Въшки

  • 300 302
  • 1 313
  •   1
Отговори
# 270
  • София
  • Мнения: 38 589
Трагедията е, че се изчистваме, а след 15-20 дни пак прихващаме от училище и пак се почва.

# 271
  • Варна
  • Мнения: 1 477
Ето ви едно средство което надявам се ще ви улесни

http://www.iventas.bg/visiomed/-visiomed-comb/item/1707-greben-p … otiv-vyshki-zap-x

# 272
  • Sofia
  • Мнения: 404
Не разбирам каква е тази трагедия с въшките. Мажете с препарат, те се зашеметяват и докато са така се започва почистване на ръка. Не с гребен, а на кичур по кичур се отмятат и се махат гниди и въшки. За лесно отстраняване на гнидите косата се маже с олио, така хем лесно падат, хем се виждат, защото блестят.  Аз така изчистих дъщеря си за един уикенд. Как очаквате да мажете един път седмично и да се изчистите? И да - докато щъкат гадинките по главите ви, е редно да си останете у дома. Никой не е длъжен да прихване от вас, нали? Ако се спазва това елементарно нещо няма да продължава борбата ви с месеци. За има няма седмица се изчиства  дълга коса, ако е гъста - подстрижка. Вече след пълното изчистване се ползва Протект енд гоу, пръска се на влажна коса, пак всеки ден. Дано не попадам на такива като вас някъде, та да си завъдим и ние гадинки.
Не зная какво не разбираш в трагедията с въшките, но всичко от умните ти съвети е прилагано. И след като в групата са около 30 деца и спят там, и общуват непрекъснато и има някой неизчистен това се повтаря с месеци.
И явно Протект енд гоу на Хедрин не действа, защото всекидневно пръскам с него /поне мирише добре/.

# 273
  • Мнения: 46 539
При мен металните гребени не работят, косата ми ги разтваря  ooooh! пластмасовите са по-добре.
Не разбирам каква е тази трагедия с въшките...
Трагедията е, когато имате много здрава и гъста коса, толкова гъста, че гребенчетата изнемогват. И след като се изчистиш непрекъснато да те заразяват другите, защото те мързи да се чистят.

# 274
  • Мнения: 1 153
Не разбирам как има хора, разчитащи само на препаратите. Как си пускаш детето с въшки, как самият ти отиваш на работа с тях. И в нашия клас беше същото - сестрата нехае, учителката също, никой не проверяваше. Накрая направих скандал, ходих няколко дни да проверявам децата и тия с гадинките си отиваха у тях. Но родителите се обидиха, явно бяха съгласни да чистят въшки до безкрайност. Лошото е, че първият случай който е бил, дори не е предупредил останалите. Два месеца и половина се отекоха нещата до моята намеса. Не се церемонете, а накарайте калпазанките да си гледат и чистят децата, иначе ще си ходите въшливи. А Протект енд гоу действа, но не от първия път. И дъщеря ми след първото пръскане се върна с въшки, но след това вече няма проблеми.

# 275
  • София
  • Мнения: 38 589
Да бе, ей сега ще ходя да търся другите майки да им се карам защо си пращат децата с въшки.
Казала съм на класната и сестрата, толкова стига.

Утре отивам за кучешкото пак - само то ги мори с гнидите.

# 276
  • Мнения: 1 153
Да бе, ей сега ще ходя да търся другите майки да им се карам защо си пращат децата с въшки.
Казала съм на класната и сестрата, толкова стига.

Утре отивам за кучешкото пак - само то ги мори с гнидите.

Защо тогава се оплаквате?

# 277
  • София
  • Мнения: 38 589
Не се оплакваме, а споделяме и си помагаме - Форумът е за това.

Не е за да се обвиняваме и заяждаме, както правят някои хора...

# 278
  • Мнения: 1 153
Медицинските сестри нямали правомощията и задълженията да преглеждат за паразити ( това ми казаха директорът и мед. сестра в училището). На учителките пък изобщо не им се занимава, нашата ми обясняваше как се изрусявала и гнидите висяли по косата и. Не вземете ли вие нещата в свои ръце, много нерви ще трошите, а и средства, ще си докарате кожни проблеми.

# 279
  • Sofia
  • Мнения: 404
Не разбирам как има хора, разчитащи само на препаратите. Как си пускаш детето с въшки, как самият ти отиваш на работа с тях. И в нашия клас беше същото - сестрата нехае, учителката също, никой не проверяваше. Накрая направих скандал, ходих няколко дни да проверявам децата и тия с гадинките си отиваха у тях. Но родителите се обидиха, явно бяха съгласни да чистят въшки до безкрайност. Лошото е, че първият случай който е бил, дори не е предупредил останалите. Два месеца и половина се отекоха нещата до моята намеса. Не се церемонете, а накарайте калпазанките да си гледат и чистят децата, иначе ще си ходите въшливи. А Протект енд гоу действа, но не от първия път. И дъщеря ми след първото пръскане се върна с въшки, но след това вече няма проблеми.
Изобщо не вярвам на глупотевините, които пишеш! В кое точно училище ти разрешиха да се разпореждаш с преглеждането на деца и отпращането им у дома?!

# 280
  • Мнения: 7 114
 Teya75, а педагозите, директорката и сестрата прегледа ли? А портиера, а работещите в лавката им, а предлагащите допълнителни услуги? Вие и всички останали в училището дезинфектирахте де що има досег с косите след това? Шапки, диадеми, гребени? Важно ми е да знам.
Децата живеят в капсула и общуват само на ниво училище, детска градина или друга контролирана среда. Добре и ха-ха. А ние не ходим на фризьор и не ползваме градски транспорт. 
Единствено се радвам, че моята дребна не е от типа гостоприемници на въшки. При първата поява на тези животни в градината се разминахме само с почистване на гниди, които нямаха живот в тях. Най-тъпото беше, че съм хвърляла по едно око в критичните уж зони зад уши и в тила. Оказаха се на темето. Единствено и само там. След това още веднъж пак открих три гнидови трупа. Но когато се появят гадините по принцип явно изисква страшно много време. Постоянното третиране с препарат за превенция създава проблеми за скалпа.
Най-хубавото в нашата ситуация всъщност е това, че майката на едно детенце, което явно е от типа, податлив на въшлясване не се притеснява и не страда от общественото мнение, а ни предупреждава да сме нащрек и да преглеждаме, за да не пламне отново групата.   

# 281
  • София
  • Мнения: 461
Някой пробвал ли е Ектомин?
Препарата е за животни,и ми го препоръча ветеринар. Вече не се издържа:(

# 282
  • ...на безопасно
  • Мнения: 3 020
Пробвано е кучешко друго - неостомозан. Виж назад в темата.
То акъл да раздаваш много лесно, ама нека да са хора които са минали няколкомесечната борба.
Защото аз, лично не допуснах въшка да снесе гниди. Първоначалното въшлясване си го преборихме, макар и трудно - с пощене и мазане.
Да поясня за след това - хващам въшката почти веднага като се е закачила. Няма гниди, те не сварарваха да снесат! Не знам някоя друга майка да е постигнала такива нива на професионализъм  Joy
А нали разбирате какво е ставало в класа? И това през 2-3 седмици.
Продължавам ВСЯКА вечер да я реша и пощя. Продължавам всеки ден да я пръскам с чаено дърво и/или Протект енд гоу.

# 283
  • Мнения: 1 463
Мед.сестри в училищата не само че имат правомощия, но са и задължени да правят проверка всеки месец за въшки. И те я правят. До каква степен  - ефикасно - е друг проблем.

# 284
  • Мнения: 1 541
Аз пък бих препоръчала да се прочете как точно се размножават - това ще ви спести много излишни третирания - някои майки направо изгарят главите на децата си - в общи линии ако се спазват инструкциите , нещата се решават... Но не се спестява нито от третирането, нито от ресането след това. Аз лично сега след третото ни третиране и след като сме чисти за профилактика - пръскам С Протект анд Го , вътре съм наблъскала лавандула. Задължително всяка сутрин ресане с малкото гребенче, хем оформям косата, хем проверявам. Косата задължително на плитка. Да видим докога ще изтраем без посетители. Според сестрата класа е чист. Не и вярвам. Случвало се е децата да ми кажат,че са ги проверявали и аз да направя проверка след това и съм намирала.... и то живи. Така че някой като каже - сестрата ги провери, нямат -  ми иде да ги гръмна, но това е положението. Отговорността е в нас, престанете да прехвърляте на училището, сестрата и не знам си кой...

Общи условия

Активация на акаунт