 700
лично мисля захранването да оставя за декември месец като навърши 6 месеца.не бързам хич даже  Whistling

# 295
  • Мнения: 309
Гаргамелка, браво на вас!!!  Hug Hug Hug Много се радвам за смелото момче и героичната му майка  Heart Eyes

За захранването - ние за момента сме само на кърма; с каката захраних в началото на пети месец - тогава се отби самичка; със Сияна мисля да захраня в края на пети месец, ако всичко е наред - нали ми се роди по-раничко, та затова мисля да позабавя. Доста мои приятелки захранваха на 6 навършени месеца, но в голям брой от тези случаи имаше проблеми и доста голямо забавяне при захранването. Бебчовците предпочитаха само да продължават да се кърмят и не искаха да приемат нови храни. В един случай се стигна дори до доста сериозен проблем със спада на хемоглобина на бебенцето. Разбира се, сигурно в много други случаи нещата се получават добре, но аз поне за момента така съм решила. Иначе каката я захраних с плодови пюрета - били сладички като кърмата и по-лесно се приемали. После обаче имахме проблеми, че не искаше зеленчуковите. Този път мисля да опитаме да започнем със зеленчукови пюрета.

За времето - и аз се замислям, че идват месеците, когато няма да можем по цял ден да сме навън. А сега толкова много ми харесвааа. Но със сигурност пак ще се излиза. Каката ни е януарско бебе и след като навърши 20 дни не сме изпускали и ден без да излизаме  Wink

Лека нощ и хубави сънища от нас  Hug

# 296
  • Мнения: 410
Здравейте Simple Smile
благодаря за подкрепата и хубавите пожелания.
за панперсите- ние от седмица сме на номер 2 ( ползвам само на pampers).сменихме ги като видяхме, че Алекс е над 4 кг и влизаме в категорията на номера. От тизи номер имат по-големи пакети и излиза по-евтино, също така ги имаше и на промоция в emag.
за килограмите- не съм мръднала ни нагоре, ни надолу откакто се прибрах от болницата( въпреки, че сестра ми твърди, че съм отслабнала)
за захранването- още не знам какво ще правя, те първа ми предстои да се пообразовам по тази тема.
Елл, за рядкото ако започнах да давам чай от шипка вместо вода, хич го неще, но като иска по-рано да папка го предлагам и малко пиива или пък го мъча с лъжичка 5-6 лъжички успявам.Мисля , че има ефект. и се по-нормализира.
Момичета по време на бременността косъмчетата по корема ми сякаш станаха по-големи и по тъмни. Някой беше казал, че след раждането изчезват. При мен още не е така Sad при вас как е

# 297
  • athina
  • Мнения: 524
ГАРГАМЕЛКА-браво за добрият изход от операцията,БРАВО и на малкият герой.От тук на татък само хубави емоции ви пожелавам.

ХА ЗДРАВЕЙТЕ ОТ ГОРЕЩА АТИНА!!!

Пътувахме на 1-ви срещу 2-ри за да избегнем жегите.Малкият спа през целия път-събуждаше се само да се храни.Вчера беше малко нервен от новата обстановка и от горещината,но спа спокойно през нощта и от сутринта разучава новата къща.Аз се боря с разопаковането и подреждането на багажа.
За НЕ акането-Никола от 10-ина дни не ака сам.Ходих при педи и ми каза,че имало бебета които са само на кърма и нямали нужда да се изхождат всеки ден.Коремчето му е мекичко.пръцка си доста не показва нещо да го тормози,но мен ме притеснява това НЕ ходене по голяма нужда.Каза ми също ако не се изходи 3дни на 4-ят да давам сироп ЛАКТУЛОЗА.След сиропа се изхожда,но плаче много преди това.Утре ще се срещна с тукашната лекарка да видим какво ще ми каже по въпроса.
От една седмица ползвам 2-ри номер памперси-3-6кг.
За захранването-ще видя тук лекарката какво ще каже,но смятам да започна през декември.
За сега Чао от мен.Лек ден и успешна седмица на всички.

# 298
  • София
  • Мнения: 471
Гергамелка, браво на твоя юнак!
Памперси от раждането ползвам Либеро 3-6 кг, родихме се над 3. Ще вземем последен пакет и писле минаваме на горния номер. Тогава ще сме към 5 кг. Но аз и с баткото никога не съм чакала да достигнем лимита на памперсите , за да не пропускат. Този път с Либеро съм изключително доволна. До момента имам само 3 пропуснали памперса, 2 от които не бяха сменянипо 6 часа и преливаха от материал, а третия не бех залепила достатъчно плътно. С баткото чак накрая открих марката. В началото бяхме с Памперс  със страшно много пропуски първите месеци. След това минахме на Пуфис, бях по-доволна.
Има ли някое бебе като нашето, гонещо 2-ри месец, а да не прави грам пауза нощем? Sad
За запек знам, че Дуфалак е позволен за бебчета, защото с баткото ми се беше налагало, но така и не дадох, защото знам, че той самия предизвиква газове и колики. Може да се опита масаж на коремчето по масовниковата стрелка с полусвите ръка. Биогайа със сигурност не запича, по-скоро разхлабва. Като цяло работата му е да регулира Peace
С кг водим една неравна борба. На мъжа ми му се наложи да е на диета и вечер се съобразявам с това, за да готвя- предимно месо със салата или леща и пр. На обяд ме мързи да си готвя и карам на сандвич, яйца, салатка, такива неща. Имам да свалям към 4 кг. още. Бях започнала с упражненията, но ми се появи нещо като цикъл и спрях за седмица, после дояждах сладкиши от питата и още имам  ooooh! Та не съм мръднала скоро на кг, ама има време. И на мен не ми стават основно блузките, т.е. не стоят достатъчно добре. Потници и къси гащи нямам, защото не бяха практични за работа до момента... всичките ми рокли са вталени  Tired

# 299
  • Мнения: 410

 
Има ли някое бебе като нашето, гонещо 2-ри месец, а да не прави грам пауза нощем? Sad


Алекс е на 2 м,3д и от 2 седмици имем 6 хранения.Нощната му пауза е малко странна-яде около 21 и след това вместо да се събуди в 24ч става в 2:30ч.Знам,че е по-добре и за него и за мен (ще имам 4-5 часа спокоен сън) да яде в 24ч и да пропусне това в 2:30.Пробвах една вечер и го събудих в 24ч с надеждата,че ще пропусне в 2:30 Simple Smile но той ме изфинтира-стана си в 2:30.Отказах се защото ни наближаваше операцията и исках да си е спокоен и да си папка както му дупе иска. Снощи примерно стана така,че папка около 20ч и след това трябваше около 23 часа,но явно си е харесал 2:30ч,защото пак си стана в този час,нищо че му се удължи с 1 час паузата. Но сега мисля пак да го пробвам-да хапне в 24ч и да видим дали ще пропуска това в 2:30.
Четох,че и за самото бебе е добре да пропуска едно нощно хранене-вегетативната му система тогава работела с по-бавни темпове.

ето малко и да се посмеете Simple Smile цитат от книга за отглеждане на бебе: "КЪРМАЧКАТА ТРЯБВА ДА СПИ ПОНЕ 8 ЧАСА НОЩЕМ И ДА СИ ПОДСИГУРИ ПОНЕ 2 ЧАСА СПАНЕ ПРЕЗ ДЕНЯ"  Joy Joy Joy Joy който е писал това не е имал контакт с бебе,камоли с новородено  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт