Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Въшки

• 260 180
  • 1 222
  •   1
Отговори
# 1 215
Здравейте!
При нас се появи следният казус  - случайно открих няколко мъртви гниди в косата на едната девойка.  На около 6см от корените ги намерих. Рядко съм проверявала косата, до момента никога не съм откривала паразити. Погледнах по-малката и сестра, себе си, мъжа ми - всички сме чисти. Трите сме с дълги коси , ако едната хване, би трябвало да пламнем всички, а аз намерих няколко умрели гниди. Косите проверявах с гребен, щателно ресах над бял чаршаф е нищо друго не открих.
Въпросът е, как са измрели пустите, като никога не съм третирала за паразити? Единственото, което ми хрумна е, че често правя маски за коса на детето със зехтин, лимон и мед.
Как да е, намазах всички в кучешкия  препарат, отстраних още няколко мъртви гниди е се надявам всичко да е наред.

# 1 216
  • София
Здравейте! Моята препоръка е веднъж на два дни да правите ръчна проверка..сядате на филмче или любимо предаване и си разгръщате кичур по кичур. За мен това е най-сигурният начин да се убедите, че няма яйца или живи гадинки. Може профилактично да си използвате специализиран шампоан (колкото и да не са надеждни, все пак може да ги зашемети малко).

# 1 217
_Hope_, от зехтина е.
Нас само това ни спаси преди няколко години. Бяхме пламнали цялото семейство и два месеца не успявахме да се изчистим. Пробвахме всички възможни шампоани за въшки.
Накрая прочетохме за маска със зехтин и това ни помогна.

# 1 218
Здравейте, ползвали ли сте NYDA EXPRESS?
Вчера открих на дъщеря си въшка, предупредиха ни в началото на седмицата, че има дете с гадинки в градината.
Веднага напръсках с този Найда и като започнх да реша паднаха 15 тина, но гниди не открих. Детенцето ми е русичко и почти не се виждат. Газ нямам и не знам как се прилага, ако смеся зехтин, оцет и масло от чаено дърво и да реша дали ще падне ако има нещо? За първи път се сблъсквам с този проблем.

Последна редакция: пн, 01 мар 2021, 17:23 от naqnaq

# 1 219
Аз миналата година се справих за около седмица, но постоянно я пощех и винаги излизаше по нещо. Иначе първо я намазах с препарат, мисля, че този, който и вие сте взели. После всяка вечер я мажех със зехтин, решене със ситното гребенче, пощене, след седмица отново препарата, решене и после не съм имала проблем. Сега всеки ден я пръскам превантивно с Хидрин Протект и за момента сме чисти.
Между другото и аз се бях заразила, но при мен веднъж с препарата и после си боядисах косата и се отървах. Успех!

# 1 220
Здравейте. Да попитам ползвали ли сте някакви спрейове, шампоани за предпазване? Снощи на брат ми жена му каза, че на малкия племенник са му открили гниди в училище и да прегледам децата, че в събота играха заедно. Сутринта ги прегледах нямаше нищо, но все пак се замислих за някаква протекция, че като знам едно време аз какво чудо бях направо не ми се мисли.

# 1 221
  • София
Аз преди година, две чистих каките, бебето и мен с шампоан и мнооого пощене.
После превантивно направих това:
https://youtu.be/9r5Fn6_yh04
Успех!
Сетих се да добавя, хвалеха лосиона на еЛек, но не успях да го открия освен онлайн и не поръчах.

# 1 222
Здравейте, ползвали ли сте NYDA EXPRESS?
Вчера открих на дъщеря си въшка, предупредиха ни в началото на седмицата, че има дете с гадинки в градината.
Веднага напръсках с този Найда и като започнх да реша паднаха 15 тина, но гниди не открих. Детенцето ми е русичко и почти не се виждат. Газ нямам и не знам как се прилага, ако смеся зехтин, оцет и масло от чаено дърво и да реша дали ще падне ако има нещо? За първи път се сблъсквам с този проблем.
Имаше ли ефект от този препарат?

Общи условия

Активация на акаунт