Въшки

  • 299 781
  • 1 313
  •   1
Отговори
# 1 170
  • Мнения: X
Със ситен гребен пада всичко.

# 1 171
  • Мнения: 30 802
Сега се сещатам и за този казус ако всеки ден така се сресвам ще изчистя живите но като излязат малките те няма как да падат със ситния гребен докато не порадтнат поне малко Sad.
Знаете ли за колко време порастват за снасянето пак на гниди?

Една седмица. Иначе имат междинна фаза, в която пълзят, но не снасят яйца. И да, най-малките и с гребенче не сe хващат.

Абе много мейнстрийм са станали тия въшки, щом по ТВ вече рекламират яко. Явно хората не се чистят добре. Аз и през 90-те не помня такова въшлясване.

# 1 172
  • Мнения: 1 410
И така, след банята продължих пак със ситния гребен и нищо не падна за 15мин. Вече се надявам поне да нямам големи и да не снасят. Всеки ден ще се реша, докато не утрепя и последната.
А за щерката ще видим какво ще предприема. Тези спрейове убиват само излюпилите се, но действат ли върху гнидите?

# 1 173
  • Мнения: 13 797
Със ситен гребен пада всичко. Когато се изчеше всичко живо до момента, повече нищо не пада. Обаче след ден след два може да падне нещо новоизлюпено ако е имало снесени яйца. И така докато не се изчистят всички изклюпени от живите яйца въшки. Препаратите които купуваме от аптеките  убиват само излюпениете въшки а не действат ефективно на яйцата.

# 1 174
  • Мнения: 1 410
Благодаря ти много, значи продължаваме със ситното гребенче и на двете ни, докато се изчистим. Няма смисъл да я мъча с препарата, както и е алергична.
Днес се ресах сигурно час и половина на три пъти и вече спряха да падат както писах по рано Simple Smile

# 1 175
  • Мнения: 8 948

За това някои не могат да се изчистят със седмици, защото не чистят всичко контактно, особено ако вече са повече.

geryger Не знам доколко живеят извън косата. Аз вече писах в темата, че миналата година ни отне близо два месеца докато ги ликвидираме. Аз също съм прала и чистила всичко възможно. Според мен след препаратите просто остава по някоя жива и до ден-два отново се размножават.

aya_2012, отново да споделя, че миналата година след няколко препарата, в крайна сметка се избавихме окончателно с маска със зехтин преди къпане. И много ресане, разбира се.

# 1 176
  • Мнения: 13 797
Ние като се заразихме преди две години въобще не съм предполагал че в XXI век може да има въшки ( наивница).  Трябваше ни време докато осъзнаем че препаратите не са толкова ефективни колкото ни се иска. Защото си мислехме че като се  намажем и азрешем един път на два  три дена и нещата ще се решат. Когато стана ясно че не се изчистваме ефективно ,  започнахме да се решем по два пъти на ден ( паралелно с обработка през ден , два но това последното не знам колко е ефективно ) за около десет дена се изчистихме напълно.

Utro77
Според мен препаратите не са 100% ефективни. Аз примерно съм се казала и стояла час с найлон. После  мия се , реша се и падат живи. Верно замаени но живи.

Последна редакция: ср, 27 ное 2019, 15:18 от _re_ge

# 1 177
  • Мнения: 1 400
Аз след като пробвах Паранит и после ръчна обработка два-три дни, отново се появи въшка, после отново препарат - решене - чистене и така три седмици. Накрая дъщеря ми беше абсолютно чиста, пръсках я превантивно и след известно време се появиха отново. Реших този път да пробвам със зехтин и после дълго реших косата с гребенчето, докато на него нямаше нито една гнида, иначе паднаха три въшки. Вече минаха няколко дни и косата е чиста, за всеки случаи отново ще я намажа със зехтин, да видя дали ще падне нещо. При нас лошото е, че в училище не ги гледат, казах на класната, но тя не прояви особен интерес, само я е питала дали е напръскана с препарат.... Според мен в училище трябва да има по-строг контрол и отстраняване на деца ако не са с чисти глави. Така беше в ДГ и за четири години никакъв проблем, но сега изпадам в ужас ако видя да се чеше.

# 1 178
  • Мнения: 1 410
Аз да се отчета Simple Smile,
Намазах дъщерята с балсам за коса обилно, след 30мин в банята и със ситния гребен паднаха много, даже и току що излюпилите се. Бяха много малки, докато спра да пада я ресах. Утре вечер пак ще се повтори и така докато не се изчисти.
Уж в нашето училище ги гледат но само толкова, не ги връщат. Даже аз днес разбрах, че има (както и аз имам). Викам й хайде дати вързамр косата, че да не ти се качи някоя въшка а тя ми отговаря “аз вече имам, намериха И всички момичета имат в класа”. Ужас, миналата седмица нямаше. Вече съм се решила след като се изчисти, всяка вечер преди лягане ще минаваме със ситния гребен за всеки случай

# 1 179
  • Мнения: 30 802
Направо от вратата от училище или градината.

# 1 180
  • Мнения: 6 883
Случайно попаднах на тази тема и се зачетох. Да споделя и аз опит. Дъщеря ми е с гъста коса и 2 пъти в живота е носила въшки. Първия път, като малка, в яслата - руса коса до кръста, УЖАС!  Препарат от аптеката, по препоръка на аптекарката, мазане на цялото семейство, пране на всякакво бельо и ресане здраво пощене на слънце всеки ден.  След няколко дни отново се повтаря.
Преди няколко години, вече голяма, пак донесе след скиторене по палатки в други страни. Същата процедура. Препарата май беше Паранит или Хедрин, не помня вече. На мене ми беше трудно, защото съм с астма и ме задушаваше, но все пак се справих и аз. Важното е да се повтори мазането след няколко дни, защото останали живи яйца, се излюпват за 7-10 дни. Важно е и косата да се реше много дълго и добре със ситното гребенче, докато е намазана, за да паднат колкото може повече големи въшки и гниди. Големите са зашеметени от препарата, не се чудете, че не са умрели.
Тези мероприятия и двата пъти решиха проблема.
Скрит текст:
-
Цитат
Паразитите могат да оцелеят и да живеят върху други материи за определен период от време. Именно заради това бъдете сигурни, че сте почистили всички предмети, които са били в контакт със заразения индивид. Тези мерки (измиване и почистване) са допълнение към лечението и не възпрепятстват повторното заразяване.
-При контакт на паразитите с: шапки, шалове, спално бельо, калъфки за възглавници, кърпи или плюшени играчки. Задължително изперете на 60 градуса или повече и поставете в сушилня за 10 минути. В случай че предметите не могат да се перат, ги поставете в херметичен полиетиленов плик за период от 2 седмици или във фризер за един ден t при температура от -15 градуса.


Мисля си, че сте прави, че децата хващат отново, защото в училищата и градините не се вземат адекватни мерки.
Чувала съм и, че се продават въшки по училищата, за да отсъстват. Вероятно това е причината за тази масовка. Изчистваш ги, а те пак се появяват, отново и отново.
Не зная, ако се уведоми РЗИ за проблема, дали ще има някакъв ефект.

Има и стари рецепти - гас, мас и оцет. Мазнината ги зашеметява и падат по-лесно при ресане.
Ето тук има рецепти и други съвети:
https://bilki.bg/gaz-maz-i-otset-protiv-vyshki.html
https://bilki.bg/250-bolesti-i-lechenie/vashki-predpazni-merki-i … cheski-savet.html

ПС Не зная колко е безопасно за хората това кучешко лекарство - Неостомозан. Тук пише, че се ползва за животни, чието месо не се консумира. Това ме навежда на мисълта, че не е безопасно за употреба от хора.
https://zoomagazintiger.com/neostomozan

Последна редакция: чт, 28 ное 2019, 15:35 от Diorela

# 1 181
  • Мнения: 30 802
Ми то вече никой не дава седмица за чистене на въшки. То и затова се менкат, щото само с едно чистене вечер - пак си лазят ония дребните и невидими.

# 1 182
  • Мнения: 6 883
Нямам представа как е сега в училищата, но никой не е застрахован - в градския транспорт, в магазина, навсякъде човек може да се сдобие с въшки. Както някой беше написал - жена в магазина, вързана на опашка, с глава, пълна с гниди.
Всъщност, не зная как потребителката ги е разпознала, че са гниди, защото ситният пърхот много прилича на гниди и може да се различи само по това, че се отлепя лесно от косъма, за разлика от гнидата. Аз съм се сблъсквала с това, когато пощих глави. Колко такива ситни люспички  ме заблуждаваха. Живите гниди се различават много трудно, защото са с цвета на косъма. затова пощенето е добре да е на слънце, до прозореца, защото се виждат по-лесно.  На друга светлина направо не се виждат.

А тези електрически гребени ефективни ли са?

Последна редакция: чт, 28 ное 2019, 15:39 от Diorela

# 1 183
  • Мнения: 140
Ох, голям зор.. И двете ми дъщери са с гъсти коси, нещо като средно пепелно русо, направо като цвета на тия гадове.. Едната е пъъълна. Без да каже че нещо я сърби, се оказа много пълна, сигурно убих 50 - 60 въшки първия път.. Мазах ги с газ мас оцет, сега със пад стоп, пощя ги непрекъснато. Обаче, на едната, сега има едни други гниди, прозрачни като вода, и не в корена, а на 2 см поне от него, пак си пукат между ноктите ми.. Все си ги знам плътно до корена, еволюират ли, що ли.. Утре мисля с Виприн, след два три дни, пак с нещо. Тази по-въшливата учи в друг град, виждам я уикенда и няма кой да я пощи в друго време, та след голямото убиване на въшки миналата седмица и третиране, сега се върна още по-зле, че и с този другия вид гниди. Въшките и бяха и малки и големи, и прозрачни и червени, някои с нокът ги чопля да се отскубнат от скалпа и.. Ужас, че и мен ми казват че нямам, но всичко ме сърби, чак врата, та се мажа със всичко и аз..

# 1 184
  • Мнения: 13 797
Гнидите никога не са снесени до корена , винаги,  като по учебник , са на1,5-2,00 см от него.  Там температурата им е най- подходяща.
Аз спрях децата от училище за седмица. Не давали бележка разбрах - личната изписа ОРЗ , класната предупредена. Мазахме се ежедневно, решвхме  се два пъти дневно  цяла  седмжица.  Първите три дена падаха при изресване постоянно. После поразредиха. След седмица престанаха. Още седмица се решвхме всеки ден  и обработвахме през ден.

Общи условия

Активация на акаунт