Въшки

  • 301 029
  • 1 313
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 466
Здравейте!

Отдавна се каня да пиша: и ние - дъщеря ми и аз повече от месец се борихме с въшки и гниди, които продължавах да виждам живи след поредното третиране с продуктите от аптеката. Докато най-накрая се вбесих и купих кучешкото лекарство. Намазах себе си и дъщеря ми, както е написано в темата.

Аз нямах никакви оплаквания. НО дъщеря ми я засърбяха ушите, а след това и кожата около ушите, зачерви се, обрина се. Направи контактен дерматит, който, след като 3 дни се опитах да лекувам с фенистил гел и ксизал капки, се наложи да мажем с кортикостероиден крем 7 дни, предписано от дерматолог. Толкова я сърбеше и болеше, че настояваше да й капна капки в ушите, по цели нощи се въртеше и чешаше, някакъв ужас!

Но решихме проблема с въшките и гнидите! Няма ги!  Лошото е, че в бъдеще няма да смея да мажа нищо по главата й - дори човешки препарати след направения дерматит.

# 121
  • Мнения: 46 577
При мен се случи нещо подобно след Виприн или Хигия. Не знам кое от двете го провокира, защото ги ползвах последователно...
Отшумя след 3 седмици без лечение (не бях сигурна дали съм се изичистила, затова не посмях да ида на лекар Embarassed).
След кучешкото нямах реакция.

П.П. От Хигията е, прочетох нежеланите реакции. "зачервяване на кожата, дразнене, описано като парене или щипане и много рядко обрив."

Последна редакция: ср, 09 дек 2015, 11:32 от Не се сърди, човече

# 122
  • София
  • Мнения: 94
През лятната ваканция и дъщеря ми хвана въшки. Измазах няколко опаковки Виприн, следвах буквално указанията. Пекох с преса за коса. И всеки ден, в продължение на два месеца пощих и ресах с малкото гребенче. Понякога и по два пъти на ден. Почти всеки ден хващах с гребена живи въшки на главата и в продължение на 6 седмици  Sick  За мене за ден или два не е възможно да се почисти от въшки нечия глава, освен ако не е с 1см коса максимум.
Навремето като ученички аз и братовчедка ми имахме постоянно въшки и газ, мас и оцет не помагаше. Накрая се излекувахме с едно мазило за крави. На същия принцип като кучешкото сега.
Сега пак проверявам през ден за въшки и гниди, наплаших се много от лятното приключение. И за да ми е мирна главата, съм си купила 2 ампули от кучешкото и окото ми няма да трепне да го сложа на главата на детето (или на която глава у нас се наложи). Аз съм много благодарна на НСЧ за споделеното  Hug

# 123
  • Мнения: 466
Да, много е възможно реакцията да е била поради многобройните третирания с различни препарати и кучешкото лекарство просто да е преляло чашата.  

# 124
  • Мнения: 5 254
И аз да се разпиша в тази тема, за мое най-голямо съжаление. Но на 30.12 малкият каза, че много го сърби главата и баща му беше готов да ходи да го къпе, но на мен ми светна лампата и реших да го проверя...майчице щях да припадна...точно преди Нова година и не само той, ами и брат му  ooooh! Изпратих баща им на аптеката да купи нещо, препоръчали му Хигия ( шампоан) и Hedrin Treat & Go ( лосион). Измих ги с шампоана, изпадаха няколко въшки още докато ги мих, после почна едно ресане и пощене като маймуни. Но на следващият ден от главата на малкият паднаха още 2 живи въшки и всички гниди пукаха. На големият пък всички гниди, които открих бяха умрели(радостта ми бе и тук за кратко). За всеки случай малкият пак го измих с шампоана, а брат му намазах с лосиона. Да ама не, въшки няма, но гнидите живи. Направих днес маската с газ, мас и оцет ( седяха два часа) в нас мирише на газостанция, мен вече ме сърби навсякъде, повръща ми се като си помисля, до преди малко ги пощих отново, те се изнервиха деца. Намерих и на двамата по 2 живи гниди отново след всичкото това мазане...Та утре ще взема тези ампули и дано се приключи, че като ви чета и ми стана лошо. За какво се рекламират тези скъпи препарати, като не действат? Ама то като повето неща, по добре да се лекува, отколкото да се излекува, по изгодно е за фармацевтичната мафия....

Не се сърди, човече, благодаря за препоръката за тези ампули, още утре ще изпратя ММ да купи.
Не ме притеснява изобщо да ги пробваме, щом има ефект. Тъй като при мастит на много приятелки им помогна мазилото за крави, а също така на други едно мазило за хемороиди, пак купено от ветеринарна аптека...

# 125
  • София
  • Мнения: 38 837
Моята дъщеря пак хвана! И са от училище.

Старите гниди бяха умрели и се бяха смъкнали надолу, сега имаше нови.
Пак купихме кучешкото и напръскахме.

# 126
  • ...на безопасно
  • Мнения: 3 021
Взех и аз две ампули.
Не знам, всеки ден я пощя, все намирам по някоя гнида. Уж са умрели...
На мен скалпа ми се възпали и съм за психиатрията вече  smile3511. Толкоз боклуци излях отгоре си, че....

# 127
  • Мнения: 5 254
И аз купи 2 ампули, минахме и през фризьорския салон и ги офъкаха, никак не са доволни от прическите, но това е положението. Сега нямам проблем с пощенето, не смея да кажа, че са чисти главите им. Чудя се да ги напръскам ли сега или да изчакам още 2-3 дни? Много им е зачервена кожата на главата и зад ушите, ама от 30 не знам колко пъти ги мазах и мих  ooooh!

# 128
  • софия
  • Мнения: 756
Да ви кажа и нашият метод  Laughing
Листерин - водата за уста, но синята, защото има по-малко захар и не лепне косата  Grinning
Маже се главата така, че да се намокри косата добре и се слага найлонова шапка. Седи се около 40-60мин и се плакне. Хем убива и гнидите, хем косата мирише на мента...

# 129
  • Мнения: 4 218
Какво съдържа листеринът?
Радина, много често си ги третирала, нормално е да се раздразни кожата.

# 130
  • софия
  • Мнения: 756
Това е състава на синия - Cool mint
    Eucalyptol 0.092%
    Menthol 0.042%
    Methyl salicylate 0.060%
    Thymol 0.064%
    Water
    alcohol (21.6%)
    sorbitol solution
    flavoring
    poloxamer 407
    benzoic acid
    sodium saccharin
    sodium benzoate
    FD&C Green No. 3

# 131
  • Мнения: 5 254
ra2, прекалих вярно, но ако искате ми се смейте, но мислех, че трябва всичко да измре и въшките и гнидите  Blush

Последна редакция: нд, 03 яну 2016, 19:42 от Radina

# 132
  • ...на безопасно
  • Мнения: 3 021
Моля, момичета за кучешкото да ми кажете как се разрежда и въобще употребата.

# 133
  • Мнения: 5 254


След което се сетихме да питаме нашата позната с ветеринарна аптека, която спаси детето от ечемик преди време с едно мазило. Препоръча ни това чудо, което струва цели 2 лв. Трепе всичко - и въшки, и гниди. Няма нужда от механично чистене или повтаряне на процедурата. На листовката пише, че не са установени алергични реакции.

1 ампула се разтваря в 500 мл вода.
На суха коса се нанася докато стане като мокра след къпане (не боли, не щипе, не се усеща, помня като малка с газ, мас и оцет как съм ревала от болка като се сложи в/у разранената кожа).
Задушава се с плик 30 мин.
След това се маха плика и се оставя косата да изсъхне сама.
Не се отмива (ние се изкъпахме на следващия ден).
Малко мирише като на боя или нещо такова, но не е силно.

Успех!


# 134
  • ...на безопасно
  • Мнения: 3 021
Намазахме се.
Смърди доста, а и аз се надишах обилно, че реших с пулверизатор да пръскам....
Мен ме сърби и щипе скалпа....Но той си е разранен от разните боклуци дето се мажа. Thinking
Някой оплаквания да е имал?


А вие как процедирате с това непрекъснато пране на връхните дрехи?
Айде - чаршафи, дрехи то е ясно. Ама сега как да и изпера дебелото яке като вчера изсъхна със сто процедури.Тя го облече с въшката. И сега какво?
 #2gunfire

Последна редакция: нд, 03 яну 2016, 22:31 от а Kеа?

Общи условия

Активация на акаунт