Въшки

  • 299 905
  • 1 313
  •   1
Отговори
# 1 005
  • Мнения: X
Абсурдно е да искаш от дете 1-4 клас да мисли постоянно за въшки и „да не се бута”. Или пък да се реше само с гребен за въшки.

Пробвайте със задушаване с  кокосово масло или ресане с балсам и спираловидния гребен. Аз след едно въшлясване една години не можех да си оправя скалпа, представям си, ако трябваше постоянно да се мажа. Връзвайте косите, все си е някаква превенция.

# 1 006
  • Мнения: 3 922
За превенция отново препоръчвам този лосион:
https://www.amazon.co.uk/gp/product/B001RYSCF8/ref=oh_aui_detail … ie=UTF8&psc=1

А за пощене гребенчето със спираловидните улеи: https://www.amazon.co.uk/gp/product/B000KUALPE/ref=oh_aui_detail … ie=UTF8&psc=1

# 1 007
  • Мнения: 30 802
Абсурдно е да искаш от дете 1-4 клас да мисли постоянно за въшки и „да не се бута”. Или пък да се реше само с гребен за въшки.
Е не е абсурдно, то това си е възпитание в хигиена и поведение. И да, 4 клас...много са печени с телефоните, ама виж гребенче за въшки е голямо препятствие. Сериозно, 1-4 клас не са бебета вече...моята е на 4 и съм я научила да не се бута в деца. Не се реше сама, обаче това си е въпрос на лична хигиена.

# 1 008
  • Мнения: X
Съжалявам, но употребата на спираловидния гребен изисква търпение и умения, които едно дете в 1 клас няма как да притежава. Особено, ако има гъста и къдрава коса. Няма нужда да се намесва личната хигиена тук и възпитанието. Същото се отнася и за т.нар. бутане, защото не говорим за блъскане и тикане, а за съвсем елементарно навеждане на главата.

# 1 009
  • Мнения: 8 939
Абсурдно е да искаш от дете 1-4 клас да мисли постоянно за въшки и „да не се бута”. Или пък да се реше само с гребен за въшки.
Е не е абсурдно, то това си е възпитание в хигиена и поведение. И да, 4 клас...много са печени с телефоните, ама виж гребенче за въшки е голямо препятствие. Сериозно, 1-4 клас не са бебета вече...моята е на 4 и съм я научила да не се бута в деца. Не се реше сама, обаче това си е въпрос на лична хигиена.
Между дете на 4 години и дете в 4ти клас има огромна разлика. Изобщо не знам защо ги сравнявате.

# 1 010
  • Мнения: X
Аз пръскам с Linicin Prevent Spray, не е купен от БГ надявам се да го намеря и тук(от Норвегия го домъкнах), отделно имам добра приятелка французойка, тя е с 5 момичета и ми каза: есенция от лавандула(не масло, а есенция), мооого силен аромат е, та по капка на косата зад ушите, на косата над челото и на тила, да не е по кожата, че ще му изгори кожата, това правя за превенция аз всяка сутрин.......но тя е малка(4,5г), не спи в детската и са само 8-10 деца в групата.
Много ме е страх от тая напаст, мислех и аз да купя новото мазило да си го имам вкъщи за всеки случай Grin
Злодеида, успех, дано си се отървала от тая гадост вече.

Потвърждавам за този Linicin, че е много ефикасен. Подходящ е за възрастни и деца над 2 години. Тук в Швеция също го има в аптечната мрежа. Дъщеря ми е на 12 години и досега три пъти е хващала въшки - в първи, трети и четвърти клас и трите пъти от раз се преборих с въшките с шампоана Linicin за изтребване и със спрея Linicin за превенция. Мажа, чистя с гребен и на ръка под лампа, използвам спрей за превенция и всичко приключва за три дни.

http://www.linicin.se/

# 1 011
  • Мнения: 8 952
От два дни страхотно ме сърби главата.
Никога до сега не ми се е случвало такова нещо.
Не съм сменяла козметика, не се боядисвам.

В първия момент си помислих, че може би е от стрес, тъй като от известно време насам имам много тревоги. Чувала съм, че може от стрес да се получи...

Сърби ме нетърпимо на моменти. По цялата глава. Имам чувството, че ми е станал и лек обрив.

Възможно ли е да се дължи на въшки???
Какво да правя?
Дали да не си купя направо някакъв шампоан против въшки? Ако има, би трябвало да ги елиминира, нали?

# 1 012
  • Мнения: X
Първо, ако имаш въшки с едно намазване няма да ги елиминираш. Втора, ако нямаш въшки, от шампоана ще ти се раздразни още повече скалпа. Няма ли кой да ти огледа главата?

# 1 013
  • Мнения: 8 952
Първо, ако имаш въшки с едно намазване няма да ги елиминираш. Втора, ако нямаш въшки, от шампоана ще ти се раздразни още повече скалпа. Няма ли кой да ти огледа главата?

Ще накарам мъжа ми, но той дали ще види добре е друг въпрос....

Не съм имала сблъсък до сега с подобни гадинки. Децата никога не са имали.
Виждат ли се с просто око?

# 1 014
  • Мнения: X
Виж в интернет как изглеждат въшките и гнидите - виждат се с просто око, но трябва да знаеш какво да търсиш.. Аз сама си намерих въшки на главата, докато разресвах косата с пръсти след баня.

# 1 015
  • Мнения: 8 952
Виж в интернет как изглеждат въшките и гнидите - виждат се с просто око, но трябва да знаеш какво да търсиш.. Аз сама си намерих въшки на главата, докато разресвах косата с пръсти след баня.

Благодаря!
Дано да установя причината, каквато и да е тя.

# 1 016
  • Мнения: 13 805
Докато Разбера че имам въшки ми се бе изринало челото. Мислех че е алергия, пък то...

# 1 017
  • София
  • Мнения: 1 374
Аз така преди 20 години - страшен сърбеж и обрив по врата. И аз си мислех, че някаква алергия имам. Даже на кожен лекар отидох и жената вика: "Имате въшки".  Умрях от срам. Аз бях на 20+ години и дете нямах, нито с деца съм работила. Лекарката вика, като пътувате с градския транспорт също могат да ви лепнат с тази дълга коса.

# 1 018
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Първо, ако имаш въшки с едно намазване няма да ги елиминираш. Втора, ако нямаш въшки, от шампоана ще ти се раздразни още повече скалпа. Няма ли кой да ти огледа главата?

Ще накарам мъжа ми, но той дали ще види добре е друг въпрос....

Не съм имала сблъсък до сега с подобни гадинки. Децата никога не са имали.
Виждат ли се с просто око?
Kупи си подходящ превантивен препарат и действай.
Вътре има специално гребенче,реши на мокър скалп.Най добре на коса намазана с балсам.
Ако има нещо ще изпадне....

# 1 019
  • София
  • Мнения: 2 497
Хаха, и аз така - имахме преди два месеца може би, аз нямах, малката и в градината още едно дете. Мазахме се всички.
И от няколко дни имам едни рани по главата, сърби ме, мм гледа- рани са, нищо нямаш. Снощи реших да се среша с гребена от Паранит-а и лошо ми стана, като видях мивката. Някои си се разхождаха направо!
Мазахме се с Паранит, но след ресането пак падна една жива, след сушенето също. Толкова ме боли скалпа, целия се рони, просто може и от това да ме сърби.
Тази сутрин сресах още една мърдаща... Все си мислех, че Паранита ги трепе.
Ше ходя после за шапка и се почвам с оцет и зехтин. Дано поне зехтина ми подхрани скалпа.

Ама в чудо се видях , и ще пада пране... Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт