Въшки

  • 299 543
  • 1 313
  •   1
Отговори
# 1 110
  • Мнения: X
Гребен си купете, на Виприн е хубав всъщност. Може да пробвате и другите препарати на пазара, не са толкова много. Това, че някой не се е изчистил с тях, не означава, че при вас няма да действат. При мен и детето бяха ефикасни, не се наложи да се мажа с по-сериозни препарати.

# 1 111
  • Мнения: 13 782
Подкрепям с две ръце злодеида. Освен това и да пише през седмица аз мазах през ден. Защото никога не сте сигурни какво се изресали. И така десет дена. С всеки ден ресане. После всяка седмица в продължение на месец профилактично. Само така се спасихме.
Гребенчето е от голяма полза това първо и не е верно че препаратите не действат. Хората мислят че като намажат два пъти и решат от дъжд на вятър нещата бързо ще се оправят.

Последна редакция: ср, 03 юли 2019, 08:28 от _re_ge

# 1 112
  • Мнения: 8 937
Аз пък отново ви препоръчвам мазането със зехтин преди баня. Най-вече в корените и в първите няколко сантиметра от косата. /Дъщеря ми е с коса до кръста. Забелязах, че гнидите бяха на не повече от 3-4-5см. от корена. По дължината на косата нямаше/.

Ние два месеца се борихме с тия гадини. Михме се със специалните шампоани точно според указанията, дори и по-често. Измираха и после пак плъзваха. Докато не прочетохме за зехтина. И ежедневно разресване с гребенчето. Не сме отстранявали ръчно, защото беше невъзможно заради дългата коса на дъщеря ми.

# 1 113
  • Мнения: 184
Благодаря  Ви , момичета.
След третирането с Виприн  при детето и при   разресването следващите дни ,нищо не  се намира  по гребенчето .
Няколко дни след Виприна , третирахме и с  Паранит  и пак сресване-  засега няма . То и Паранит спрея е доста мазен  и съсдържа доста масла очевидно , защото след измиване косата остана доста мазна , така че предполгама комбинирахме действието и на кокосово масло / зехтин .

Неозтамозан  сега не намерих ,но ще купя да си имам ампули  .

Проблема е  с моята дълга коса, че гребена  от Виприна се заплита и въобще не може  да разрешем до края й .  Сресвах до няколко см по кичур - докъдето мога с гребена , защото не мога да разреша по цялата дължина до края - нищо не се вижда . То и преди това ме гледха и нищо не видяха , но дано маската с газ  и Паранита помогат, че все има чуство , че ме сърби някъде из главата .

# 1 114
  • Мнения: X
Дълго време ще сърби от препаратите, не от въшките.

# 1 115
  • Мнения: 13 782
Забелязах, че гнидите бяха на не повече от 3-4-5см. от корена. По дължината на косата нямаше/.

Въшките снасят само и единствено там, в близост до корена на няколко см от главата.

# 1 116
  • Мнения: 1 429
Здравейте.И ние сме от въшлясалите ...за пореден път.Три месеца трепах гадините,не предполагах,че са толкова упорити.Предните два пъти неостомазана ни спаси от раз,не съм купувала специални препарати.Сега три месеца ги борих.Баткото явно ги донесе от училище, защото с тази нова мода с прическите,косата му отгоре е дългичка.Другите ми две деца не ходят на градина/ясла и не се събират с други деца често.Каката е с дълга коса,малкия-1,5 г.понеже е с къдрава коса и съм я оставила,не ми се иска да го подстригвам.И за капак съм бременна 😁.С предната бременност точно пак бяхме въшлясали.Не съм очаквала да е толкова трудно.Неостомазана този път не помогна.Мазах с паранит,виприн и пощих като луда,всеки ден,без очи останах.А нали се сещате,че едногодишното трудно стои на едно място.Като се застоя един ден и като взех да чистя-над 40 гниди извадих.Каката-3 г.като я засърби и веднага проверявам мястото,така хванах доста гадини.Мен няма кой да ме преглежда,та на бял чаршаф-реша  и толкова нещо изпада ...малки,големи,чак ме е гнус вече.Изчистихме се,ок.месец сме ок.В събота девойката игра с едно дете и...почна да се почесва. Хванах една тлъста въшка на главата,щях да умра.И въпреки че сега вземам веднага мерки, докато не е станало страшно,малкия вече е пълен с гниди, неостомазана е убил доста,но има и пукат.Имам три ампули,ще ги сложа през пет дена,дано се спасим.Направо като видя вече някой да се почесва и изтръпвам.Съжалявам ,че стана толкова дълъг постът ми 🙏.

# 1 117
  • ...на безопасно
  • Мнения: 3 020
Купи си електронен гребен

# 1 118
  • Мнения: 352
мажи с кокосово масло, от мазното гнидите не могат да се залепват и умират, при рясане изпада всичко що има ...

# 1 119
  • Мнения: 225
Хайде, и ние да се впишем. Не можахме да се сборим от първия път, таман си мислех, че съм го изчистила и ето на, останала една и сега пак е пламнал. Чистя вече два дена гниди и накрая май ще взема машинката. Баща му ако иска да има прическа да си взима болничен и да си го чопли. Възхищавам се на мамите с момичета.

# 1 120
  • Дубай
  • Мнения: 3 715
А добър ден и от мен.Вчера като се почесах и изненада, въшката на пръста ми.Най-накрая устанавох,че невродермита се оказа въшаци.Добре ,че бебе няма много коса, защото не знам как щях да я третирам на девет месеца.Намазах се с животинското в допълнение купих и противопаразитен шампион за кучета за който се изръсих двайсет лв.
Не бях се сблъсквала с това от дете и мислех че ми е минавало времето вече,ама въшките явно сине тачат та са решили да ме навестяват.
Бързо избавление

# 1 121
  • Мнения: 93
има много ефикасен препарат, стига едно измиване и убива и гнидите. Ние си го купуваме от чужбина, но не ми се вярва да няма нещо подобно и в бг. Orthosan се казва. Той е всъщност шампоан за кучета и котки против паразити. такаче може да пробвате от ветеринарна аптека нещо такова.

# 1 122
  • Мнения: 1 429
Ами нали неостомазан ползвам.Когато го купих преди три години за първи път,уби всичко от раз.А сега мазах с него през три дена и преди това веднъж в седмицата и няма,пак остават гадини,просто са зашеметени.

# 1 123
  • Варна
  • Мнения: 909
Бг въшките са станали резистентни към неостомазона, ша им се невиди .😂😂😂
Явно трябва да обръгнем, нямат убиване пущините, продължаваме да правим всичко възможно да ги сведем до минимум.
Всеки ден пощя детето, само да се почеше невинно и наострям очи и уши, ще започне да се крие, аман!

# 1 124
  • Мнения: 5 240
Ааа щото не знаеш френските въшки какви са. За 3 седмици племенницата ми е назана 6 пъти с неостамозан, 3 пъти с виприн. Правена е с някакъв френски шампоан през ден и пощена всеки ден. Има още живи гниди...

Общи условия

Активация на акаунт