Кой какво сервира снощи - кой какво ще готви днес? - 4

  • 21 007
  • 421
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 2 922
Цитат
На съпруга - запържен, той ще си прибави някаква наденица, а за мен - на фурна с ориз

Как се прави на фурна с ориз?

Последна редакция: нд, 26 мар 2006, 15:09 от baby_doll

# 76
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Цитат
На съпруга - запържен, той ще си прибави някаква наденица, а за мен - на фурна с ориз

Как се прави на фурна с ориз?

Сварявам боба. В тавичка запържвам лук, добавям ориз, който също запържвам. Слагам и червен пипер, подправки, добавям боба, който вече е сварен. Заливам яденето с топла вода и слагам във фурната. Това е, много лесно и вкусно

# 77
  • Мнения: 2 922
Цитат
На съпруга - запържен, той ще си прибави някаква наденица, а за мен - на фурна с ориз

Как се прави на фурна с ориз?

Сварявам боба. В тавичка запържвам лук, добавям ориз, който също запържвам. Слагам и червен пипер, подправки, добавям боба, който вече е сварен. Заливам яденето с топла вода и слагам във фурната. Това е, много лесно и вкусно
Ммм харесва ми. Ще го пробвам утре   bouquet

# 78
  • Мнения: 373
Вчера - и на обед и вечерта бяхме на гости, да са живи и здрави Благите Hug Laughing

Днес- пържоли и Тулузки наденички на скара, картофено пюре, задушени броколи със сметанка, зелена салата с красатвички. За десерт- топли шоколадови и карамелени "кексчета" (давала съм рецептата- тези дето се ядат с лъжичка), сервирах с два вида сладолед-карамел и кокос! Peace
Похапнахме така да се каже Joy

# 79
  • Мнения: 4 370
За закуска спагети
За вечеря пържена рибка и картофена салата с кисели краставички.

# 80
  • все тук
  • Мнения: 1 716
Не съм писала от петък, та затова сега:
събота - пилешка супа с топено сирене, пилешко с ориз и булгур, chokolate creasy cace - форумски рецепти са последните две.
Вчера дояждахме и направих салата от домати, печен пипер и сирене. Днес ще готвя боб с пържен дроб.

# 81
  • Мнения: 955
в събота правих спагети на с кайма и сос,салата зеле,броколи с кашкавал/благодаря за тази рецепта-толкова ме улеснява и е вкусно/
В неделя-бахмем на вън,после си доядохме спагетите,вечерта направих и телешко варено защото спагетите свършиха и реших че ако някой все пак огладнее............. smile3521мойте момчета са решили да растат на кг.Сина ходи на фитнес и футбол играе в квартала та хаби енергия и яде много иначе е клечу.Мъжо обаче,не е дебел но така както я кара сигурно ще стане.Обвиняват мен че съм готвила вкусно и затова ядяли по много. Joy

# 82
  • Мнения: 386
Вчера за обяд бях на гости на свеки и беше направила кебапчета кюфтета и кърначета/а аз съм на пости/ newsm61,шопска салата,картофена салата която аз си я направих за мен и торта която аз занесах,ама не ядах.
За вечеря направих боб със сухи чушки.
За закуска днес на малкия направих макарони,за обяд ще ядеме боб,а за вечеря мисля да изпържа тиквички.

# 83
  • Мнения: 9 123
Да отчета почивните дни:
в събота - супа/закуска, обяд - пържоли, кюфтета+гарн.ориз+грах; вечеря--яйца-на един бъркани, на друг на очи, на трети-панагюрски+салата домати-краст-зеле-сирене
вчера - закуска проспана, обяд - дояждане пържоли и кюфтета, вечеря - за "възрастните" кисело зеле с телешко и свинско, за тийнейджърите- задушено  "китайско" телешко и зелена салата. Така ще има готово ядене за вторник.
Направих/и изядохме вече бишкотена Шарлота, + крем карамел, който в най-лошия случай ще свърши довечера, освен ако вече не е.
Довечера ще сготвя телешко с лапад и ориз + зелена салата и една тава пица, да има за закуска.
От мен - до сряда 

# 84
  • Мнения: 3 861
Снощи правих сарми с кисело зеле, днес ще дояждаме Mr. Green

# 85
  • София
  • Мнения: 2 671
Снощи - шницели със зелена салата и с картофена. Днес - пак нещо пържено ми се яде  Mr. Green кашкавал пане, може би... със салатки.

# 86
  • Мнения: 418
Днес - пилешка кавърма от вчера , миш-маш и крем карамел . За утре фасул яхния , може и задушени картофки с масло,копър и чесън , десерта е ясен .

# 87
  • Мнения: 3 091
снощи посни сърмички с лозов лист и кюфтаци... малко странна комбинация!
Днес - нямам идея още... можем да доядем снощното newsm78

# 88
  • sofia
  • Мнения: 1 606
Снощио млечен гювеч и огромна шопска салата, за десерт един кекс по идея на Marabu , много вкусен, ама нали съм сръчко на вид беше страшна потрес и много ми се смяха. (ама го изядоха) Joy Днес пак салата , и омлет.

# 89
  • Мнения: 5 500
Снощи пържени картофи, хайвер, зелено-доматена салата без грах, спаначена супа.
Онзи ден постни зелеви сърми, зелено-доматена салата с грах.
Днес пак салата, ще пържа пак картофи и грах с ориз.

Общи условия

Активация на акаунт