Въшки

  • 299 996
  • 1 313
  •   1
Отговори
# 1 230
  • Мнения: 30
Здравейте. Обръщам се към по - опитните мами, които са се сблъсквали с този огромен и труден процес в премахването на въшките. Дъщеря ми е на почти 3г. и от 4 месеца е с въшки. Confused За това време сме сменили шампоани, гребени, спрейове най - различни.. Нищо.. Тъкмо ги бяхме махнали и от месец поне нямаше.. Днес видях една въшка, махнах я. Махнах и гнидите зад ушите и, които бяха съвсем малко. Няма от къде да се зарази, излизаме с една или две близки майки. Не ходи на детска градина все още.. Отчаяна съм. Не мога да си представя детето ми половин година да го мъча с чоплене и тормоз.. Тя не разбира, не може да стои мирна дълго време. Ето сега пак уж съм премахнала всичко, след 2 дена пак ще я намажа, но след 2-3 седмици ПАК ще открия. 😭 Преди време помня, че всеки ден я мазах, всеки ден се мъчихме и тя милата вече не издържа да и пипат косата, тъкмо малко поспряхме и ето пак.... От едната страна баща и, от другата аз и се взираме в косата и постоянно. Нямам обяснение какво се случва. Приемам всякъкви съвети, дори критики. Възможно е ние с баща и да не се справяме с този проблем. 😭 Благодаря предварително.

# 1 231
  • Мнения: 302
А случайно да сте прегледали вас двамата, не е срамно може и вие да сте се заразили... Може да направите мас, газ, сол и оцет. Маже се цялата коса най-вече корените слагате торбичка да се задуши и нещо от горе като кърпа или нещо такова и да стой колкото може повече. Но е хубаво да проверите и вас и мъжът ви.

# 1 232
  • Мнения: 8 939
Прегледайте се и вие и прочетете назад темата. От висчко ползвано, всички са доволни единствено от неостомозан и от Ел.гребен.

# 1 233
  • Мнения: 41
Прегледайте са и вие задължително. Миналата година голямата ни дъщеря донесе от училище. Малката също имаше, аз също. 3-4 месеца водихме борба.
Това, което на над помогна е вода за уста. Листерин купувам аз, мажа обилно стои два три часа под найлон и кърпа и след няколко дни пак. Веднъж в седмицата правих маска със зехтин и масло от чаено дърво. И пощене, пощене, пощене.

# 1 234
  • София
  • Мнения: 285
Когато бях бременна с второто ми дете, а големият ми син беше втори клас донесе това чудо вкъщи. Ей пробвахме шампоани, гребенчета, листерин и оцет и не. А махнахме му и косата, но явно гадинките се бяха метнали при мен и като му порасна косица на детето - наново. Така забелязах, че явно са и при мен. И след хиляда мъки и ужасяващо механично пищене на моята коса, дълга почти до кръста, ни спаси само Неостомозан. Казват му кучешкото, защото се купува от ветераните аптеки и е за такива гадинки, но по животните. Аз бях бременна, както споменах, пръсках се и нямах никакъв проблем. От тогава (3 години) още си имаме една ампула, защото бяхме взели две за всеки случай. И съседката спасих с това. Само си намерете във форума в колко вода се разтваряше.

# 1 235
  • Мнения: X
Аз също съм хващала  въшки, работя като учител в ромско училище на мн ниско социално ниво, та...
Разреждам 1:1 ябълков оцет с вода намокрям хубаво косата, слагам и мнооооого балсам и кокосово масло, увивам я в шапка за баня и кърпа и стоя така колкото мога 30-40 мин. После почва разрясване със гребен за въшки и всичко пада. Правя го често профилактично, само така се спасявам... Не предпочитам препаратите от аптеката защото те убиват само въшките, гнидите не падат, а по моя метод всичко се изчиства, много съм доволна.
колко кокосово масло

# 1 236
  • Мнения: 13 809
И пощене, пощене, пощене.
Мазане и пощене на цялото семейство. Пощене и ежедневно ресане, докато не дойде ден, в което не изпощвате или изресвате нищо от ничия глава се семейството. И още малко удължават пощенето  и ресането профилактично. След няколко месеца епопея с въшки донесени от училището , това беше начина да се справим с въшките. Съпругът ми намаше, аз обаче бях здраво въшлясала от децата. Ня вярвах че е възможно такова нещо. Постоянството в ресането е задължително в случая, без значение с какво ще се мажете.

# 1 237
  • Мнения: 511
Слагаш газ и маз и стойш няколко часа със найлон и кърпа на главата.
Стар метод

# 1 238
  • Мнения: 27 546
Не сме имали проблеми с въшки, но ми стана интересно...какво се има предвид като се казва, че косата се разресва с "гребен за въшки"? От онези ел. гребени (но те май се използват само на суха коса) или е обикновен гребен, но с много малко разстояние между зъбчетата?

# 1 239
  • Мнения: 8 939
Във виприна има гребен за въшки, много, много ситен гребен. Като се намаже косата с виприн, става една такава влажно мазна и се минава с гребена.

# 1 240
  • Мнения: 27 546
Благодаря 🙂 Ех, дано не ни се наложи да се занимаваме с въшки. Имам ужасни спомени от мазането с газ, мас и оцет, а и от скубането...

Последна редакция: чт, 31 мар 2022, 21:42 от dolce miele

# 1 241
  • Мнения: 1 779
Здравейте, и аз намерих въшки на детето. Два пъти третирах с NIDA express, но пак намерих гниди. Себе си също мазах. С това гребенче на суха коса всеки ден ли се реше. Каква е маската с зехтин или разтвора с неостозал.

# 1 242
  • Мнения: 5 247
Неостамозан от ветеринарната аптека. Аз го разтварям в 1 шише от препарат за прозорци с вода и пръскам на детето ми. Престоява няколко часа и мия. Умират и вушки и гниди.

# 1 243
  • Мнения: 1 779
А електрическия гребен помага ли?

# 1 244
  • Мнения: 5 247
Лично на мен не. Но моето дете е с дълга и гъста коса. Ел. Гребен освен да изпържи някоя друга въшка не знам какво друго може да направи. Гнидите си продхлжават да се люпят. Най-много да ги стопли и да им спомогне по-бързо да се излюпят. Ако наистина искате да изчистите детето само Неостамозан и яко пощене на гнидите. Това е.

Общи условия

Активация на акаунт