Въшки

  • 300 411
  • 1 313
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 1
Здравейте,

 И ние открихме този проблем в неделя, малката е на 1 г. и 7м. ,а пък аз съм бременна в момента в 7 месец, така че се притеснявам да ползваме препарати с инсектициди като перметрин и др. подобни. Ползвахме шампоан и балсам Liderella /Italy с етерични масла, но въшките си бяха живи разчита се на механичното им отстраняване и при по-дълга и гъста коса, както е при мен не върши работа. Малката пък въобще не стои, да я чистиш. След това си открих при разресване живи въшки.
Прочетох за електрически гребен срещу въшки, купих ZAP X, Z100 вчера, вносител Ивентас от аптеки Ремедиум. Третирах си главата изпаднаха повече от 10 въшки този път умрели, при малката намерих само една. Ако някой е ползвал да каже дали има ефект срещу гнидите, мисля че при мен нямаше такъв ефект, защото тези които изпаднаха след това при разресване пукаха.

# 181
  • София
  • Мнения: 71
В отговор на Kalei,

Съотношението за спрея оцет - вода е 1 лъжица оцет на чаша вода + 10 капки масло от чаено дърво или лавандула или здравец, но мен така ме тресеше параноята, че наблъсках от всички масла. Embarassed Нямаше странични ефекти, но си имайте едно наум. Пръскате щедро като внимавате да не отиде в очите, оставяте косата да поизпръхне и като се присетите пак. Твърдят, че оцетът разгражда лепилото на гнидите ( и в допълнение ги убива, но само гнидите!) и после по-лесно се отстраняват. Аз не се занимавах да я пощя след пръскането два поредни дни. Разбира се за възрастните въшки прилагахме маска с мазнина.

Чета масово по англоезичните сайтове, че директно прилагат чист оцет на скалпа, но не съм се престрашила да пробвам. А другата честа рецепта, която намирам, е сол и оцет, но това ме хвърля в оркестъра, защото това е смес за чистене на варовик... Имахме веднъж нещастието като деца да го пробват върху мен и сестра ми (майка ми в ужас невиждала въшки сложи от всичко по много  ooooh!) и после два месеца ни се излющваше изгорената кожа на скалпа. Отделно как болеше... Предполагам, ключът е в дозировката... Сори за спама и лека вечер на всички!

# 182
  • Мнения: 568
Лелее, напаст!
Днес като купувах фалшивата газ, след мен имаше само един клиент още и познайте какво си купи? Wink Същото като мен - е, как да не си помисли човек, че е за една и съща цел. Но, както казах вече: оказа се пълно менте тази газ и мъжът ми също го потвърди: абсолютен коресилин. Мисля да ида утре до магазина да се разправям, ама едва ли ще постигна нещо.
След 7 часа със зехтин, снощното висене с чесън и лимон и преди това, третиране с Хигия - та и многократно дърпане с гъстия гребен, загребвайки от скалпа,  днес въшлясалата ми щерка, ходила до личната лекарка, която също я прегледала и ѝ казала, че  е обезпаразитена.  Можела да тръгва на училище, но в следващите 2-3 седмици, да се измива еднократно с Хигия - та. А аз ще я пръскам и с Хедрин - а.  Братовчедката ѝ,  с която са постоянно заедно, също е пострадала. Вероятно са се заразили една от друга. Но, това няма никакво значение, всъщност.

# 183
  • Мнения: X
Аз в железарията: Търся газ. Отсреща: Каква? Аз: За въшки  hahaha Продавачката, с компетентен вид: Да, да, ето тази! Знаеха си хората и ми продадоха правилната газ.
Детето уж няма гниди, а днес при разресването пак спипах въшка  Shocked. Направо започвам да си мисля, че ми мъкне нови от училище. Днес пръсках обилно с Пранаром. Диването май започва да узрява за идеята да си връзва косата. Казва, че ѝ се струва, че съученичката, с която седи на чин има въшки - по косата ѝ се виждали разни бели неща  #Crazy. Започвам да си мисля, че дружно откачаме. Обясних ѝ, че не може да обвинява хората просто ей така, че може да е просто пърхут и всъщност е най-добре да е нащрек и да се пази. Яд ме е, че никой в училище не реагира(проверка на класа, например, или мерки от сорта на задължително вързани коси), въпреки че добросъвестно предупредих. Хич не върви да тръгна аз по родителите да ги уведомявам. Миналия път (преди няколко месеца) пробвах, но първо, нямам достъп до всички и второ, мисля, че не е моя работа, при положение, че съм се обърнала вече към сестрата.

# 184
  • София
  • Мнения: 38 604
И аз съм така. Мазахме с кучешкото - три седмици нямаше въшки. После ми донесе. Пак кучешкото, пак три седмици и пак прихвана отнякъде! Предупредих сестрата, тя ги е проверила, но освен да им се скара, нищо друго не е предприела.

# 185
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074
Благодаря mamanaYana  Hug
Аз да си призная - голямата я пръсках с чист оцет, но в статията пишеше, че убива въшките и не обърнах внимание какъв е ефекта върху гнидите.

Сега съм в малка дилема дали на напръскам малката (2,6 години) и мен (бременна в 13та седмица). newsm78
Въпреки, че по мен нито мъжът ми, нито майка ми откри нещо....

И понеже някой нагоре питаше - щерката е в 128мо в Младост. Другаде в студа не е ходила - 100% ги е хванала там.  Съответно не е ходила от както ги намерих. Мъжът ми сутринта говори с госпожата. До колкото разбрах имало е сигнали и от по-горни класове...
 

# 186
  • Мнения: X
При нас сестрата най-после е минала. Както и си мислех, има съученици с въшки  Crazy. Не е ясно кои, за което я поздравявам - не е много готино за пубер съучениците ти да разберат, че имаш гадинки. На дъщеря ми не са открили - дано да сме успели най-после. Силно се надявам децата да се изчистят през ваканцията и да започнем един чудесен втори срок без паразити  Laughing.

# 187
  • София
  • Мнения: 38 604
Вчера с Хигията седя към 30 минути, но днес открихме една жива. Пак взех от кучешкото.

# 188
  • Мнения: 338
Да попитам за кучешкото - първо, има ли значение водата студена ли е, хладка ли е и т.н.? Второ, дали може да напръскам апартамента?

Като чета, че водите битки с месеци и май ще атакувам директно с него. Децата са ми на 3 и 6 години - дано всичко е наред  Praynig, че ми е притеснено да няма нежелани реакции.

# 189
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074
За апартамен мисля, че ще е по-подходящо или Biokill или Айкън.
Второто го ползваме за дома и двора от доста време. Даже мисля да пръскаме този уикенд.

# 190
  • Мнения: 46 546
Да попитам за кучешкото - първо, има ли значение водата студена ли е, хладка ли е и т.н.? Второ, дали може да напръскам апартамента?
С хладка го направи, че аз сложих студена и ни измръзнаха тиквите  Joy

За апартамент не мисля, че е необходимо, въшките не са бълхи, имах нужда от топлина и храна, за да оцелеят, в много екстремни случаи се отказват от кожата.

# 191
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074

С хладка го направи, че аз сложих студена и ни измръзнаха тиквите  Joy


Мда, и аз направих тази грешка.  Mr. Green
Тук зимата водата от чешмата е все едно току-що извадена от фризер...  ooooh!

# 192
  • София
  • Мнения: 589
Пу, да се заплюя и аз в таз чудесна темичка за въшки... Sick Sick Sick Sick
И ние сме в отбора. От дете не съм имала и имам ужасни спомени.
Дъщеря ми на 6 год миналия Петък се оплака, че я сърби главата и преди градина я прегледах по-щателно и видях гадните гниди, след което щях да припадна.
Обадих се на племенницата да се прибира от у-ще да ме пощи и мене. Моята главица беше чудна, цели15 гниди... Mr. Green Усещах сърбеж, но предвид варицелата която на 6-ти ми изби реших, че са пъпките ме сърбят,  а те въшки.
Направо не знам как стана номера. Детето с мен у дома от 6-ти Януари, една седмица на ДГ, аз с малко по-човешки вид и с въшки. Племенницата имаше и тя малко. Мъжът ми пък точно в сюблимния момент с откритието по главите ни и той реши да се изпъпчи с варицела. Сега у нас е ужас. Моите завехнаха, но неговите пъпки са пресни с мехури и се подстрига 0 номер. Даже не съм го гледала има ли няма ли, то не, че щях и да видя нещо в глава пълна с пъпки.

Три дни мажех с Виприн и мислех утре да повтарям, че след 7 дни пише пак да се мажем, но сега като ви чета..се ужасих. На първо четене нямаме, но пък ни сърби...Ако се намажем с листерин+виприн утре дали ще се възпали скалпа?

# 193
  • Мнения: 338
Нещо не ни се получи с кучешкото - аз се намазах 2 поредни дни, а малката веднъж и двете имаме живи въшки  #Cussing out а уж следвах инструкциите. Малката издържа само 20 мин. с найлон, но едва ли това е проблема. Неостомозана, който купих ми го дадоха наливно в спринцовка от голяма разфасовка. Може би той не е читав. Знам ли? За съжаление сега където сме няма как да се снабдя с ампули.

Сега аз стоя намазана с газ, мас и оцет. Молбата ми е към Не се сърди човече, моля ако е удобно да попиташ познатата ти ветеринарка колко често може да се прилага при малки деца и на какъв интервал. В това ми е надеждата, защото не го виждам как малката ще издържи 2-3 часа с газ, мас и оцет. Предварителни ти благодаря!

# 194
  • Мнения: 46 546
През 6-7 дни. Но потърсете ампулите, така наливно не знам дали не изветрява по някакъв начин...
В гугъл като написах "Неостомозан купи" ми се появиха разни сайтове за онлайн поръчка. Ако нямате около вас, опитайте така.

Общи условия

Активация на акаунт