Въшки

  • 300 493
  • 1 313
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 4 209
Одеяла, покривала на легла, китеници съм третирала "карантинно", без пране. В чувал, завързани добре за седмица- докато изпукат гадините. Някъде пишеше, че ако гладуват над 24 часа и умират. В студа- чувалът на балкона. По- малки дрехи съм пъхала в камерата, увити добре в найлон за поне 24 ч. Термично действие- като не може мокра топлинна обработка- суха студена.

# 136
  • Мнения: 48 009
Аз не бих мазала всеки ден всякакви неща, особено на деца
Има си срок на третиране, през 7 дни, не случайно е сложен. Все пак въшките не разнасят зарази, гадни са, знам, но пък разни кожни възпаления на скалпа са доста по-неприятни и трудни за третиране.

# 137
  • Мнения: 3 279
Единственото спасение при нас беше от шампоана Paranit .

# 138
  • TX
  • Мнения: 590
Единственото спасение при нас беше от шампоана Paranit .
и при нас

# 139
  • София
  • Мнения: 71
Здравейте,  дами, с дъщеря ми вече на два пъти се срещаме с гадинките.... За нещастие косата й е гъста и дълга и е голям зор с трепането на гнидите.
 Да си призная,  не сме ползвали конвенционалните препарати - те са си вид пестицид и не искам да тровя детето. Sad Ползвахме стария метод с мазнина в косата. Споделям, защото при нас работи безотказно вече два пъти. Не намерих мас и сложих зехтин (става и с кое да е неутрално масло - бадемово, кайсиеви ядки, жожоба)+ етерично масло от чаено дърво и лавандула. Съотношението е на 50 мл мазнина по 15 капки от всяко масло, като се внимава с дозировката ( по принцип е ок за деца от три години нагоре)
Това, което всъщност убива въшките е мазнината - те дишат с тялото си и могат да 'задържат' дъха си до два часа, оттам и минималният срок за маската от два часа, за да задуши паразитите. Мажа косата на детето много обилно, сресвам, за да съм сигурна, че маслото е навсякъде, връзвам косата и й слагам стегната силиконова шапка за плуване. После шапката не става за плуване, но е много удобна за маската. Детето се поомазва се, разбира се, но поне мирише на хубаво  SunglassesСтои минимум два часа и половина. После е по-трудоемко измиването, но каузата си струва. Повтарям процедурата след три дни и после пак след три дни, за да хвана новоизлюпените въшки.

Пощя я колкото мога,  но за момента сме се справяли за седмица с проблема. При последното 'хващане' намерих и рецепта срещу гнидите - пак с етерични масла, но с оцет и вода в пулверизатор. Косата се пръска през няколко часа да се навлажни леко. Естествено в неучилищен ден, че понамирисва.. Тогава само два пъти я мазах с маската зехтин+ масла и година по-късно все още намирам само по някоя и друга куха гнида, така че явно е ефективен метода  Simple Smile

А профилактиката срещу въшки е по две- три капки масло от лавандула зад ушите и на тила, а косата задължително вързана поне на стегната  опашка, за да не се качват гратисчии.
Успех в битката!
 bouquet

# 140
  • somewhere over the rainbow
  • Мнения: 3 092
Ето ме и мен в отбора на въшливите Mr. Green Уж само аз  от семейството, доколкото гребенчето на Виприн показва вярно. И то ми изпопадаха няколко живи въшки, откак се мазах и изкъпах. Смятайте колко действа. Още утре взимам кучешките ампули и се плескам. Изобщо не се притеснявам, тъй като в ученическите години баба ми ни минаваше с кравешкото лекарство всички внуци и никой не се е оплакал от странични ефекти.

# 141
  • ...на безопасно
  • Мнения: 3 020
Аз за профилактика взех Хедрин спрей. И масло от чаено дърво съм си разтворила в един пулверизатор.
Проблемът на моята щерка е, че не търпи ластици и фиби. И размятва една косица, не много дълга, ама все пак....

# 142
  • София
  • Мнения: 38 619
Моята се примири, че трябва да ходи вързана на училище.
Не особено умната сестра я е прегледала, видяла старите гниди и и направила забележка пред всички.

# 143
  • София
  • Мнения: 1 966
И аз сега съм взела спрея на Хедрин Protect&Go за профилактика и пръскам чат-пат. Навсякъде иначе правят забележки и за мъртвите гниди, не че си правеха труда много да я преглеждат. Аз понеже навсякъде си уведомих чинно, че е била с въшки, та после и сестрата при личната, и тази в градината я пипаха все едно е прокажена и бягаха да си мият ръцете  hahaha

# 144
  • somewhere over the rainbow
  • Мнения: 3 092
Аз пак да попитам за кучешките ампули - 5 мл на 500 гр вода, нали така? И дали ще е проблем, ако се измия след 2 дни?

# 145
  • София
  • Мнения: 38 619
Аз пак да попитам за кучешките ампули - 5 мл на 500 гр вода, нали така? И дали ще е проблем, ако се измия след 2 дни?

Да, аз слагам 1 ампула в една пръскалка. Мокриш цялата коса, след това задушаваш с плик, решиш да изпадат и сушиш.

# 146
  • somewhere over the rainbow
  • Мнения: 3 092
Да докладвам.
Напръсках се обилно и се омотах с найлон за 30 мин. Разресах с гребена от Виприн. Изкарах 7-8 живи приятели и нито един умрял.
При вас умряха в рамките на 30-те минути ли?

# 147
  • Мнения: 4 209
Педиатърката не ни даваше бележка за градината докато намираше и една гнида- със съдържание или без.

# 148
  • Мнения: 46 552
При вас умряха в рамките на 30-те минути ли?
Не съм търсила след 30-те мин. Но действието според мен продължава, това е само началото. Затова не се мие после.
Как е положението сега?

# 149
  • Мнения: 18 004
Записвам се да ви чета, нямаме още  Praynig, дано и не лепва, че е с гъста коса до кръста, но се оказва че това е цяла наука- живи, умрели гниди....дано сте ги описали подробно да прочета  Confused

Общи условия

Активация на акаунт