Въшки

  • 299 886
  • 1 313
  •   1
Отговори
# 1 080
  • Мнения: 8 949
Мъртвите гниди си падат сами.

Откакто се мажем със зехтин преди къпане, не съм виждала гнида в косата на дъщеря ми.
Докато при двата ползвани шампоана Хигия и Паранит - имаше доста и то живи.

Убивала съм и ръчно. Вече в чудо се бяхме видели. Но определено смятам, че не е възможно ръчно да се изчистят на 100% гнидите. Затова и експериментирахме със зехтина. 

# 1 081
  • Мнения: 5 246
Че какво прави зехтина? Единствено задушава и зашеметява въшките ако е под шапка, та като сресваш да падат. Действа като мас и газ. Няма логика зехтина да убива въшки и гниди.  Просто не сте се напълнили още. Зехтина нито ви предпазва, нито ги убива. 
Това ползвам за превенция в момента. От няколко месеца може би 2-3 не е имала въшки.

# 1 082
  • София
  • Мнения: 5 883
Да, ако толкова лесно се трепеха със зехтин, щеше да е "пей, сърце"...

Но не съм сигурна дори дали ефектът е като от газ, мас и оцет. Газ за осветление или керосин имаме предвид, нали?
Едно време с тая адска смес ги трепехме успешно и гнидите не пукаха след обработка. Що количество ми е измазано на главата. И косата ставаше супер.
Сега освен да са мутирали гадовете или нещо друго да продават по магазините, щом отзивите са, че не върши работа...

# 1 083
  • Мнения: X
Газта е друга, затова няма ефект маската от едно време.

# 1 084
  • София
  • Мнения: 5 883
Да, явно е така. Точно зачетох, че сега продавали не керосин, а някакви по-евтини заместители под същото название.

# 1 085
  • При децата ми
  • Мнения: 6 063
Мъртвите гниди си падат сами.

Това не е вярно. Дъщеря ми периодично е с гниди и въшки, и докато не отстраня ръчно умряла и/или жива гнида - нямат падане!

# 1 086
  • Мнения: 8 949
Е, как да не е вярно, като го наблюдавам лично с очите си?!
Имаше гниди - сега няма.
Сресвала съм със специалното гребенче към шампоана. Може и то да е помогнало да се отстранят. Но ми се видя непосилно да ги отстранявам на ръка и не съм го правила.

Не знам какво прави зехтина. Прочетох за подобен трик и реших да го изпробвам. Мисля, че и в темата е споменавано за зехтина. Разбира се, този ефект се наблюдава след поредна употреба, а не непосредствено след първата.
ЗЛОДЕИДА Не е като да не сме се били напълнили. Всички вкъщи вече се оплакваха от "симптоми". Борим се от ноември.
Изпробвахме без особен резултат два специализирани шампоана.
Вече бяхме склонни всичко да си сложим на косите.

# 1 087
  • Мнения: X
Зехтина може и да задушава въшките, а и вероятно освобождава косъма от умрелите такива.

# 1 088
  • При децата ми
  • Мнения: 6 063
Аз също го наблюдавам. След всяко къпане съм с гребена. От гребена падат, да.

# 1 089
  • Мнения: 3 314
Ситното гребен че е много добър помощник. При изключително гъстата и къдрава коса на дъщеря ми помага. На всяко миене я пощя с него.

# 1 090
  • Мнения: 5 246
Аз си правя всяка седмица маски със зехтин и кокосово масло и стоя по 3 часа и когато дъщеря ми се напълни  пламнах и аз. Не е от зехтина.

# 1 091
  • Мнения: 8 949
Ами аз нямам друго обяснение на този етап.
Просто споделям опит - два месеца се михме с Хигия и после Паранит и все още имахме доволно количество. Винаги оставаха живи и кръговратът се повтаряше.
От месец спряхме всички специални шампоани като горните и ползваме само тоя трик със зехтина.

ЗЛОДЕИДА, не знам ти как нанасяш твоята маска. Ние мажем най-вече скалпа и близо до скалпа. По-малко по дължините.

Както и да е.
Слава на Бога, че след толкова перипетии успяхме да се избавим.
Направо не е за вярване, че е толкова трудно.
Аз като дете не съм имала и се видях в чудо. Никога не бих предположила, че на тия години ще се окажа с подобни екстри....

# 1 092
  • Мнения: X
Навсякъде пише, че зехтина помага за борбата с въшките, та все ще има нещо вярно в писанията. Аз съм чела и за кокосово масло, студено пресовано.

# 1 093
  • София
  • Мнения: 2 497
Аз сега ще пробвам спрея на е-лек.
Преди седмица пак ме засърбя, реша се- паднаха гниди и едно новоизлюпено. Влача си ги от ехеееееееееее колко време тея гадинки.... И няма махане. Не съм и мн сериозна с мазането де. Но с паранита спирам, че скалпа ми е станал на нищо.

# 1 094
  • Мнения: 5 246
СПРЕЯ НА ЕЛЕК Е САМО ПРЕВЕНЦИЯ  ДА НЕ ГИ ХВАНЕШ!  ТОЙ НЕ ГИ ИЗЧИСТВА СЛЕД КАТО СТЕ СЕ НАПЪЛНИЛИ! ГЛЕДАЙТЕ ДА СТЕ СЕРИОЗНИ, ЗАЩОТО ОТ МНОГО НЕСЕРИОЗНОСТ СЕ РАЗНАСЯТ !!!

Общи условия

Активация на акаунт