До вчера мама бе с тумбаче, а днес на ЮНЧЕто стяга погача.

  • 46 184
  • 737
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 493
привет майки и дечица, минавам на отчет и после ще се връщам да чета

консервената фабрика за биопюрета отвори врати - вече имам 6 малки бурканчета с такова от нектарини, и 'ледчета' от тиквички на пара във фризера, както и ледчета от нектарини на пара... да сме живи и здрави, мисля да правя 'ледчета' и от круши, моркови /купувам си неторени от сигурна жена на пазара/ и от тиква също...ами за нектарините дадох около 2лв и 50, поне знам, че вътре е само плод и то от български нектарини,без добавена захар...и така, мисля си да ви кажа, че ще гледам плодови и зеленчукови пюрета аз да правя, а тези от месо ще купувам, защото нямам сигурен източник с чисто заешко или пуешко месо например...та да видим...

за ваксините -  вчера биха на беба две по една във всяко краче - веднага сложихме кулпач отгоре дори лекарката ми ги сложи, вечерта й дадох панадол бебе 2,5мм, сменях кулпач на 6 часа и преди малко я изкъпахме...говорих си с едни майки с деца на по 2 годинки - още 2 пъти има така по 2 ваксини, после в 6я месец май има някаква друга...да сме живи и здрави и да има кърма, докато не й минат всички ваксини грам няма да я откажа от кърменето...дори започвам да се замислям и да си замразявам и кърма на 'ледчета' както правя с зеленчуците, за да имам при захранване за по-лесно да й бъркам пюретата с кърма, отколкото а АМ...

за спането точно щях да се хваля, че беба спи по 6часа плътно и тя започна да спи по -скоро на 5 часа нощем, според мен е защото ожаднява в тия жеги, но понеже понякога съм мн сънена и докато изчисля 5 или 6 часа са минали и й давам да си суче, та да има мир да се донаспя

живот и здраве баткото след 15ти вече го спирам от градина, единствената ми тревога е, че ще трябва да го мисля какво да яде, иначе да е жив и здрав е кротък, а сякаш беба е по-спокойна той като е с нас, той ходи да й пее, да й дава биберон, или просто ако си играе пред очите й понякога и това й стига, само да е на кеф...

моята бубулечка след 19 дни живи и здрави и хоп става на 3 месеца....кога литна това време? още не мога да се отърся от работата си, не може да ми почине съзнанието от нея...и утре ще се извърти и пак ще трябва да работя...хубаво е сега лятото, по-евтини зеленчуци, изобилие от плодове, по-малки сметки за ток...но зимата, ние сме на ток отоплени само не ми се мисли...чак се колебая дали да не си сложа една камина поне в хола, но като си представя каква пепел ще хвърчи и как ще се очернят боядисаните стени и се отказвам...само да не е супер люта зима с много сняг и минусуви температури...или пък с много мъгли и ужасни ветрове...иначе мен студено не ме притеснява, баткото е в края на годината роден и него го мятах в количката още на 20я ден навън и на разходка да се калява...естествено, не сме стояли по 3-4 часа навън, но за час все може да се размърда човек

вие имате ли забавяне с болничните - досега на 2-3 число, до 8мо най-късно получавах сумата за предходния, сега още не са ми превели за юли та се чудя  newsm78

оставям ви да дочитам и да заспивам, че отново е среднощ

лека  Crazy Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 346
  • Мнения: 955
gergamelka, на нас не са ни препоръчали подготовка за ваксините. Единствено панадола в деня на ваксините и следващия. Аз обаче не дадох и за щастие малката не вдигна Т. Вчера беше малко сънлива, доста спа, но не сме имали никакви проблеми.
Geri ATHINA, капките за колики ги спрях аз. Пак я свива коремчето от време на време, но е търпимо. Аз ги намалих постепенно, не ги спрях изведнъж. Можеш да ги намалиш и да наблюдаваш, детето ще си покаже.
Вит. Д капя по 2 капки директно в устата обикновено след баня. Не съм се съобразявала дали е преди или след хранене, не знам до колко в правилно.
piletta, вдъхновяваш ме с тези пюрета и ледчета. Аз имам замразено домашни тиквички и месо от домашни бройлери за сега. Надъха ме утре да направя някоя прасковено пюре. Смятам да изчистя, обеля и да мина на блендера. После вариш ли бурканчетата?
И аз често си мисля колко бързо минава времето и как малките буболечки растат като гъбки и сякаш ме е страх, че не мога да й се нарадвам пълноценно. Днес гледахме клипчета на баткото като е бил колкото Михаела. Забравила съм, сякаш виждам непознато бебе. Времето лети ужасно бързо... А 2 години ще минат като 1 миг ... хич не ми се връща на работа  Crossing Arms. Вярно, че много ни се отрази на финансите /моите доходи спаднаха на половина, дори повече/, ама ми е толкова хубаво!
Хайде лека!

Последна редакция: сб, 08 авг 2015, 01:06 от Ellle

# 347
  • Мнения: 493
Ел аз взех нектарини,за да не беля,измих ги мн хубаво, половината махнах костилките/деляха се/ и сложих на пара, другите сурови ги завъртях небелини във блендера, много ги пасирах, после така сурови в бурканчетата и варих самите бурканчета 15-2о ми -така се свариха в самите бурканчетата...другитр на пара после ги пасирах и замразих.
И на мен мн ми паднаха доходите само да сме живи и здрави

# 348
  • Мнения: 1 739
piletta аз тъкмо търсех инфо за тези болнични и майчинство после.На вас как ви превеждат сумите?Всичко на куп ли?Че на мен ми превеждат някакви странни суми и съвсем се омотах,кога какво съм взела.От 20-ти май съм 45-дневният преди раждане.Веднъж получих 94лв,веднъж 360,веднъж 74 и преди 3дена още 286лв #Crazy
На въпросът-да,до 3-ти ми превеждат някаква сума,но странен размер.После пак на други дати(около 20-ти някъде)

# 349
  • София
  • Мнения: 65
От два часа ви чета и ми се върти в главата един въпрос: Само моето бебе ли яде на 4 часа (8:00; 12:00; 16:00; 20;00 и я вдигам в 00:00 да яде, но не суче повече от 5 мин. понеже спи..) и спи от 21:00 до 5:00?? И не че се оплаквам, но.. това нормално ли е??- на два месеца е..

За портокола: Пробвах да я будя и храня на 3 часа и тя не яде нищо почти..само я изнервям.. :/

# 350
  • Мнения: 955
Sonyta, а защо я будиш, какво те притеснява? Моята бебка например снощи си направи пауза 8 часа. Хич не ми е минало през ума да я будя Simple Smile.

# 351
  • на пясъка при черупките от миди
  • Мнения: 1 305
Охх момичета, днес ходих за нови тоалети, че пак са умалели. В София обаче наистина нищо не намирам. Ходих в моловете, пиротска и графа. За молки бебета много оскъдно има. Някой може ли да ми каже къде в София има нещо като борса за бебешки дрешки, пелени, козметика  newsm78

# 352
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 1 194
Здравейте момичета,
Отдавна не съм се обявявала в темата, но не изпускам нито един пост  Naughty

Sonyta, преди 3-4 дни аз промених режима на моето бебе и я храня на 3.5 часа - 4.00 часа, защото на 3 часа изяждаше 70-90мл. Сега изяжда около 100-120мл и определено яде с охота. Нощна пауза прави от 23:30-24:00 до към 6:00-7:00. Разбира се, понякога се случва да се събуди и по-късно или по-рано, както тази нощ - нададе вой в 5:15. Опитах с биба, но не ми мина номера и в 5:30 я нахраних  Mr. Green А през деня спи предимно на пресекулки, макс 30 мин.

gergamelka, и на мен педи не ми е препоръчвал никаква подготовка, даже за първи път чувам да се прави такова нещо. Иначе въпросната 6-валентна ваксина ни предстои на 18.08 - тогава малката ще е на 2 месеца и половина, приблизително. А и нали се роди по-рано и педиатъра иска да не е съвсем в началото на 2-я месец.
Иначе сложихме миналата седмица ваксината срещу ротавируса, нямаше никакъв проблем от нея. След месец трябва да направим втория прием.

Geri ATHINА, при Маги все още си има колики, но вече са на периоди, но и преди и сега не давам системно лекарствата, а когато видя че има нужда. Смятам към края на месеца да ги спра, постепенно, като се надявам че дотогава съвсем ще намалеят.

Вит. Д давам по една капка, предимно вечер, но общо взето по което и да е време на деня, не спазвам часове.

За болничните - идея си нямам кога и какво ми изплащат. Омотах се съвсем и се отказах да ги следя  Crazy

piletta, Ellle, накархте ме да се замисля за консервиране и аз  newsm78 newsm78 Имам възможност за домашни плодове и зеленчуци от родителите на мъжа ми, а захранването не е чак толкова далеч и посред зима ще е добре да имам качествени продукти под ръка...

А за това как си лети времето, изобщо не искам да се замислям. Голямото ми дете е на 9 години и нямам ни най-малка представа кога и как отлетяха и като знам, че и с това бебе така ще стане...  Cry

Хайде хубав уикенд от мен Simple Smile

# 353
  • Sofia
  • Мнения: 379
Mrs Fiore, в Хаджи Димитър има борса за дрешки - http://www.dianainicky.com/
Шият ги на място и не са лоши като качество.

# 354
  • Мнения: 955
piletta, мерси, ама аз никаква не я свърших днес. Събудих се в 11 /т.е. ММ ме събуди/ и изпуснах бабите на пазара...

# 355
  • Мнения: 493
Нищо ел и утре е ден...и аз до 11 спах, че беба ме буди през нощта

# 356
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 1 812
в какво прибирате *ледчетата* с плодовете и зеленчуците?аз си мисля в пликовете за замразяване на кърма,но са скъпички най-евтините на лансинох излизат по 0.40 лв  newsm78. рових се малко из нета и намерих торбички на playtex, който не били подходящи за замразявяне на кърма, но дали стават за ледчетата
www.minimod.bg/615/playtex-пликчета-standard-236ml
пликчета излиза по 0.08 лв  Thinking

# 357
  • на пясъка при черупките от миди
  • Мнения: 1 305
Mrs Fiore, в Хаджи Димитър има борса за дрешки - http://www.dianainicky.com/
Шият ги на място и не са лоши като качество.

Благодаря Simple Smile

# 358
  • София
  • Мнения: 565
Mrs Fiore, има борса на Вис Виталис на Симеоновско преди Околовръстното, основно бебешки неща са, до 1 година.

Може ли да ми дадете подробности за тези ледчета за бебета- сурови ли замразявате или ги варите и тогава?

На мен също са ми казали да се прави тази подготовка за ваксина, gergamelka - предходния ден, деня на ваксината и следващия по 3 пъти на ден се дават 2 мг, а останалите 4 мг от ампулата да се изхвърлят.

sibil1987 , също получавам последния месец странни суми от майчинството, включително със стотинки. Нито знам за кога са, нито защо са така. В градинката коментираха и други, че има нещо такова и при тях

# 359
  • Мнения: 493
Варя на пара правя на пюре и замразявам
Пликове от лидл за замразяване 75 бр си купих са в кутия
Сори за телеграфния пост отивам да правя вечеря

Общи условия

Активация на акаунт