Моля за адекватен съвет! Съпругът ми има проблем с алкохола!

  • 20 572
  • 102
  •   1
Отговори
# 45
  • На земята, която е всъщност звезда.
  • Мнения: 2 541
Значи филма как той катастрофира с децата си е достоверен а филма как спира да пие не е.

Сценарии всякакви може да има но лошите май ви допадат повече.

Да решиш проблем като избягаш не е качество на човек с който искам да живея.  

Е, ама "твоят" човек точно това прави: решава проблемите си като "бяга" с помощта на алкохола. Не сяда да реши как да промени нещата, не търси друга работа, не се мести в друг град или държава, не се преквалифицира...
Е, щом ти не искаш такъв човек, защо отсрещната страна да иска да живее с него?  newsm78

# 46
  • Мнения: 466
Човека ползува алкохола като антистрес.

Ако искаше да избяга отдавна да е напуснал жена си.

# 47
  • До морето
  • Мнения: 7 158
Човека ползува алкохола като антистрес.

Ако искаше да избяга отдавна да е напуснал жена си.


Оф, що не вземеш да млъкнеш или да отидеш да ръсиш акъл някъде другаде, а? Не знам на интересен/сна ли се правиш или наистина толкова ти е капацитетът, но ако ти си прекарал/а и един ден в присъствието на човек с алкохолна зависимост, аз си сменям името!!! А след като нямаш опит може би трябва да ограничиш коментарите си в тази тема, щото хич не са адекватни!

По темата: мъж алкохолик не съм имала, но пък си имам майка- алкохоличка! Както някой по- горе каза, стигне ли се до тайно пиене и скрити шишета, нещата са сериозни и то много. Той отрича и няма да си признае никога, така че ти недей чака чудодейно изцеление. Малцината, които са успели да се преборят с алкохола сами са осъзнали проблема си и обикновено са доста по- умни от човек, който пие по време на движение, докато собствените му деца са в колата. Извинявай авторке, но това говори много за умствения багаж на мъжа ти!!!

И всички, които го защитавате този нещастен, стресиран и беден човечец - ако утре излезе пиян с колата си и блъсне вашите деца, тогава какво ???

# 48
  • Winterfell
  • Мнения: 590
Моя мъж имаше огромен проблем с алкохола- пиеше големи количества всеки ден,даже тема тук пусках. И той беше започнал да пие от стрес,неусетно беше залитнал.Много време говорихме,карахме се,понякога казваше,че разбира,че има проблем,друг път,че няма,и не иска да спира.
Не знам защо,но понякога и по отношение на някои въпроси мъжете са склонни да се вслушват повече в мнението на външни хора,а мнението на половинката остава нарочно пренебрегнато,особено ако е единствено.
Аз събрах кураж,и говорих с най- близките ни роднини и приятели,които всъщност  се оказа,че отдавна са наясно с проблема.Те също говориха с него- и чудо!,взе та осъзна,че проблемът е реален а не само в моята глава.
Поговори с брат му,твоите,неговите родители,приятели,кумуве или които са ви най- близки и ги помоли да ти помогнат.Искрено се надявам това да помогне,ако не- нямаш друг избор,освен да му биеш шута,и да спасиш децата си от това,което ще последва в бъдеще

# 49
  • Мнения: X
А сега вие си представете тя разведена с 2 деца на квартира и с мизерна издръжка.

Той с нова жена с която изживява втори меден месец.

Зарязва пиенето защото вече няма кой да му мрънка и бори стреса със секс.

Идеята за раздяла май не е никак лоша.
Ако толкова лесно се лекуваше алкохолизъм, то алкохолици нямаше да има.
Дано, ама ...надали!

# 50
  • Мнения: 2 222
И коя нова жена ще го вземе в този му вариант  newsm78

# 51
  • Мнения: 6 214
И коя нова жена ще го вземе в този му вариант  newsm78
Нали? Китка...

# 52
  • На земята, която е всъщност звезда.
  • Мнения: 2 541
Човека ползува алкохола като антистрес.

Ако искаше да избяга отдавна да е напуснал жена си.


По тази логика, ако му пречеха натякванията й и искаше нова жена, отдавна да я е напуснал, нали?

Както и да, не поставяй нещата толкова елементарно, бягствата не са само физически.

# 53
  • Мнения: 2 190
Каквото и да направи от тук дадените съвети наистина няма да спре пиенето.

Ако обаче вземе да спре да му натяква и да стане по интимна с него може и да има някакво развитие в друга посока.
Тази идея проверена ли е на практика? От опит ли го казваш? Ако отговорът е "да" - ще ти повярвам. Не знам, може между двама мъже-съпрузи и да работи.
Но от наблюдения в хетеросексуален брак с мъж и откриване на празни бутилки - ще ти кажа, че идеята за повече интимност и повече разбиране, работи, ама в обратна посока. Както казваше баба ми "за алкохолизма и к'рвалъка винаги се намира извинение".
Приятелката ми вместо метафората потъващ кораб", използша "пропаст". Каза му, че ако иска да пада, ще бъде сам в този момент. Защото детето има нужда поне от един оцелял родител.
И о чудо. Като разбра, че не може така, взе, че се промени. Не става лесно, имаше залитания - изкушения дебнат от всякъде, най-вече разни фирмени сбирки. Обаче, ако мъжът реши, успява да преодолее или поне намали пиенето до разумни граници.

# 54
  • Мнения: 7 325

Той с нова жена с която изживява втори меден месец.

Зарязва пиенето защото вече няма кой да му мрънка и бори стреса със секс.

Идеята за раздяла май не е никак лоша.
мда, ама тая идея е нефункционираща. Имам такъв пример. Пресни гаджета са, той става сутрин и се започва в почивните дни денонощно, в работните се отрязва след работа до безпаметност. Тя гледа на нещата филосовски - ми това е неговия начин на живот, бори страса. До кога ли обаче ще разсъждава така? Докато намери някой друг да я гледа или докато той реши че парите които и дава може да ги инвестира в любимото си занимание.

# 55
  • Мнения: 7 006
- тежка работа
- недостиг на пари
- липса на семейно спокойствие

Ще пие разбира се. Как иначе се преживява този стрес ?  
Изчетох ти всички мнения по темата..И ми се сгади..
Абсолютно манипулаторство и удари по чувството за дълг..
Е така и тъпата ми приятелка алкохоличка се задълба и стигна до тук,щото гаджето и алкохолик,се "самоубиваше" всеки път когато тя събереше смелост да го зареже да се прибере у дома си,където вече я натискаха за лечение..Влачиха се с години,щото тя проста кат галош,а оня хитрец я караше да го съжалява,какви ли не сценки играеше и тя се връзваше..Вече е късно за нейното лечение,и изгуби цели 7 години от живота на дъщеря си..

И сега какво..Ако авторката го зареже,той ще продължи да пие,ще стане по-зле дори,и разбира се,че тя ще е отговорна за неговата деградация..Че вместо да му кълца салатки и да му продухва чинно тръбите,всяка вечер,па белки той почне от кило да пие по половин,жената избрала да си гледа децата..Лоша,лоша жена!А мъжо кой ще и го отглежда? ooooh!

Аз знам едно..Гангрена се реже издълбоко!

# 56
  • Мнения: 2 127
Човека ползува алкохола като антистрес.

Ако искаше да избяга отдавна да е напуснал жена си.

Ама ти алкохолик само на картинка си виждал май  ooooh!

# 57
  • Мнения: 32 494
Значи, страх те е за последиците върху децата, ако се разделите, но не те е страх за последиците, ако катастрофират с подпийналия си татко ooooh!

+1
Дете съм на разведени родители. Баща ми беше алкохолик. Нямаше по-голямо щастие от развода. Вече нямаше нужда да присъствам нон стоп на пиянските му изпълнения.
Бих го определила като мърляч и путьо този мъж без чувство за отговорност. Не му пука нито за жената,нито за децата. Хем нямат пари, хем той изпива и малкото пари което имат.
Вместо да си намери по-добра работа и да се грижи за семейството, той се налива. Страшен мъж, няма що. Уж били силния пол  Joy
На всичкото отгоре и безхарактерен и работи на брат си без пари, а вкъщи семейството едвам крета.
Моят баща спря да пие не защото загуби семейството си. Той не искаше развод, но хем искаше майка ми да е с него и ние, хем искаше да се налива като свиня. Е не му мина номера. Алкохола отказа много след развода, защото получи усложнения с черния дроб.
Така че Авторке, като човек преживял подобно нещо, мога да ти кажа, че е голям стрес за едно дете да живее с пияница. А има вероятност децата ти да тръгнат по неговия път + да имат проблем с интимните си връзки заради алколизирания пример, който получават от хубавия си баща.

# 58
  • Мнения: 373
аз лично пиех най-много когато работех на три работи едновременно.Хич не издържам на стрес.Сега взимам два пъти по-малко пари и имам много свободно време през деня.Тоест стреса не беше предизвикан от безпаричие,а от работа.ако работиш като идиот по 8-9 часа хем пиеш,хем за децата нямаш време-една трагедия.Сега си играя с малките 4-5 часа на ден,играя баскет,чета книги и свиря.Цената на това удоволствие е намаление на общия доход от малко над 2000 на 1350.А,и много по-малко поркане.

# 59
  • Мнения: 6 122
Каквото и да направи от тук дадените съвети наистина няма да спре пиенето.

Ако обаче вземе да спре да му натяква и да стане по интимна с него може и да има някакво развитие в друга посока.


Това ако наистина човекът е зависим изобщо не помага, ама изобщо. Зависимостта не е проблем като всички останали. Това е заболяване, което не се лекува по гореописаният начин, за съжаление.

Общи условия

Активация на акаунт