Слабите дечица

  • 14 993
  • 118
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 728
И моят син е слабичък. На 2 години е и е 12кг. , неговите връцници са по 15-16кг. и той нареден до тях е като скакалец Mr. Green
Споделих на педиатърката това и тя каза, че не той е под нормата, а те са над нея.
Но щом е здрав и жизнен няма повод за притеснение!

# 16
  • Мнения: 12 675
Внучка, родена под 1.500. на 1 година 5 кг.  Като стана лято, едни бутове   се размахаха, мойто  - като пилешки бутчета.  Здравичко е, хапва си, но лятото отказва храна. Май на плодове го кара.

# 17
  • Мнения: 46 572
...Вчера се позаинтересувах и потърсих тема за теглото на бебетата на една годинка. И там сякаш всички се хвалеха кое от друго по-тежко и по-високо...

Според мен ти си имаш някакви страхове относно теглото на детето ти и затова приемаш така написаното.
В теми от този сорт човек просто отговаря на въпроса. Освен да излъжат, за да не се приеме за хвалене  Simple Smile

Както и преди мен са ти казали - децата са различни. Затова и нормите ръст/тегло - широки. Зависи от структурата на детето и много други неща, но в общи линии повечето попадат в нормата. Ако драстично е под или над предполагам е необходима консултация с лекар, който да прецени дали всичко е наред. Но ако все пак е около нормата и е жизнено едва ли има проблем  Peace

Споделих на педиатърката това и тя каза, че не той е под нормата, а те са над нея.

Това също не го разбирам. Как ще дава заключения за деца, които не познава. Лекарите често изстрлват такива заучени фрази, включително по повод децата при тях - над нормата е и под нормата, за деца, които са си съвсем в норма. Не мога да си го обясня. После защо родителите са наплашени...

# 18
  • Мнения: 12 675
Предполагам, че говори за своите пациенти. Затлъстяването стана нормално и при нас - стигнахме ги американците.  По мое време ни се караха, ако дебелеем прекомерно като бременни, ако децата наддават повече. 

# 19
  • Мнения: 1 251
Ето ги нормите за
12м --- 7,070 --- 12,585 --- 9,828 минимум, максимум, среда


 2год. --- 8,992 --- 14,606 --- 11,804

 Друг е въпросът, че всеки си преценя. И на мен ми се иска моето да качи поне половин кило, ама не става.

Важен е и ръста, все пак.

Последна редакция: нд, 12 юли 2015, 12:14 от cherenlebed

# 20
  • Мнения: 46 572
Предполагам, че говори за своите пациенти...

Да, това не го съобразих. Приех, че е питала защо нейното не е като приятелчетата си  Simple Smile
Защото при едно дете на 2 г. 92-94 см. 15 кг са едно, а за друго - 82, съвсем друго...

cherenlebed, не гледай възрастта, гледай ръста. Това с годините не го разбирам. Как да накараш едно дете да стигне височината, посочена там насила или да го спреш да расте?
Преди време бях намерила от една книга за бебета, издадена 80-те тази таблица, от подобна гледаше и нашата педиатърка.
Скрит текст:

# 21
  • Мнения: 124
Може би вече сте ме чели в другите ми теми и знаете, че имам бебе с тегло под нормата. Вчера се позаинтересувах и потърсих тема за теглото на бебетата на една годинка. И там сякаш всички се хвалеха кое от друго по-тежко и по-високо. Да са живи и здрави всички дечица, малки и големи, дебелки и слабички, но мисълта ми е, че никъде не видях някой да сподели по-скромни мерки. Търсила съм в чужди сайтове, там съм попадала на доста поднормени деца, а в бг мама не намирам и се чувствам единствената. Сякаш съм изтеглила късата клечка. Та затова искам да попитам има ли тук родители на по-лекички деца? Колко са се родили и колко са били на годинка. Силно ме интересува тази тема, защото вече ще се поболея като гледам навсякъде само шишчета, а моето едно перце тъничко:))) След два месеца ще стане на годинка, а сме далееееч:))) Та така, чакам вашите коментари!
.      Дъщеря ми се роди 1кгв 6 м. Винаги е била под нормата.Сега ще бъде втори клас и тежи 19кг.😊 Здраво ли е детето....другото е без значение.

# 22
  • Мнения: 141
Пуснах темата неслучайно. Знам, че не отглеждам прасе, както някой тук изкоментира:)))), но тя е почти на 10 месеца и е 7 кг има-няма, защото има дни в които е под 7. На месец качва по около 300 и ако така вървят нещата, на годинка ще е около 7,600 кг., което си е..... доста малко. Аз такива деца не съм виждала и не знам има ли изобщо. Притеснено ми е как ще се развие като е толкова малка и изостанала от връстниците си. Изключително злояда е. Мрази си шишетата вече, май ще ги сменям. Не яде твърда храна освен няколко трошички бебешки бисквити.

# 23
  • Sofia
  • Мнения: 4 036
Моят син се роди 51 см, 2850 г, изписаха ни, когато той беше 2600 грама. Роди се ден преди термин, доносен, напълно здрав. Но акушерките ми казаха - строен ще ти е, отсега да го знаеш, виж го какъв е дълъг, а пък слабичък.
И наистина винаги е бил точно такъв - висок и слаб. И много здрав  Praynig  Peace  bowuu
В момента е на почти 11 години, 147 см, но тежи едва 33 кг. Носи обувки № 38, дланите му са по-големи от моите. Почти колкото мен е висок /аз съм само 149 см/. Има мускули, силен е, рита футбол всеки ден, развива се чудесно физически. Има плочки на корема, но е слаб.
А аз му се кефя. Взел е гена на баща си и слава Богу. Защото аз съм ниска и пълничка, а татко му е висок и строен.
Остров на мечтите, гледай си спокойно детенцето и се радвай, че е здраво! Другото са дреболии.
На годинка по мои спомени тежеше около 8 кг, при добър ръст за момче.

# 24
  • Варна
  • Мнения: 230
Island, синът ми се роди 2480, на годинката беше някъде 8,5 кг, сега предполагам е около 9 кг на 1,2г. Това при условие, че никога е нямал никакви проблеми с храненето, камоли 2 операции на червата, и има зверски апетит. Детенцето ти си е съвсем добре, стига се притеснява. Жизнена ли е, весела ли е, добре ли се чувства? Ако да, няма какво да ги мислиш килограмите. На 10 месеца да качи 300 грама си е повече от ОК.
Чета те и в другата ти тема, пак ти казвам - не се вторачвай в храненето и килограмите, най-много накрая сама да го отваратиш от яденето с това постоянно предлагане и насилване. Радвай се на детенцето си!

# 25
  • Мнения: 2 988
Хайде и аз да се присъединя към вашата групичка. Бебчо се роди 2880гр преносен с 6 дни, на 6 месеца е 6850. За първите три месеца си удвои теглото, но през последните 2 е качил 500гр. За сметка на това продължава да расте на дължина (с по 2см на месец) и не спира да се движи. Никога досега не е бил по-весел. Лекарката да говори каквото си иска.

# 26
  • Мнения: 141
Разбирам, че твърде много се тревожа, но с това отказване от храна не знам изобщо как живее само от мляко. Не е ли опасно на тази възраст нищо да не яде?? Имам една стара книга за гледане на детето,... ами там менюто за 11-ти месец е мусака с кайма и кюфтета с бял сос... А моето на  10 месеца още не кусва пюре. Не знам как ще си набавя необходимите вещества. За весела, весела е, жизнена, но пие само мляко и то с голям зор. Днес е пила много малко, просто не иска, реве, гърчи се и аз се отказвам. Всички се опитваме да я храним, да не би да е нещо от човека, но не. Преди в дядо си ядеше най-добре, но сега и с него не иска. Може ли само това да яде?? Гледам навсякъде пише колко е важно да яде месо вече, жълтък, зеленчуци, плодове, а тя не иска да погледне даже Sad((((( Мъжът ми се заяжда, че до годинка можело на мляко, ами да ама тя като досега нищо не е яла, как ще започне после.... Не знам, изплашена съм и само това мисля. вече един смислен разговор не мога да проведа с близките си, защото само това ми е в главата.

# 27
  • Мнения: 8 163
Island, нормално е първоначално децата да изпитват отвращение от консистенцията на твърдата храна.

Каква е реакцията на пасирани плодове? Предполагам си пробвала банани, добре узрели нектарини... Можеш да пробваш и със смутита (като начало от плодове, за които си сигурна, че не са алергени за твоето дете), в които да "скриваш" зеленчуци от типа на целина (стръкове), спанак, лапад, киселец... Добавяй нови съставки една по една.

Последна редакция: нд, 12 юли 2015, 16:35 от Фея Кръстница

# 28
  • тук и там
  • Мнения: 11 654
Дъщеря ми се роди 2100кг и на годинка още караше само на мляко и не искаше друго.И до сега има проблем със храненето.На 5 гд е в момента и тежи 15 кг.Мъка и е храненето и това е.Важно  е детето да е здравичко.Децата са различни просто.Синът ми е на 8 месеца и е над нормата и по тегло и по ръст-има страхотен апетит.С други думи-до дете си е,не се тревожи излишно.

# 29
  • Sofia
  • Мнения: 4 036
ТИ самата ядеш ли с апетит и с удоволствие?
Вижда ли те ТЕБ да се храниш с кеф?

Друго: пробвала ли си нарочно да НЕ предлагаш никаква храна за известно време, да речем 3 часа не й предлагаш нищичко?

В същото време се държиш нормално. Играете си, говорите си, излизате навън. Ти ядеш около нея. Пиеш. Обаче не даваш никаква храна на нея. Да видим дали няма сама да си поиска, а?

Общи условия

Активация на акаунт