Съпровождащи проблеми при алкохолизъм

  • 3 290
  • 55
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 5
Здравейте! Имам много спешен въпрос! Мъжът ми е алкохолик и тъй като му откраднаха портфейла с всички документи, ваденето на лична карта ни забави да потърсим лекарска помощ. Проблемът е, че от два дни, въпреки че пие започна да се чувства много зле. Изпитва обща слабост, повръща, има диария, абсолютна липса на апетит, сериозен тремор на цялото тяло, не само на ръцете, виене на свят и обща обърканост😢😢😢!!! На какво се дължи това и какво да предприема??? Ужасно съм уплашена, че може да се стигне до летален изход!!! Моля ви, ако можете да ми кажете какво се случва и какво да предприема, ще съм ви адски благодарна и задължена! Изгубих предишната си любов заради лекарска грешка и сега се чувствам като в капан! ПОМОЩ!!!

# 1
  • Мнения: 10 794
Да не е пил някакво менте и да се е натровил. Извикайте Спешна помощ или отидете като му е толкова зле.

# 2
  • София
  • Мнения: 5
Здравейте! Той си пие една и съща водка, няма да пиша марката, но не е българска и не е евтина:confounded: Но и това ми мина през ума, проблемът е, че когато преди години виках линейка за мъжа ми, който почина, лека му пръст, ми беше отказана спешна помощ и то за тежка бъбречна недостатъчност и честно казано сега буквално ме е страх да им звънна, защото очаквам още по-голяма незаинтересованост с оглед на това, че става въпрос за зависим към алкохола човек Cold Sweat Явно има хора, за които зависимите хора са „второ качество”, сами са си виновни и едва ли не, не заслужават никакво внимание, особено от медицинските лица (естествено не слагам всички под общ знаменател), но поне това съм забелязала досега. Въпреки че съм адски озадачена при положение, че говорим за хора, изучавали медицина, които би трябвало да са наясно, че зависимостите се водят официално за хронично-рецидивиращи заболявания...

# 3
  • Мнения: 22 867
Щом човекът е толкова зле, извикайте Бърза помощ. Докато правите разбор на медиците и отношението им към болни, зависими и независими, не се знае какво може да му се случи. И на скъпи водки се продават ментета.

# 4
  • Мнения: 10 794
Баща ми е на "ти" с алкохола от 30 години, от 10 е неспасяемо положението... ще си спестя коментара дали са си виновни или не...

Обаче да ти кажа доста често съм виждала баща ми в подобни на мъжа ти състояния. Просто като почне да се налива с дни, налива, налива, налива и накрая явно му идва в повече, ляга като болен, повръщане, треска. Това за 1-2 дни. И после като му мине пак почва наново до следващия път.

А това за страха ти от Спешното -  ако вземе, че се случи най-лошото у вас, после ще се обвиняваш цял живот, че не си потърсила помощ.

# 5
  • София
  • Мнения: 5
Аз хубаво ще ги извикам, но ако отново ми откажат Fearful Да хващам такси и мисля към ВМА...това е което мога да направя...действам! И все пак съм ужасно уплашена....Благодаря ви! И все пак ще следя ако случайно се включи някой, който е наясно...поне да получа разбираемо обяснение за това му състояние, защото съм сигурна, че в болницата няма да ми бъде преведено на обикновен човешки език!!!Стискайте палци, звъня им Disappointed Relieved

Последна редакция: сб, 04 юли 2020, 23:01 от Не се сърди, човече

# 6
  • София
  • Мнения: 5
Ужасно! Действам!!!:cry: Няма да мога да преживея този ад и да изгубя човека до себе си за втори път...Благодаря ви много!!!

# 7
  • Мнения: 240
Състоянието му е за болница. Няма какво да се чудите.

# 8
  • Мнения: 758
Алекс, дано всичко е наред и да получите адекватна и навременна помощ, но според мен и сега живеете в ад...и първият Ви мъж ли беше алкохолик? Вие също ли злоупотребявате, или само теглите? Простете въпросите ми, в пълно право сте да не им отговаряте. Имам роднина, който наскоро лежа в болница, изпаднал в същото състояние и го закрепиха.

# 9
  • София
  • Мнения: 5
Хм, не, аз не употребявам алкохол от вече осем години. Мъжът ми, лека му пръст, също не пиеше. Почина, защото получи бъбречна недостатъчност, започна хемодиализа, но поради липса на интерес към епикризата му, е започнал да задържа вода в тялото, но което го погуби беше събирането на вода в белите дробове, при което след като сподели с лекарите, че има затруднения с дишането, вместо в Спешно отделение, което беше на няколко метра, той беше изпратен при личния си лекар в петък - 24 май!!! Е, момчето си отиде на 40 години буквално удавен в собствените си дихателни пътища в адски мъки, които не пожелавам на никого и които поне според мен нито един човек не заслужава!!! Иначе аз съм на поддържащо метадоново лечение, тъй като на 15 години започнах да злоупотребявам с един от най-разпространените тогава и току-що заляли черният пазар наркотици. Най-известното производно на морфина - Х. Просто бяхме в тийнейджърските си години точно след прехода, когато този боклук буквално се изсипа на улицата и много хора около моят набор се излъгаха да пробват, но уви, не остана само проба...Родителите и учителите не бяха толкова наясно със симптомите на опиоидната зависимост и когато разбраха какво се случва с нас, вече беше прекалено късно Cry Няма да твърдя, че не ме е срам, че изгубих едни от най-хубавите си години, срам ме е и да говоря за това, но, когато фактите говорят и Боговете мълчат, а със сигурност знам, че няма бедни, богати, няма интелигентни или глупави, изобщо няма застраховани семейства. Може да се случи на всеки, както и на каквато и да е възраст...затова пиша тези неща, защото много хора смятат, че в тяхното семейство това не може да се случи, но съвсем не е така! Майка ми и баща ми са инженери, завършили МЕИ, аз винаги съм била отлична ученичка, въпреки проблема, дори успях да завърша бакалавърска степен по психология...и все пак...съм зависима!!! Влизаме в приемната на болницата, затова спирам да пиша, а и повече няма какво да кажа. Само да отбележа, че отново ми беше отказана спешна помощ и с помощта на приятели стигнахме до тук с таксиметрови услуги!!! ЗА ПОРЕДЕН ПЪТ СЕ УБЕЖДАВАМ, ЧЕ ЖИВЕЕМ В СТРАНАТА НА НЕОГРАНИЧЕНИТЕ ВЪЗМОЖНОСТИ...В КАВИЧКИ...БЛАГОДАРЯ И ВСИЧКО ДОБРО ВИ ЖЕЛАЯ!

# 10
  • Мнения: 3 732
Пиши развитието!

Пожелавам ти сила!

# 11
  • Мнения: 6 301
Има симптоми на натравяне. Май в токсикологията трябва да го приемат.
Може да е менте алкохол, може препиване, или да не дава Господ черния дроб да е тръгнал да заминава.
     Ако се появи кръв в урината или изпражненията задължително на чернодробен специалист.

# 12
  • Мнения: 12 748
Не разбирам, как така се отказва спешна помощ. Ако наистина са ти отказали, оплачи се. Става дума за конкретни хора, които са отказали, а не за държавата, която всъщност ги задължава да оказват спешна помощ и им плаща от нашите данъци и осигуровки.

# 13
  • Мнения: 6 301
Те и да не откажат, като съм чувала колко бързо идват... Много по бързо става с такси, стига болният да е в състояние да се движи.

# 14
  • Мнения: 758
Желая ти много сила и твърдост, за да се справиш с всичко!

Общи условия

Активация на акаунт