Моля да споделите мнения за 76. ОУ "Уилям Сароян"

  • 19 492
  • 67
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 39
Благодаря за отговора. А това се отнася само за първокласниците или по принцип те наистина остават в една стая 4 години както беше предположила Деси?

# 31
  • Мнения: 39
Тъй като вече мога да отговоря и аз, за тези които се интересуват. Досега са използвали различни практики през годините, но от тази година ( или може би от предишния випуск, не знам точно) са решили първокласниците да остават в една и съща стая, единствено от втори клас ще им сменят единичните чинове с двойни. Иначе определено децата има къде да си оставят нещата. Даже учителката им помоли някои от учебниците,  да не се носят вкъщи (пр. Музика) защото само им тежат. Но те определено си ги връщат  Wink

# 32
  • Мнения: 49
Тъй като вече мога да отговоря и аз, за тези които се интересуват. Досега са използвали различни практики през годините, но от тази година ( или може би от предишния випуск, не знам точно) са решили първокласниците да остават в една и съща стая, единствено от втори клас ще им сменят единичните чинове с двойни. Иначе определено децата има къде да си оставят нещата. Даже учителката им помоли някои от учебниците,  да не се носят вкъщи (пр. Музика) защото само им тежат. Но те определено си ги връщат  Wink

Sum, благодаря за инфото. Аз твърдо съм решила да запиша детето си там в първи клас догодина. Всяка информация, свързана с училището, ми е ценна.

Последна редакция: ср, 14 окт 2015, 16:31 от Десислава Ф. Дончева

# 33
  • Мнения: 39
Тъй като вече мога да отговоря и аз, за тези които се интересуват. Досега са използвали различни практики през годините, но от тази година ( или може би от предишния випуск, не знам точно) са решили първокласниците да остават в една и съща стая, единствено от втори клас ще им сменят единичните чинове с двойни. Иначе определено децата има къде да си оставят нещата. Даже учителката им помоли някои от учебниците,  да не се носят вкъщи (пр. Музика) защото само им тежат. Но те определено си ги връщат  Wink

Sum, благодаря за инфото. Аз твърдо съм решила да запиша детето си там в първи клас догодина. Всяка информация, свързана с училището ми е ценна.

Нека минат още един, два месеца и ще имам повече впечатления. Засега единствено хубави неща мога да кажа. Броят на децата наистина е невероятен плюс. Вече попаднах на двама родители, които са преместили децата си от други училища и в момента са втори клас защото явно лудницата в един клас от 27-28 деца е голяма.

# 34
  • Мнения: 49
Именно. Учителят може да обхване всички деца в по-малките паралелки, да работи индивидуално с тях. На мен ми е важна информацията не само за начален, а и за прогимназиален етап. Ако имаш впечатления, споделяй за всички класове!

Последна редакция: ср, 14 окт 2015, 16:31 от Десислава Ф. Дончева

# 35
  • Мнения: 2 982
А по колко деца са в клас при вас? Защото приемът май беше по 24 в клас, т.е. това е минимума, а дали ще са 24 или 26 май е все тая.

# 36
  • Мнения: 49
А по колко деца са в клас при вас? Защото приемът май беше по 24 в клас, т.е. това е минимума, а дали ще са 24 или 26 май е все тая.

Важно и какви учители преподават. А също и как преподават. Затова питах и за по-големите ученици. За бройката, ясно. Simple Smile

# 37
  • Мнения: 39
А по колко деца са в клас при вас? Защото приемът май беше по 24 в клас, т.е. това е минимума, а дали ще са 24 или 26 май е все тая.

Важно и какви учители преподават. А също и как преподават. Затова питах и за по-големите ученици. За бройката, ясно. Simple Smile

Абсолютно съм съгласна, че дали 24 или 26 няма голяма разлика. За сравнение един от класовете в 18-то, от третите класове ако не греша е с 28 деца, току виж в четвърти клас станали 30. Не че ние като бяхме в училище не бяхме по 30 и именно затова се опитвам да го избегна с избора си, доколкото мога разбира се  Wink . Разликата от 24 до 30 вече ми се струва осезаема. В 76-то първи клас са по-малко от 20 деца. И с тях се работи наистина спокойно. Самите деца са спокойни.

Деси, нямам никаква идея как стоят нещата при големите. Ако чуя нещо ще ти кажа, макар че ти си по-навътре в нещата там.

# 38
  • Мнения: 2 982
В 76-то първи клас са по-малко от 20 деца. И с тях се работи наистина спокойно.
Ако наистина са под 20 деца, това е супер, то и в частните училища вече направиха горе-долу по толкова децата в клас. Радвам се за вас! Иначе оптимална бройка според мен е именно 18-20 деца, в предучилищния клас на моето дете бяха 18 и наистина е много по-добре и спокойно.
Съм, а съдейки по думите ви как се работи с децата, учител ли сте в 76-то?

Последна редакция: чт, 15 окт 2015, 09:13 от Mira_p

# 39
  • Мнения: 39
Не съм учител. Тази година синът ми е първи клас там. Както казах и преди, все още нямам кой знае какви впечатления за един месец, даже по-малко, нали имаше и празници септември. Доволна съм, всичко върви съвсем спокойно, децата си имат домашни, но в никакъв случай не са претоварени. Всеки ден играят навън, дори когато е по-хладно. Надявам се тези хубави впечатления да се запазят.

# 40
  • Мнения: 49
Към момента съм майка на кандидат-първокласник в 76. ОУ.

Последна редакция: чт, 15 окт 2015, 15:57 от Десислава Ф. Дончева

# 41
# 42
  • Мнения: 49
Разбрах от майка на третокласник в 76. ОУ "Уилям Сароян", че класната на III "а" клас - г-жа Силвия Цветина, е провела униклен час на класа. На него са присъствали и родителите. С помощта на мултимедия г-жа Цветина е показала на децата успели българи и е попитала класа дали иска да постигне успехите на известните. Дискутирали са как може да стане това. Госпожата представила, направени от нея три много красиви шапки с различен цвят. Всяка седмица едно от децата, показало най-сериозни усилия и високи резултати, ще получава една от шапките. Категориите са - "Сладкодумен разказвач", "Най-добър математик" и "Културен ученик". Децата били вдъхновени, а родителите - окрилени.

# 43
  • Мнения: 49
Попаднах на много интересна информация за предстоящ открит урок в 76. ОУ. Ако някой знае подробности, да пише.

Игрови метод на преподаване в училище

Открит урок на студенти от департамент „Театър“ в 76 ОУ „Уилям Сароян“

76 ОУ „Уилям Сароян“, ул. „Братя Миладинови“ №9

Организатор:
департамент „Театър“

Водещ:
гл. ас. д-р Антоанета Петрова

Участници:
студенти от департамент „Театър“ на НБУ и ученици от 76 ОУ „Уилям Сароян“

Игровият метод на преподаване е учене през действие и игра. Игровият метод на преподаване по-скоро насочва мисленето и активността на учениците и те стават инициатори и автори на собственото си образоване. Децата учат през играта и чрез емоция, мислят и дават решения играейки. Играта отключва активността и инициативността на ученика и поставя на друго ниво общуването ученик-ученик и учител–ученик.

# 44
  • София
  • Мнения: 1 423
Здравейте, записвам се да следя тази тема, защото кръщелницата ми трябва да тръгне в първи клас тази година и 76-то е един от предпочитаните варианти. Видях, че тук пише майка на първокласник от училището и имам молба - бихте ли споделили повече впечатления от изкарания първи срок там, за учебния процес, чуждия език и занималнята? Интересно ми е също как стои въпросът със СИП за първи клас, какъв е изборът? Как преценявате, много ли се натоварват децата и има ли някакви извънкласни занимания?
Чух отлични отзиви за г-жа Бойка Василева, която изглежда трябва да поеме първолаците от есента, ще се радвам, ако някой от вас има лични впечатления, да науча повече.

Общи условия

Активация на акаунт