Въшки

  • 299 930
  • 1 313
  •   2
Отговори
# 255
  • Мнения: 491
Току що излизаме от банята след третиране със спрей Паранит - гадините са си живи и жизнени, дори не са зашеметени! Сега ще повторим с шампоан Паранит.

# 256
  • Мнения: 491
Пак съм аз - намазахме и с шампоан Паранит - живи са, разхождат се  Crazy

Предния път ги изтребихме именно с Паранит и то със спрея. А сега и след спрея, и след шампоана откриваме живи!

Редактирам се - от две прегледани глави една жива въшка. Чакат за миене още две глави - едната е моята и е пълна с живи, въпреки третирането със спрей днес по-рано.

И пак се редактирам - след третирането с шампоана Паранит от общо 4 глави излезе една жива въшка. Което не е идеален резултат, но е по-добър от предния Simple Smile

Последна редакция: нд, 13 мар 2016, 22:16 от Melodiya

# 257
  • ...на безопасно
  • Мнения: 3 020
Не знам. голяма борба е.
Сякаш мутират гадовете.
Истината е в механичното чистене.

# 258
  • Мнения: 1 541
възможно ли е да стават устойчиви ??? Преди с Виприна нямах проблеми - сега има живи след третиране - аз просто повтарям след седмица и се чудя дали да не говоря с учителката да седят с шапки в училище - с козирка - просто смятам, че не всички обръщат нужното внимание и само някои родители си мажат децата и сме в изходна позиция след месец.

# 259
  • София
  • Мнения: 94
Със сигурност не всички родители обръщат внимание. Редовно родители в нашето училище казват - ами аз го намазах вчера, той няма вече въшки. Нито когато аз имах въшки като ученичка, нито когато детето ми имаше сега, съм видяла изчистване за един ден и с едно намазване. Когато аз имах въшки като ученичка имаше маска с газ, мас и оцет или Купрол от аптеката - или поне това е, което аз помня. И двете оставяха живи въшки и рани по главата ми. Сега каквото купих и измазах по главата на детето, точно по указанията на опаковката, въшките си бяха живи. Оправихме се само с механично почистване по два пъти на ден и ми отне месеци.
Аз обаче нямам опит с много къса коса. Може би тогава е възможно да се изчисти всичко с едно мазане плюс механично отстраняване.

# 260
  • Мнения: 11
Пак съм аз - намазахме и с шампоан Паранит - живи са, разхождат се  Crazy

Предния път ги изтребихме именно с Паранит и то със спрея. А сега и след спрея, и след шампоана откриваме живи!

Редактирам се - от две прегледани глави една жива въшка. Чакат за миене още две глави - едната е моята и е пълна с живи, въпреки третирането със спрей днес по-рано.

И пак се редактирам - след третирането с шампоана Паранит от общо 4 глави излезе една жива въшка. Което не е идеален резултат, но е по-добър от предния Simple Smile

трябва да се намажете още веднъж с шампоана, а и гребена е важен

# 261
  • Мнения: 491
Пак съм аз - намазахме и с шампоан Паранит - живи са, разхождат се  Crazy

Предния път ги изтребихме именно с Паранит и то със спрея. А сега и след спрея, и след шампоана откриваме живи!

Редактирам се - от две прегледани глави една жива въшка. Чакат за миене още две глави - едната е моята и е пълна с живи, въпреки третирането със спрей днес по-рано.

И пак се редактирам - след третирането с шампоана Паранит от общо 4 глави излезе една жива въшка. Което не е идеален резултат, но е по-добър от предния Simple Smile

трябва да се намажете още веднъж с шампоана, а и гребена е важен

О, ние си се мажем, но просто предния път бяха измрели или поне зашеметени и като ги изресвахме не шаваха. Тогава мазах всеки ден с различно - пъво Випирин, после Листерин, после Паранит и направих домашен спрей, с който пръскам ученика преди училище. Бяхме се изчистили.

Обаче спрях пръскането преди училище, защото децата казвали, че мирише на оцет (а то наистина си мирише). Стана ми мъчно, понеже е и влюбен и реших, че за толкова време сигурно всички са се изчистили и спрях спрея. 1-2 седмици по-късно се оказахме пак с въшки.

Сега мажем 2-3 пъти седмично и от другата седмица пак ще вкарам спрея в употрежа.

Най-неприятното е, че няма никакъв контрол в училище - проверяват ги и казват, че са чисти, а те не са.

# 262
  • София
  • Мнения: 38 490
И дъщерята пак е с въшки! Писна ми - всеки месец, по програма.
А дали е възможно някоя гнида да е преживяла неизлюпена 15 дни и сега да се е излюпила?

# 263
  • Sofia
  • Мнения: 404
В нашата група в детската градина всички са с въшки, продължава месеци наред. Мажем всяка събота, на другата има отново живи! Вече не зная какво да предприема.
Уж ги проверяват и вече си траят от персонала, м/у родителите си коментираме и намираме живи, мърдащи въшки и пукащи гниди. Една от майките заяви, че от повече от година се бори с тях с какво ли не, били мутанти неизтребими и няма нещо, което да не е пробвала. Вече нямам идея какво да опитвам, всички препарати от аптеката пробвах, даже и тук споменатия Листерин, само гас, мас и оцет не съм, защото помня от детството ми колко беше неприятно.
Има ли ефект от него?

# 264
  • Мнения: 1 463
Ох, наистина са мутанти!
Миналата година бяха едни по-дребнички и се разполагаха около врата.
Тази година са по-едри, и смучат по-нагоре, към скалпа.
Ама, наистина, омръзна ми вече от тези въшки! #2gunfire Много неприятно! Че и аз прихващам покрай малкия! newsm78 Rolling Eyes

# 265
  • Мнения: 1 463
Аз пък да ви питам, защо пускате децата си на училище с все въшките и гнидите? Оставате си у дома няколко дни и чистите на ръка косъм по косъм. Когато сте сигурни, че няма нищо, купувате препарат за защита и чак тогава пускате децата си. Аман от майки, които действат така безотговорно. Ако всички си остават и се изчистват, нещата ще отшумят бързо-бързо, а няма да се влачите по месеци въшлясали. И не чакайте през три дни да мажете, препаратите не убиват гадинките, само ги зашеметяват, а на гнидите изобщо не действат. Само с мазане и ресане няма да се оправите.
Аз не можех да се изчистя няколко месеца. Значи, не трябваше да ходя на работа ли?
Включително и през отпуската си.
Пък колко време не бива да ходя на работа, за да изчистя детето си и после пак да прихване от училище?!
Това може да го каже някой, който не ходи на работа или работи от къщи, или може да си отсъства от работа хей така...
Ходих на кожна лекарка, която ми каза, че имам невродермит и ми изписа някакви препарати с кортикостероиди... Rolling Eyes
Личната лекарка също ми каза, че не са въшки.
Да, ама не.
Сега малкият пак прихвана и аз покрай него.
Освен това работя с деца. Обаче нас никой не ни проверява.
Даже понякога се шегувам с мед.сестра, че мене не ме проверяват, пък може и да имам...
Ще пробвам онзи кучешки лек.
Ясно е, че българските препарати от аптеките не са ефикасни. Само ни събират парите аптеките.

# 266
  • Мнения: 17 987
Мазах с препарат против въшки Протект енд го, но и се появи нещо като пърхут, много  е гадно, внимавайте и не прекалявайте с третирането

# 267
  • София
  • Мнения: 38 490
Боята за коса е най-ефикасна май, обаче аз не мога да се боядисвам през 15 дни.
Снощи направих маска на дъщерята със зехтин, оцет и 2 масла.

# 268
  • Мнения: 46 515
Мен и боята не ме спаси  Tired
Мазах с препарат против въшки Протект енд го, но и се появи нещо като пърхут, много  е гадно, внимавайте и не прекалявайте с третирането
Винаги се получава така, когато периодът на борба е дълъг. Просто гадините много време нараняват кожата и препаратите влизат в раните...

Снощи ви четох и цяла нощ ме сърбя главата, преди малко накарам мъжа ми да ме прегледа  Joy нямам де, но откачвам вече  ooooh!

# 269
  • Мнения: 1 153
Не разбирам каква е тази трагедия с въшките. Мажете с препарат, те се зашеметяват и докато са така се започва почистване на ръка. Не с гребен, а на кичур по кичур се отмятат и се махат гниди и въшки. За лесно отстраняване на гнидите косата се маже с олио, така хем лесно падат, хем се виждат, защото блестят.  Аз така изчистих дъщеря си за един уикенд. Как очаквате да мажете един път седмично и да се изчистите? И да - докато щъкат гадинките по главите ви, е редно да си останете у дома. Никой не е длъжен да прихване от вас, нали? Ако се спазва това елементарно нещо няма да продължава борбата ви с месеци. За има няма седмица се изчиства  дълга коса, ако е гъста - подстрижка. Вече след пълното изчистване се ползва Протект енд гоу, пръска се на влажна коса, пак всеки ден. Дано не попадам на такива като вас някъде, та да си завъдим и ние гадинки.

Общи условия

Активация на акаунт