До вчера мама бе с тумбаче, а днес на ЮНЧЕто стяга погача.

  • 46 153
  • 737
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 410
Момичета, спешно ми трябва информация по колко мл. изяждат бебоците Ви ? Докарах си кошмарни разранения на едната гърда и ще изцеждам, но трудно излиза и Ви питам по колко изяждат, за да зная да дохранвам ли и по-точно с колко. Моят е много лаком, така че бих прибавила малко към вашите милилитри, но поне ме ориентирайте моля.

sisonder аз четох,как се изчислява по колко мляко трябва да се дава:

10х(брой навършени месеци)+100= необходимите милилитри


Като се консултирах с педи за да знам колко да оставя ако се наложи се оказа правилна. Аз обаче съм сигурна,че моя малчо изяжда повече-поне още 20 мл отгоре

# 331
  • на пясъка при черупките от миди
  • Мнения: 1 305
А сложшхте ли ваксините? Мен ме притеснява в тези жеги да ви кажа...

# 332
  • София
  • Мнения: 672
И мен ме притесняват ваксините - вторият месец се слагат хрпатитната + шествалентната, което за мен е прекалено... Повечето бебчета трябва да са минали през това вече. Бихте ли споделили как ги приеха вашите бебоци? Имаше ли температура или други неразположения?

# 333
  • на пясъка при черупките от миди
  • Мнения: 1 305
Точно затова още не съм ги сложила. Смятам да говоря с педиатърката да ги оставим за по- хладно време. Моля ви мамите, които вече са ходили за ваксина на бебоците да споделят дали след това е имало нещо  Peace

# 334
  • Мнения: 23
Доколкото знам шестеалентната включва и тази за хеп б по принцип и за това от втория месец се бие а не както преди на първия за хепатит, а на втория петвалентна,за което разбрах от педи че било по добре. Онзи ден като ходих за болничния тя ми каза, че трябва да бие на Сиана по стария начин понеже имало недостиг на шествалентните ваксинини затова и би тази за хепатит. Малката освен, че си поплака заради самото боцкане нямаше други реакции. Бях чувала, че може да е сънлива или да вдигне темп, ама за щастие нямаше нищо такова, просто както обикновенно си мрънкаше. Радвам ви се като ви чета как си кърмите и прочие, на мен кърмата спря след като първоначално намаля и Сиана отказа да суче и от няма кво реших да изцеждам да и давам каквото мога но след седмица драстично намаля  Sad и сега сме на ам и яде по 90мл ама мисля скоро да увелича, вечер си прави пауза от 22.30-23 до към 5.30-6.

# 335
  • Мнения: 268
Благодаря за формулата. Ще ми е полезна.
За ваксините - на нас ни сложиха само хепатитната - друга няма. Педиатърката ми каза, че тя намала ефекта на температурата.  Фъстъчко сякаш беше една идея по-неспокоен, но не съм сигурна дали не си внушавам.
    Пипи, пак заповядай. Радвам се, че сте увеличили кърмата.  bouquet

# 336
  • Мнения: 955
Привет, момичета!
За спането - от известно време вечер си прави около 6 часа пауза. Заспива около 12 и се събужда около 6. През деня в повечето случаи спи на пресекулки по макс 30 мин, което е много изнервящо и съответно нищо не мога да си свърша в къщи.
Кенгуру - взех на Чико, което става за новородени. Достатъчно високо е и придържа главичката.  Слагала съм я 2 пъти - харесва й.
Изцеждане след хранене не практикувам с това дете, кърма имам достатъчно. С баткото цедях и си докарах хиперлактация. Сега малката си регулира лактацията. Цедях понякога първият месец - ако усетя, че са препълнени гърдите до облекчение, ако усетя, че е малко кърмата цедях до изпразване, за да стимулирам. Сега са регулирани нещата и не пипам тенджерите на малката Wink.
Ваксините ги слагаме сега в 3-я месец по коригирана възраст /нали се роди в 8-я месец/. На старият имунизационен календар сме. Миналата седмица й биха ваксината против Хепатит - нямаше реакции /на следващият ден не искаше да спи, но не знам дали се дължи на ваксината, тъй като тя си има такива дни и без ваксина/. Днес й биха Пентаксим и Синфлорикс едновременно. Казаха да давам превантивно Панадол/Нурофен, но смятам да дам само ако вдигне Т. Силно се надявам да ни пропуснат неразположенията  Praynig.


# 337
  • Пловдив
  • Мнения: 2 136
Кенгуруто, което имаме е Чиполино взехме го, когато спечелихме ваучер.
Има възглавничка да и подпира главата, високо е.
Като размислих разбрах, че детето ми си прави нощна пауза някаква. Яде в 22-23 часа, а после в 3-4. Т.е. има пауза 6 часа, едно пропуснато хранене през нощта.
Новия номер е див стремеж за движение. Извива се назад и се извърта, изтласква тялото си нагоре и настрани и се върти от положение с главата на ляво минава в перпендикулярно и накрая дори с главата на дясно.

# 338
  • Мнения: 401
Ел една моя приятелка ми каза да сложа листо здравец с капка мед и така и направих...нейното дете е преживяло всички ваксини без никакви последствия благодарение на това.

# 339
  • Мнения: 955
Коконче, меда ме притеснява, много силен алерген е. До колкото знам до 2 год. и външно не е хубаво да се прилага, а вътрешно - след 3. Баткото е голям и се изприщва от компрес с мед на гърдите, та не смея.

# 340
  • в матрицата
  • Мнения: 952
Здравейте, момичета! Много тъжно ми става като ви чета за тия пусти ваксини...хем ви се свива сърцето, хем ги бодете мъниците. Е, аз поне това съм си го спестила, както и последствията....  Hug

# 341
  • Мнения: 410
здравейте Simple Smile
 на Алекс ще му бият ваксината около края на месеца- вече почти на 3 месеца ще бъде, но лекарката каза, че иска да е малко по- голям. Същи така ни предстои отново пътуване до Варна заради лечението и педи предпочита след пътуването да прави ваксината, а не преди това. Изписа му някаква подготовка преди ваксината-3 дни преди да я бие да му давам витамин С и калции( изписала ми е ампули). На някои от вас изписаха ли такава подготовка?
Покрай лечението на малкия изобщо не съм усетила,изтръпването на пръстите ми е изчезнало Simple Smile

# 342
  • athina
  • Мнения: 524
ДОБРО УТРО МАМЧЕТА И БЕБЧЕТА!!!

Положението с моите разранени зърна беше станало сериозно-плачеше ми се всеки път като кърмех.Взех от аптеката чист ланолин на МЕДЕЛА-PURELAN 100.Това му е заглавието-поне тук в Гърция.След 3 намазвания няма и следа от болката която изпитвах.Тубичката е 37гр.и струва 12 евро.Не знам дали го има в България защото не ми се беше налагало да купувам такъв крем но е ефикасен-поне при мен.Дано съм полезна и на вас с тази информация.
Иначе да се похваля-вече 2 пъти малчо се изхожда самичък без чужда помощ-през ден но все пак е напредък.Около силните колики бях ограничила плодовете-дори бях спряла да ям такива.При един разговор със зълва ми,тя ме попита какви плодове ям и като и казах,че почти не ям тя ми каза,че може и това да е причината малкия да не се изхожда сам.Започнах да ям всеки ден по една голяма праскова плюс салата обед и вечер и резултатът е налице.Ще продължавам така и ще видим дали ще почне да се изхожда всеки ден.
Един въпрос към мамите с по-големи от моето бебчета-Смятам,че коликите отшумяват-да не кажа,че са отшумели,но продължавам да давам капки.Имам половин шишенце АБОКОЛИКЕН и малко повече от половин ЕСПУМИЗАН.Смятам да ги издам и да не купувам повече.Та въпросът ми е ИЗВЕДНЪЖ ли ги спирате или ПОСТЕПЕННО ги намалявате,и как точно?Намалявате капките или пропускате хранене?МОЛЯ давайте съвет защото съм доста БОСА по темата колики.
По темата за ваксините-реших,че ще се водя по тукашния календар,който не се различава много от българския.Основната разлика е,че започват да слагат ваксини от 2-ри месец,а не от 1-ви.И така нашата 1-ва ваксина ще бъде сложена на края на август,защото лекарката ще бъде в отпуск до 25-ти.
Още един въпрос-тукашната лекарка ни изписа вит.Д-в България ми казаха,че няма нужда-та купих го аз и трябва да давам по 2капки.В листовката пише да се дава по време на хранене.ВИЕ КАК ГИ ДАВАТЕ?
ХУБАВ ДЕН НА ВСИЧКИ!!!

# 343
  • Мнения: 410
аз давам витамин D -2 капки на първото сутрешно ядене, непосредствено преди да започна кърменето. В една лъжичка изцеждам 2-3 капки кърма, слагам капките и му ги давам.

# 344
  • Мнения: 165
Аз вит. Д капя директно в устата и после му давам веднага гърда да суче.

Общи условия

Активация на акаунт