Въшки

  • 299 549
  • 1 313
  •   2
Отговори
# 1 155
  • Мнения: 5 240
Дано наистина е изчистена. Аз проверявам постоянно, но не реша. Тя е с къдрава коса. Направо ми е невъзможно.

# 1 156
  • София
  • Мнения: 714
Здравейте,
за последните 2 години за трети път хващаме въшки.
Преди това не бях виждала въшка от дете.
Снощи ги констатирах в главата на малката ми дъщеря и цялото семейство се мазхме с Паранита и ресахме...
Няма значение дали имаш или нямаш, всъщност никой не знае кой какво има, за това всички под шампоана! Simple Smile
Освен това пише да се седи 10-15мин. Няма такова нещо, мажа обилно и се седи половин час с добре завързан плик на главата, за да се задушат. После реша, мия, реша мия и т.н.
Установиха се на мен и на малката само.
Мъжа ми се мина с бръсначката за всеки случай.
Докато седим намазини се сменяват всички чаршафи и се пускат в пералнята на 60градуса. (въшките умират над 55 градуса). Мъжа ми осторожно изчиства всичко с прахосмукачката, включително легла и матраци.
Като се изперат чаршафите слагам всички хавлии и кърпи за глава на 90градуса.
На следващия ден се обиличат други якета, шапки и чисти дрехи.
Закарва се колата на автомивка вътрешно, външно не е задължително Simple Smile
Най-лошото е, че пак гаранция няма!
Мислиш, че си се изчистил, но дуго детенце което седи до твоето има.
Аз лично съм виждала възрастна жена пред мен в магазина вързана на опашка целия и врат с гниди...
Сега съм поръчала от две места кучешкото, с което ще се намажа аз довечера, защото съм с най-дълга и гъста коса от всички и да проверя за странични ефекти и ще пощя малката калпазанка.
Ще взема ябълков оцет и ще намажа каката, за да видя как ще го понесе, за да знам как да третирам малката, че тя е по чувствителна и после ще я намажа с маслата.
Общо взето ми се очертава много забавна седмица...
Трябва да се изчистя до събота, защото съм на фризьор, а не мога да го отложа.

# 1 157
  • Мнения: 1 410
Ужас с тези въшки, в класа на дъщеря ми вече са намерили. Ние пще нямаме но много ме е страх. Нещо превантивно мога ли да направя, че съм и с бебе , ще ми е много трудно ако някоя се лепне и на нея Sad

# 1 158
  • Мнения: 5 240
geryger, защо е нужна цялата тази процедура? Човешката главова въшка не живее извън главата! Особено в зимни температури. Чак пък чаршафи, хавлии и коли... Прекалено и ненужно е. Единственото което трябва да правите е да пощите и след като се изчистите поне веднъж седмично да проверявате обстойно. Има си и спрейове за предпазване от въшки. Не е толкова страшно.

# 1 159
  • София
  • Мнения: 714
geryger, защо е нужна цялата тази процедура? Човешката главова въшка не живее извън главата! Особено в зимни температури. Чак пък чаршафи, хавлии и коли... Прекалено и ненужно е. Единственото което трябва да правите е да пощите и след като се изчистите поне веднъж седмично да проверявате обстойно. Има си и спрейове за предпазване от въшки. Не е толкова страшно.

Ooo, Simple Smile повярвай ми има, има, Simple Smile
от опит знам!
Първия път като хванахме въшки, тъкмо се изкъпахме, оправихме и ще лягаме, вдигам на малката да оправя възглавницата и от долу две въшки! Simple Smile
За това някои не могат да се изчистят със седмици, защото не чистят всичко контактно, особено ако вече са повече.
За протокола, намерих много умрели гниди в главата на малката и само една жива, но доста и се е зачервила главата от Паранита.
Аз се намазах с кучешкото седях един час и сега е съм почти изсъхнала, но не отчетох факта, че не трябва да се къпя, а утре съм на работа и ще видя утре дали ще мирише или ще се къпя и ще закъснявам...
Не ме е сърбяло, щипело и прочие.
Остана ми половината от разтвора, да питам може ли да се ползва до няколко дни или трябва да се забърка друг?
забърках и масла за превенция, дано бързичко ги изтребим!

# 1 160
  • Мнения: 540
Здравейте,
за последните 2 години за трети път хващаме въшки.
Преди това не бях виждала въшка от дете.
Снощи ги констатирах в главата на малката ми дъщеря и цялото семейство се мазхме с Паранита и ресахме...
Няма значение дали имаш или нямаш, всъщност никой не знае кой какво има, за това всички под шампоана! Simple Smile
Освен това пише да се седи 10-15мин. Няма такова нещо, мажа обилно и се седи половин час с добре завързан плик на главата, за да се задушат. После реша, мия, реша мия и т.н.
Установиха се на мен и на малката само.
Мъжа ми се мина с бръсначката за всеки случай.
Докато седим намазини се сменяват всички чаршафи и се пускат в пералнята на 60градуса. (въшките умират над 55 градуса). Мъжа ми осторожно изчиства всичко с прахосмукачката, включително легла и матраци.
Като се изперат чаршафите слагам всички хавлии и кърпи за глава на 90градуса.
На следващия ден се обиличат други якета, шапки и чисти дрехи.
Закарва се колата на автомивка вътрешно, външно не е задължително Simple Smile
Най-лошото е, че пак гаранция няма!
Мислиш, че си се изчистил, но дуго детенце което седи до твоето има.
Аз лично съм виждала възрастна жена пред мен в магазина вързана на опашка целия и врат с гниди...
Сега съм поръчала от две места кучешкото, с което ще се намажа аз довечера, защото съм с най-дълга и гъста коса от всички и да проверя за странични ефекти и ще пощя малката калпазанка.
Ще взема ябълков оцет и ще намажа каката, за да видя как ще го понесе, за да знам как да третирам малката, че тя е по чувствителна и после ще я намажа с маслата.
Общо взето ми се очертава много забавна седмица...
Трябва да се изчистя до събота, защото съм на фризьор, а не мога да го отложа.

Всичко което сте написали е много добре!Но без пощене на главите няма да ви се получат нещата .Чистине му е майката.

# 1 161
  • София
  • Мнения: 714
Здравейте,
за последните 2 години за трети път хващаме въшки.
.....

Всичко което сте написали е много добре!Но без пощене на главите няма да ви се получат нещата .Чистине му е майката.

Разбира се, но за да не се сдобиеме от не мърливост отново и труда ни да иде на вятъра се взимат всички мерки.

# 1 162
  • Мнения: 540
Здравейте,
за последните 2 години за трети път хващаме въшки.
.....

Всичко което сте написали е много добре!Но без пощене на главите няма да ви се получат нещата .Чистине му е майката.

Разбира се, но за да не се сдобиеме от не мърливост отново и труда ни да иде на вятъра се взимат всички мерки.

Пощенето е първото и най важно нещо.Лошото е че едни предприемат мерки други не им пука и труда ни отива на вятъла.За съжаление☹☹

# 1 163
  • Мнения: 5 240
Аз дъщеря ми съм я изчиствала за 24 часа. Без очи останах, но я изчистих на ръка.

# 1 164
  • Мнения: 13 783
Остава си жива въшката на калъфка, детска играчка и до три дена. Като бяхме пламнали, педиатърката каза неща, които не могат да се перат, да се закачат на балкона за няколко дена. Аз обаче прах всичко подред. Освен ресането всеки ден, което според мен е паралелно по важност с обработката.

# 1 165
  • Мнения: 1 410
Хайде вече и аз във вашата тема с тива че освен дъщеричката и аз имам Cry, направо се ужасих като видях. Сутринта я сресах паднаха 3, после и аз се реших и какво да видя и от мен 2. Тези лекарства спрейове може ли да се използват при кърмене? Как може някои да чистят а други не и така да пламнат всичко Sad

Последна редакция: ср, 27 ное 2019, 10:20 от aya_2012

# 1 166
  • София
  • Мнения: 714
Значи, да споделя,
снощи се намазах с кучешкото, сутринта много леко все още миришеше, вече не мирише.
Вчерашния ден усещах да ме сърби тук там, но от сутринта до сега нямам нито един сърбеж.
Довечера ще се реша, че няма кой да ме пощи и ще мажа и децата с кучешкото.
Аз дъщеря ми съм я изчиствала за 24 часа. Без очи останах, но я изчистих на ръка.
Все си мисля, че никога не може човек да е сигурен, това е коса в която търсиш нещо подвижно...
Аз не бих могла да бъда 100% сигурна, за това предпочитам да приложа всички възможни методи.
Още повече, че живите гниди са със същия кестеняв цвят, като косите на децата, а аз не доскив. Sad

Последна редакция: пт, 29 ное 2019, 13:16 от AnMary

# 1 167
  • Мнения: X
Хайде вече и аз във вашата тема с тива че освен дъщеричката и аз имам Cry, направо се ужасих като видях. Сутринта я сресах паднаха 3, после и аз се реших и какво да видя и от мен 2. Тези лекарства спрейове може ли да се използват при кърмене? Как може някои да чистят а други не и така да пламнат всичко Sad

По принцип децата се проверяват, поне в нашата градина и училище е така. Ако имат въшки се връщат. Всеки понеделник минава мед.лице на училището и преглежда косите на всички деца.

Така, сега по темата. Когато моят син въшляса и респективно аз прихванах, кърмех брат му. Имам някакъв спомен, че лекарствата за мазане може да се ползват, но най-добре си провери листовките. Освен това, може да прилагаш по-базопасни методи, като задушаване с кокосово масло или балсам, плюс много ресане. Все пак лекарствата седят на главата ти минути, а не часове, не вярвам да има проблеми.

# 1 168
  • Мнения: 13 783
Аз дъщеря ми съм я изчиствала за 24 часа. Без очи останах, но я изчистих на ръка.

Все си мисля, че никога не може човек да е сигурен, това е коса в която търсиш нещо подвижно...
Аз не бих могла да бъда 100% сигурна, за това предпочитам да приложа всички възможни методи.
Още повече, че живите гниди са със същия кестеняв цвят, като косите на децата, а аз не доскив. Sad

Когато човек не иска да пощи, тогава  се реше със ситно Гребенче, желателно по два пъти на ден. И така докато падат живи. В момента в който престават да падат живи въшки, се решете още една седмица следили дали е чисто. Ако цялата седмица не пада нищо значи всичко е наред. Ако падне поне още една жива отново се завърта цикъла. Аз така се изчистих. Мен нямаше кой да ме пощи от домашните. Аз се ресах сама два пъти дневно и се мажех през ден.

Последна редакция: ср, 27 ное 2019, 13:16 от _re_ge

# 1 169
  • Мнения: 1 410
Това с гребенчето е много добра идея, мен просто няма кой ме пощи Sad. Първо на сухо се ресах, паднаха малки и големи. След като спря да падат се намазах с балсам ( не се сетих за кокосовото масло), след 30 Мин влязох в банята, сложих шампоан и пак почнах да се средвам и пак падаха.
Сега се сещатам и за този казус ако всеки ден така се сресвам ще изчистя живите но като излязат малките те няма как да падат със ситния гребен докато не порадтнат поне малко Sad.
Знаете ли за колко време порастват за снасянето пак на гниди?

Общи условия

Активация на акаунт