Детски басейни - само за деца или за всички?

  • 5 408
  • 47
  •   1
Отговори
  • в очите на дъщеря ми
  • Мнения: 1 803
Здравейте мили дами!
В резултат на скорошно посещение на минерален басейн, в главата ми се " загнезди" този казус: Има два,  по- точно три басейна /голям, детски и джакузи/ малкият естествено е по-плитък и по-топъл, в резултат на което, в него  влизат всички от 3-4 годишни деца до 60-70 годишни баби и дядовци.
Признавам си, че това изключително много ме дразни, разбирам родителите на децата в басейна до коленете, но останалите потопени до шия в 50-70 см. вода #Cussing out.......
Според Вас права ли съм да смятам, че  детските басейни са именно само за деца...или ?

# 1
  • Мнения: 30 802
На мястото, където водех малкия, детският басейн беше строго забранен за възрастни. В детския не хлорират водата, сменят я всеки ден (минерална), затова и се опитват да ограничат бактериите, като поне не вкарват и големите. Дори майките не влизат до колене с малките бебета, спасителят се кара. Който има по-малко дете, му носи надуваем басейн.

Иначе съм ходила на места, където и възрастни влизат, но водата е с препарати като в големия басейн.

# 2
  • Мнения: 6 214
И според мен от хигиенна гледна точка не е добре възрастни да се киснат в детския басейн. За родители до коленете съм ОК, но баби и дядовци със все интимностите вътре - не.

# 3
  • Мнения: 12 071
Аз също бях неприятно изненадана, когато в детски басейн се киснат възрастни- случи се  в СПА хотел, към който всъщност нямам никакви забележки.Над детския басейн имаше табела,че се ползва само от деца,но възрастните май не го разбираха по този начин.В началото мислех да правя забележки,после си казах, че след като са нарушили веднъж забраната, едва ли ще се впечатлят от моите упреци. Само драми и неприятности.

# 4
  • Мнения: 4 841
В България има прекалено много хора, които не умеят да плуват, и дълбоките басейни не са им достъпни. Освен това хората от третата възраст предпочитат да си седят и да се киснат, на плитичко и топличко.

Според мен е въпрос на регулация от страна на собственика на басейна - да определи ясни правила, те да са написани на видно място, и да се спазват.

Ако не става въпрос за видимо детски басейн -



а е просто плитък, но просторен басейн -


 
не виждам защо възрастните да не се възползват от него.

Снимките са произволни от нета, надявам се схващате идеята ми.

# 5
  • Мнения: 6 214
Аз схващам идеята ти.  Peace

Аз генерално в басейн си топя само краката поради мои си хигиенни мании. Прежалвам се само и единствено в някой огромен аквапарк.

# 6
  • Мнения: 6 627
и за мен не е редно в детски басейн да киснат възрастни. ходим в спа хотел, в който има детски басейн, дълбок е 80 см. водата се сменя всеки ден, има минимално количество препарати и температурата е по-висока. до коленете да влезе някой родител и да придържа детето си съм ок, но редовно заварвам родителска компания да се кисне до шията в топлата вода, докато уж си пазят децата.
не е хигиенично и ми е доста неприятно, но забележки не съм правила, не искам да развалям нито своята, нито чуждата почивка. мисля, че това е работа на персонала на хотела и на политика на домакините спрямо гостите. за съжаление, персоналът коментира проблема помежду си или го споделят с нас (дългогодишни гости сме), но никой не прави забележка на киснещите се възрастни.

# 7
  • Мнения: 12 071

не е хигиенично и ми е доста неприятно, но забележки не съм правила, не искам да развалям нито своята, нито чуждата почивка.

И аз така, не желая да си развалям почивката.
Очевидно, че и да направя забележка, щом са пренебрегнали указателната табела, то няма да се стреснат от моята забележка.

В големите басейни винаги има край , който е по-плитък.Басейнът, за който пиша е очевидно детски, със съвсем малки размери.

# 8
  • в очите на дъщеря ми
  • Мнения: 1 803
Благодаря дами! Grinning
Както вече казах от хигиенична и здравословна гледна точка намирам за недопустимо "омешването" на различни видове "микроорганизми" и наистина  следенето  за спазването, на правилата е дело на собственика на комплекса или на съответно назначени за това хора. Naughty
И какво значение има дали басейнът е"типично" детски или е определен за такъв /малък и значително по- плитък/ Thinking
За съжаление обаче аз не съм от хората, които могат да премълчат Embarassed и това определено не е моя полза.....

# 9
  • Мнения: 11 563
И на мен ми е било неприятно когато родителите седят седнали на ръба и си киснат краката в детския басей наблюдавайки децата си.  Rolling Eyes Нима биха киснали краката си в легена докато къпят детето си?

# 10
  • Мнения: 282
И аз мисля,че не е най-добрата идея в един басейн да се къпят и малки деца и възрастни хора, даже това би трябвало да го наложат като правило и забрана ! Simple Smile

# 11
  • Мнения: 92
На мястото, където водех малкия, детският басейн беше строго забранен за възрастни. В детския не хлорират водата, сменят я всеки ден (минерална), затова и се опитват да ограничат бактериите, като поне не вкарват и големите. Дори майките не влизат до колене с малките бебета, спасителят се кара. Който има по-малко дете, му носи надуваем басейн.

Иначе съм ходила на места, където и възрастни влизат, но водата е с препарати като в големия басейн.

Здравей, прочетох поста ти и веднага бързам да попитам кой е този басейн, където не хлорират водата? Аз отдавна търся такъв - като знам колко е вреден хлора не водя децата на басейн и те, милите, като видят някъде такъв с жаден поглед го "поглъщат". Simple Smile

# 12
  • Мнения: 30 802
Изненадващо, градският плаж на Баня-Карловско. Не е излъскан като новите аквапаркове, но в детския басейн няма цялата Менделеева таблица, а и големият не е силно хлориран, особено ако уцелиш точно деня след смяната на водата.

А и сменят водата 2 пъти седмично, не е като градските плажове, дето цяло лято седи една и съща вода с химикали.

# 13
  • Мнения: 2 352
Не мисля нещо, наречено минерален термален детски басейн. Минералните басейни вървят с препоръки за определени лечебни свойства, но и с обранечен престой в локвите. Много рядко обаче някой чете указанията.  Peace
За принципа - изключително неприятно ми е да видя разплут в място от 2 на 3 метра греещ кокалите възрастен, когато вижда, че там децата са си учредили водна игра. Това налага влизането на поне още един възрастен, който да укротява децата.

# 14
  • София
  • Мнения: 476
Никакво укротяване на децата, даже ги поощрявам с по един воден пистолет Twisted Evil

Общи условия

Активация на акаунт