Въшки

  • 300 496
  • 1 313
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 1
Къде продават тази газ?

# 106
  • Мнения: 46 552
...за тях ще си помисля, че са все алергични, да му се невиди ..

На него си пише, че няма алергични реакции, за разлика от "човешките"  Laughing

# 107
  • Мнения: 48 009
Е все пак има различни нормативни изисквания при пускането на препарати и лекарства за хора и за животни, но както и да е
Газ има в железарските магазини, а мас- в хранителните, но е важно да е безсолна и чиста мас ( ако не замениш мазнината с друг, а ползваш мас)

# 108
  • Мнения: 46 552
То е за домашни животни, които децата гушкат и спят с тях  Peace

# 109
  • Мнения: 2 197
Ама възможно ли е за половин ден след третиране да се нароят пак?
Нали 7 дена им е цикъла?
Не сте ги изчистили след първото нанасяне. Всеки косъм - внимателно, проверяване на цялата коса поне три пъти. Гребена, с който разресвате се топи във вряла вода след всяко прекарване в косата и така 4 часа. И се спазват инструкциите на препарата, т.е. след нанасянето се разресва много внимателно с едрата част на гребена с бяла кърпа около раменете, чак след това се стои 20 минути и започва второто разресване и проверката. При моята дъщеря така става. Тази година минахме пак по този път. Вече съм специалист. Имайте предвид, че цветът на живите гниди наподобява цвета на косата. Най-коварни са светлокестенявите коси Simple Smile.

# 110
  • София
  • Мнения: 38 619
То е за домашни животни, които децата гушкат и спят с тях  Peace

Освен това животинките се ближат. Така че ако за тях не е опасно, за нас пък хич не е.
Освен това не се разправяш с гнидите седмица след седмица! А това е супер!
На дъщеря ми вече почнаха да и се смъкват надолу сами. Понякога я пощя, виждам, че са много, но всички са мъртви, благодарение на кучешкото лекарство.

# 111
  • Мнения: 1 153
Аз пък да ви питам, защо пускате децата си на училище с все въшките и гнидите? Оставате си у дома няколко дни и чистите на ръка косъм по косъм. Когато сте сигурни, че няма нищо, купувате препарат за защита и чак тогава пускате децата си. Аман от майки, които действат така безотговорно. Ако всички си остават и се изчистват, нещата ще отшумят бързо-бързо, а няма да се влачите по месеци въшлясали. И не чакайте през три дни да мажете, препаратите не убиват гадинките, само ги зашеметяват, а на гнидите изобщо не действат. Само с мазане и ресане няма да се оправите.

# 112
  • Мнения: 46 552
Към кого е това питане?
Не вярвам да има човек в темата, който да има съмнение, че детето му е с въшки и да го пусна.

# 113
  • Мнения: 1 153
Пращат, пращат. Ела да видиш в нашия клас как е. Добре, че това защитното мазило Protect and Go действа, иначе не знам какво щяхме да правим. Вече повече от два месеца продължава проблема. Явно някои майки не вземат много присърце нещата.

# 114
  • Мнения: 2 472
Момичета,

най-бързото и добро решение намерих тази пролет, когато дъщеря ми имаше-  преса за коса. Нагрявам на най-високата степен и проблема е решен. Всичко изпуква. После само реша с гребена и готово!

# 115
  • Мнения: 1 153
Момичета,

най-бързото и добро решение намерих тази пролет, когато дъщеря ми имаше-  преса за коса. Нагрявам на най-високата степен и проблема е решен. Всичко изпуква. После само реша с гребена и готово!

Направо ги опичаш Simple Smile

# 116
  • Мнения: 46 552
Странно. Малката сестра на мъжа ми се минава с преса всеки божи ден. Изгори си косата, но никакъв ефект нямаше с/у гадините Crazy

# 117
  • Мнения: 13 580
Гнидите се намират много близо до скалпа, с преса е  трудно да се стигне до там.

# 118
  • Мнения: 46 552
Много ви се чудя, защо не им купувате и кучешка храна, те нали кучетата я похапват и нищо им няма.

Защото лекарствените препарати са на сходен принцип, а храната не. Хранителните нужди на хората и животните са различни, но паразитите са си едни и същи. Много са лекарствата/шампоаните, които са приложими и за хора, и за животни.
Аз лично съм го направила по съвет на ветеринарен лекар, който има голям опит, и който го е прилагал в/у собствените си деца, както и много други. Смятам, че е достатъчно компетентен и е наясно кое става и кое не Simple Smile

# 119
  • Мнения: 4 209
Нали все сме бозайници, имаме сходни проблеми, метаболизъм и т.н. Иначе трябва да се продават шампоани за бели въшки и различни- за черни въшки, също- един вид за руси коси и друг- за черни и т.н.  Laughing
Гнидите мъж ми ги пържи с поялника Mr. Green, но е голяма играчка и детето трябва да не мърда в никакъв случай.

Общи условия

Активация на акаунт